Menu

Smarthome systém Shield

22.06.2017 11:23 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Smarthome systém Shield

Smarthome systém Shield | foto: CHIP

Inteligentní domácnost se zabezpečovacím systémem, chytrými zásuvkami a kamerami s obousměrnou komunikací ovládaná pomocí mobilního telefonu – to je systém Shield české společnosti Lamax Electronics.

Společnost Lamax Electronics, český výrobce audiovizuální techniky a elektroniky, představila systém Shield pro zabezpečení, automatizaci a dálkové ovládání domácnosti. Koncept chytré, centrálně řízené domácnosti nabízí podle výrobce bezpečí, úsporu energie, pohodlí a možnosti odpovídající modernímu životnímu stylu. Přizpůsobit ho lze domácnostem všech typů – od městských bytů přes rodinné domy po venkovské usedlosti.

02-shield-8594175351446-home-alarm-system-nahled

Systém Shield sestává ze tří hlavních prvků: komplexního zabezpečení, chytrých bezdrátově ovládaných zásuvek a IP kamer s hlasovou komunikací. Systém lze doplnit různými typy snímačů a čidel. Všechny tyto prvky lze ovládat pomocí mobilní aplikace nebo, v případě bezpečnostního systému, též pomocí SMS zpráv. Systém také takto informuje správce o všech událostech.

Bezpečnostní systém je založený na detektorech pohybu a magnetických čidlech, které jsou doplněny podle pokrývaných prostor infra senzory, detektory otevření vjezdových vrat nebo solárně napájenými venkovními čidly pohybu, které odhalí nezvané návštěvníky ještě před vstupem do domu. Do systému lze zapojit i detektory kouře, plynu nebo tekoucí vody a řadu dalších doplňků – celkem až 50 senzorů, 50 přístupových RFID čipů a 10 dálkových ovladačů. Všechny prvky spolu komunikují bezdrátově na frekvenci 315 nebo 433,92 MHz.

02-shield-8594175351668-ip-cam-right-nahled

Další ze základních komponent inteligentní digitálně ovládané domácnosti jsou chytré zásuvky s Wi-Fi připojením, kdy prostřednictvím jedné hlavní lze ovládat až 15 podřízených zásuvek. Chytré zásuvky umožňují na dálku zapnout a vypnout zapojený spotřebič a ovládat tak klimatizaci, topení, světlo a další zařízení a přístroje. Pomocí mobilní aplikace lze také zkontrolovat stav spotřebičů. Například se přesvědčit, zda při odjezdu na dovolenou nezůstal některý zapnutý, a na dálku ho vypnout.

Zásuvky Lamax plní i pomocnou funkci při zabezpečení domácnosti v nepřítomnosti jeho obyvatel. Jsou vybavené programovatelným časovým spínačem, jímž lze nastavit cykly zapínání a vypínání spotřebičů – televize, světel a dalších. Navenek tak napodobí běžný režim domácnosti. Sloužit ale může tato funkce například i k automatizaci rutinních činností.

 03-wifi-plug-8594175351675-lamp-in-socket-m-nahled

Třetí pilíř chytré domácnosti od společnosti Lamax tvoří bezdrátová IP kamera. Wi-Fi kamera pro systém Shield poslouží k ochraně majetku i k dohledu nad dětmi nebo domácími mazlíčky. V roli chůvičky navíc poskytuje i obousměrnou komunikaci díky vestavěnému mikrofonu a reproduktoru. Na paměťovou kartu typu micro SDHC je možné uložit až týden záznamu. IP kameru lze stejně jako celý systém Shield by Lamax ovládat pomocí mobilní aplikace v chytrém telefonu. Obraz z IP kamery je v aplikaci možné sledovat v reálném čase nebo jej ukládat, případně sdílet s dalšími uživateli.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení