Menu

Smartphone jako vysílačka: nezvyklé a zábavné využití mobilu

18.05.2021 07:25 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Smartphone jako vysílačka: nezvyklé a zábavné využití mobilu

Smartphone jako vysílačka: nezvyklé a zábavné využití mobilu | foto: France1978/Foter

Pomocí aplikace »Walkie-talkie« proměníte svůj chytrý telefon ve vysílačku se zcela reálným výběrem frekvence a charakteristickými zvukovými signály. Může to být zajímavé zpestření každodenní komunikace.

Klasické volání je pomalu na ústupu, hlasové a jiné formy komunikace se postupně stávají doménou WhatsAppu. Nicméně jedna z historických forem komunikace si stále udržuje svou pozici a například uvnitř složek IZS je zcela běžná a hojně využívaná. Mluvíme o klasických rádiových vysílačkách. Pocit jejich používání si lze vyzkoušet i prostřednictvím mobilních telefonů, a z hlediska počtu stahování si související aplikace Walkie-talkie Communication nevede vůbec špatně.

Na rozdíl od skutečných vysílaček, které využívají různé frekvence rádiového pásma, aplikace vyžaduje připojení k internetu – bez něj nebude fungovat.

walkietalkie-logo

Walkie-talkie Communications, aplikace pro Android 1.3.3

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace, která je kromě mobilní platformy Android k dispozici i pro iOS, zprostředkuje pocit vysílačky na smartphonu.

Walkie-talkie.io

 

Vysílačka: podobné funkce by měl nabízet i WhatsApp nebo Teams

walkie-talkie

Walkie talkie: hovořit jen při stisku tlačítka. | Zdroj: Walkie-talkie Communications

Aplikace simulující vysílačku pro platformy Android nebo iOS je dokonalým komunikačním nástrojem pro rychlé a snadné udržování kontaktu. Funguje to ve dvou i více lidech, například při pěší turistice, v koloně nebo při obyčejném nakupování ve městě. Pocit osvěžení stereotypu a zábava je navíc zdarma. Ale pozor: "frekvence" jsou veřejné, může vás tedy poslouchat kdokoli. To ale nemusí mít jen stinnou stránku, protože se tak hravou formou můžete seznámit s novými lidmi.

Kromě jednoduchého ovládání je sympatický i elegantní a moderní design vysílačky. Můžete si také přizpůsobit barvy, ale i přesto díky simulovanému displeji nepřijdete o pocit retra.

Pokud používáte Teams, Walkie talkie si můžete také vyzkoušet

Funkci vysílačky si můžete vyzkoušet i v případě, pokud používáte komunikační platformu Teams, nyní je k dispozici pro mobilní platformu Android. Podmínky jsou podobné, jako u výše uvedené aplikace – tedy aktivní připojení k internetu. A to ať už prostřednictvím Wi-Fi nebo mobilních dat.

Pro intenzivnější využívání smartphonů pro push-to-talk formu komunikace, což jsou různé případy doručovacích služeb, logistiky, výrobních procesů apod., jsou k dispozici i usnadňující headsety s hardwarovými tlačíky (např. od BlueParrot nebo Kleinu) případně mobily s upravenou konstrukcí a robustním softwarovým tlačítkem (Galaxy XCover Pro).

Zello: smartphone s funkcí vysílačky a mohutným překrývajícím tlačítkem

zello

Pomocí doplňku Zello Overlay si lze do vysílačky Zello instalovat výrazné ovládací tlačítko. | Zdroj: Zello Overlay

Walkie-talkie samozřejmě není jedinou aplikací, která simuluje funkci vysílačky na smartphonu. Zajímavou alternativou je také aplikace Zello, kde si pomocí rozšíření »Overlay for Zello« můžete instalovat tlačítko pro hovor v systému Android jako malé překrytí, a lze tak používat funkci vysílačky i při chatování v aplikacích WhatsAppu, Facebooku a dalších platformách.

Aplikace je k dispozici pro mobilní platformy Android a iPhone, ale také jako nástroj pro PC. Oproti klasickému WhatsAppu přináší Zello výhodu v tom, že můžete snadno mluvit se všemi členy skupiny a lépe tak koordinovat své akce – zejména pro živé hovory ve větších skupinách je aplikace vhodnějším nástrojem.

zello-logo

Zello 2.4.0

CHIP hodnotí Dobrý

Prostřednictvím aplikace Zello můžete komunikovat s ostatními uživateli podobným způsobem, jako při použití radiové vysílačky.

Zello.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Reklama

    Jak hluboko jste klesly, když doporučujeme takový bahno.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení