Menu
CHIP Speedtest

Neviditelné čočky fotoaparátu: Huawei pracuje na ultra moderní technologii

03.06.2020 08:46 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Neviditelné čočky fotoaparátu: Huawei pracuje na ultra moderní technologii

Neviditelné čočky fotoaparátu: Huawei pracuje na ultra moderní technologii | foto: CHIP

Huawei zjevně pracuje na nové technologii fotoaparátu, která používá senzory skryté pod displejem smartphonů. Výrobce zaregistroval dva patenty na technologii "Under Display Camera".

Technologie a design chytrých telefonů se neustále vyvíjí. Smartphony s fotoaparáty pod displejem by se měly objevit nejpozději v roce 2021. A Huawei zdá se být v čele. První modely jsou v současnosti ve fázi vývoje.

Huawei plánuje vyvinout první smartphony s čočkami skrytými pod displejem. Nová technologie se tak pravděpodobně objeví u vlajkových lodí čínského výrobce, řady Mate a P.

Nizozemský technický server LetsGoDigital opět prozkoumal informační zdroje a uvedl několik detailů. Týkají se patentu z října 2019. Je pozoruhodné, že Huawei neustále ztenčuje rámeček displeje, který už na nejnovějších renderovaných fotografiích v podstatě neexistuje.

Huawei: patenty naznačují další překvapení

hiddencameras1

Na základě patentovaných šablon vytvořil LetsGoDigital renderované obrázky možných budoucích designů smartphonů Huawei.

Z informací vyplývajících z patentu výrobce také hodlá upustit od fyzických kláves. K tomuto experimentu se odvážili i jiní výrobci, uživatelé to ale moc pozitivně nepřijali. Nikdo ale v tuto chvíli neví, jak daleko je Huawei s implementací zamýšlených novinek. Důležité je, že v tuto chvíli se jedná o interpretaci informací získaných z podaného patentu. Technologie skrytých čoček pod displejem je docela komplikovaná, protože potřebuje displeje, které budou mít dostatečnou světelnou propustnost. To je zapotřebí pro dosažení požadované kvality obrázků.

Očekává se, že první modely pro uvedení na trh budou připraveny do konce roku. Kromě výrobce Huawei se zavedením podobné technologie zabývají i další výrobci. Jsou to především Oppo a Xiaomi.

mohlo by vás také zajímat: podle nejnovějších úniků informací o iPhone 12 by připravovaný smartphone měl být bezkabelový

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.