Menu

Smartphone s teploměrem: Huawei reaguje na koronavirovou krizi novým modelem

05.06.2020 17:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Smartphone s teploměrem: Huawei reaguje na koronavirovou krizi novým modelem

Smartphone s teploměrem: Huawei reaguje na koronavirovou krizi novým modelem | foto: CHIP

Výrobce Huawei inovuje v souvislosti s šířením koronaviru své výrobky. Její dceřiná firma Honor představila zařízení s teploměrem. Nový smartphone má prostřednictvím infračerveného senzoru měřit tělesnou teplotu uživatelů mobilu.

Obvykle se při uvádění nových zařízení výrobci smartphonů chlubí senzory fotoaparátu s vyšším rozlišením, rychlejším procesorem nebo modernějším designem. V případě mobilního telefonu Honor Play 4 Pro 5G, který byl oficiálně představen dceřinou společností Huaweie, jej výrobce opatřil jiným rozšířením.

Huawei Honor Play 4 Pro 5G je jedním z prvních chytrých telefonů, který dokáže měřit teplotu uživatelů pomocí infračerveného senzoru. Zařízení se pro určení teploty ani nemusí dotýkat pokožky, ale může se držet v krátké vzdálenosti od čela.

Blokace společnosti Huawei dopadá i na Honor

huaweithermo1

Huawei Honor Play 4 Pro 5G nabízí infračervený senzor, který umožňuje měření teploty.

Teplotní senzor by měl být schopen měřit teploty v rozsahu -20 °C až 100 °C. Tato funkce však bude velmi pravděpodobně k dispozici pouze u verze Pro řady Honor Play 4. Stále však zůstává otázka, zda se vůbec nový model bude prodávat v Evropě. Honor ani Huawei zatím v této souvislosti neučinily žádná prohlášení. Pokud se však na našem trhu nový model smarpthonu objeví, musí se zákazníci vyrovnat se skutečností, že na něm budou chybět služby Google.

Kromě teplotního senzoru nabízí nový Honor Play 4 také 6,57 palcový LCD displej s rozlišením FHD+, až 8 GB RAM a 128 GB flash paměti. Na zadní straně zařízení jsou umístěny dvě čočky fotoaparátu a už zmíněný teplotní senzor. Jeden z objektivů má snímač s rozlišením 40 Mpx a druhý 8 Mpx s trojnásobným optickým zoomem pro hlavní objektiv.

mohlo by vás také zajímat: neviditelné čočky fotoaparátu – huawei pracuje na ultramoderní technologii

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení