Menu

Smartphone s rolovací obrazovkou: Oppo představil nový koncept

20.11.2020 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Smartphone s rolovací obrazovkou: Oppo představil nový koncept

Smartphone s rolovací obrazovkou: Oppo představil nový koncept | foto: YouTube

Čínský výrobce smartphonů Oppo ukázal nový smartphone s inovativním konceptem displeje: Oppo X 2021 je vybaven obrazovkou, která se dá podle potřeby zvětšit.

Ať už jde o Samsung, Huawei nebo Motorolu, v posledních několika měsících a letech uvedli přední výrobci smartphonů na trh různé telefony s inovativním designem displeje. Nejnovější modely skládacích telefonů, jakými jsou Samsung Galaxy Fold a Galaxy Flip, Huawei Mate X a nově uvedená Motorola Razr, lze otevírat vodorovně nebo svisle.

Nyní se do této skupiny připojuje i čínský výrobce smartphonů Oppo. Na veletrhu Inno Day představil další mobilní telefon s inovativní konstrukcí displeje: Oppo X 2021. Smartphone je standardně vybaven 6,7palcovým OLED displejem. Jeho specialitou je ale možnost v případě potřeby obrazovku zvětšit vysunutím, podobně jako v případě roletových systémů.

Oppo představuje smartphone s rolovacím displejem

oppox2021-ilu

Mobilní telefon Oppo X 2021 by měl být vybaven rozbalovací obrazovkou. | Zdroj: Oppo

Podle informací výrobce je model X 2021 vybaven malým motorem, který během několika sekund zvětší displej smartphonu na 7,4 palce. Obrazovka se rozbaluje z pouzdra umístěného na levé straně těla zařízení a podle popisu Oppo by měla být uvnitř díky speciální konstrukci stabilní. Při výrobě byly použity tři nové technologie z vývoje Oppo. Patří k nim zpevňující deska 2-v-1, robustní laminace obrazovky, kterou Oppo nazývá "Wrap Track", a hnací ústrojí válečkového motoru.

Podle čínských zdrojů je cílem Oppo umožnit vlastní manuální nastavení velikosti displeje tak, aby si uživatelé sami určili, jakou velikost úhlopříčky v danou chvíli potřebují a nebyli limitováni pouze dvěma formáty: 6,7 a 7,4 palce.

oppox2021

Konstrukce smartphonu Oppo X 2021, jehož velikost displeje lze zvětšit z 6,7" na 7,4". | Zdroj: Gsmarena.com a Yuan Feng/Weibo

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.