Menu

Smartphone budoucnosti – jak vidí Samsung další vývoj mobilních zařízení

02.03.2021 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Smartphone budoucnosti – jak vidí Samsung další vývoj mobilních zařízení

Smartphone budoucnosti – jak vidí Samsung další vývoj mobilních zařízení | foto: Luisella Planeta Leoni/Pixabay

Samsung představil ve svém patentu nový koncept, kterým by mohl vyřešit dva problémy v dalším vývoji designu smartphonů. Podle nejnovějších informací by inovace mohly být použity u zařízení střední třídy, ohlášených už pro tento rok.

Tenký design bezrámových smartphonů představuje pro výrobce dva rozhodující problémy: prvním z nich je umístění přední kamery, pro kterou musí být vytvořen výřez nebo otvor v rámci displeje, nebo je umístěna ve výsuvném modulu. Druhým problémem je pak nedostatek potřebného prostoru pro zabudování dostatečně výkonného reproduktoru. Díky řešení, prezentovaného v rámci patentu, chce Samsung zabít dvě mouchy jednou ranou.

Zpravodajský server LetsGoDigital zjistil, že Samsung v budoucnu plánuje smartphony vybavit dvojitým posuvným systémem, který by se posouval ve dvou směrech: nahoru a dolů. Pohyblivé moduly by mohly být vybaveny různými zařízeními, například předním a zadním fotoaparátem, nebo reproduktory, které by měly být umístěny ve spodní části zařízení.

Pokud by byl smartphone v základní poloze, oba fotoaparáty i reproduktory by zůstaly skryty. Na webových stránkách LetsGoDigital je uveden renderovaný obrázek, na kterém je technologie posuvných modulů naznačena. Jde o výsledek spolupráce serveru LetsGoDigital a designéra Saranga Shetha.

samsungfuture

| Zdroj: Twitter/LetsGoDigital, Mark Peters

Samsung: technologie posuvných modulů má vyřešit dva problémy moderních smartphonů

Druhý posuvný modul by mohl velmi potěšit fanoušky hudby. Zde by měl být umístěn reproduktor, který je na to, co známe ze světa smartphonů, poměrně robustní. V minulosti se mnoho výrobců instalaci rozměrnějšího reproduktoru do smartphonů bránilo, a to v zájmu konstrukce s bezokrajovými displeji. Samsung se v této oblasti bude pravděpodobně spoléhat na zkušenosti společnosti AKG. Firma je od roku 2017 dceřinou společností korejského výrobce smartphonů.

Informační úniky naznačují, že nová technologie s posuvnými moduly už by měla být použita v novém modelu Samsung Galaxy A82 5G, který by se měl na trhu objevit později v letošním roce. V jeho předchůdci, modelu Galaxy A80, si Samsung vyzkoušel jinou inovativní technologii. Zařízení je vybaveno otočným vysouvacím modulem, který obsahuje přední i hlavní modul fotoaparátu.

Klady i zápory technologie posuvných modulů

Zatímco konstrukce smartphonu s posuvnými částmi těla může mít velké výhody z pohledu designu a použití výkonnějších reproduktorů, nese s sebou také jistá omezení. Není jisté, zda se technologie posuvných částí podaří umístit do dostatečně tenkého těla, aniž by došlo k omezením u jiných specifikací nebo kapacity akumulátoru. Současně mívají konstrukce s posuvnými částmi, tzv. slidery, také problémy s životností. Taková řešení bývají velmi citlivá na nečistoty a prach, což může vést k nepříjemným poruchám zařízení dříve, než je tomu u standardních řešení s pevným tělem.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Posuvné moduly na telefonech !

    Stahuje se do těch vodících lišt prach a tak dochází k rychlejšímu opotřebení toho to zařízení ! To je podstatná záležitost ! Osobní zkušenost !

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení