Menu

Skype Translator už umí i čínsky a italsky

09.04.2015 10:27 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Skype Translator už umí i čínsky a italsky

Skype Translator už umí i čínsky a italsky | foto: CHIP

Program Skype Translator je schopen rozpoznávat mluvenou řeč a překládat ji pomocí titulků on-line do jiného jazyka. Nově Translator podporuje italštinu a čínštinu.

skype-translator-nahled

V minulém roce uvolnila společnost Microsoft pro veřejnost Skype Translator, což je program pro on-line videokonference. Je schopen rozpoznat mluvenou řeč a pomocí inteligentní technologie překladu ji on-line převést do jiného jazyka. Původně byly podporovány jen dva jazyky – angličtina a španělština. Nyní Microsoft oznámil, že Translator už umí i italštinu (tam je Microsoft populární) a standardní čínštinu, někdy nesprávně označovanou jako mandarínštinu (tou hovoří miliarda lidí).

Čínština se svými cca 10 000 znaky a více tóny byla pro vývojáře výzvou. V blízké budoucnosti by měl Microsoft možnosti programu rozšířit ještě o francouzštinu, arabštinu a korejštinu. Program navíc umí desítky dalších jazyků – pokud se uživatelé domlouvají pouze psaným textem. Skype Translator je stále v betaverzi a bude tomu tak nejspíše až to uvedení Windows 10.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení