Menu

Skřivánek si vybral cloudové technologie Memsource pro jejich rychlost a flexibilitu

07.07.2017 18:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Skřivánek si vybral cloudové technologie Memsource pro jejich rychlost a flexibilitu

Skřivánek si vybral cloudové technologie Memsource pro jejich rychlost a flexibilitu | foto: CHIP

Skřivánek, přední poskytovatel mezinárodních jazykových služeb, si za jeden ze svých nástrojů pro jazykové technologie zvolil Memsource, založenou na cloudových technologiích.

Memsource je překladatelské prostředí, které využívá aplikační programovací rozhraní a podporuje přes 50 formátů souborů. Platforma na bázi cloudu obsahuje kromě pracovní plochy pro překladatele v podobě webové aplikace i softwaru instalovaného do počítače také nástroje pro práci s překladovou pamětí, pro strojový překlad, správu terminologie, zabezpečení kvality, oznamování v reálném čase a analytiku.

Několik čelních světových zadavatelů a poskytovatelů překladů používá Memsource ve svých stěžejních projektech. Na 180 000 uživatelů systému Memsource přeloží každý měsíc v součtu přes dvě miliardy slov. Memsource nabízí robustní funkce a současně si zachovává jednoduchost, intuitivní ovládání i rychlost.

Společnost Skřivánek patří mezi 50 předních světových poskytovatelů jazykových služeb a v roce 2016 jej organizace Common Sense Advisory zařadila do žebříčku společností s největšími tržbami z externě zajišťovaných překladatelských a tlumočnických jazykových služeb. Skřivánek poskytuje řadu profesionálních jazykových služeb velkým nadnárodním korporacím i státním subjektům, mezi které patří Organizace spojených národů, Evropská unie, Evropská investiční banka a Světová banka.

Skřivánek při výběru Memsource přihlížel k rychlosti a flexibilitě, platformu lze totiž snadno přizpůsobit potřebám globální jazykové agentury, která poskytuje kvalitní a přesné překlady. Velkým kladem jsou on-line a off-line pracovní režimy, možnost sdílet, řídit a upravovat několik překladových pamětí v reálném čase i funkce rozdělování a slučování segmentů. Skřivánek rovněž ocenil bleskurychlou asistenci týmu podpory.

„Skřivánek je hrdý na to, že dokáže svým klientům zajistit řízení velkých, složitých překladatelských projektů se zvláštním důrazem na kvalitu a odbornou terminologii,“ uvedla ředitelka zahraničního obchodu Jaroslava Ouzká. „Memsource nabízí flexibilní a přizpůsobitelnou technologickou platformu s pokročilými funkcemi, které nám umožní i nadále poskytovat rychlé a vysoce kvalitní překlady.“

„Jsem velmi rád, že se Skřivánek rozhodl používat systém Memsource,“ sdělil ředitel společnosti Memsource David Čaněk. „Je skvělé mít za partnera českou společnost se zavedeným a uznávaným jménem v globálním překladatelském odvětví.“

Společnost Skřivánek byla založena v roce 1994 a dnes patří mezi největší globální poskytovatele komplexních jazykových služeb. Skupina Skřivánek se sítí čítající přes 45 poboček v 17 zemích Evropy, Asie a Severní a Jižní Ameriky dokáže zajistit kvalitní překladatelské a lokalizační služby ve více než stovce jazyků. Reputaci společnosti zaštiťuje certifikace ISO 17000:2015.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení