Menu
CHIP Speedtest

Smartphone tvořený téměř jen displejem: bude patřit Xiaomi k velkým hitům?

06.08.2020 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Smartphone tvořený téměř jen displejem: bude patřit Xiaomi k velkým hitům?

V září 2019 Xiaomi představil smartphone, který je tvořený bezmála jediným obrovským displejem. V prodeji se doposud ale neobjevil. Nyní zaznívají zprávy, že výrobce už pracuje na pokračovateli, který by měl oslovit masový trh.

Pokud jde o chytré telefony, výrobci už sledují několik let jasně rozpoznatelný trend: čím větší plocha displeje, tím lépe. Doposud se Samsung, Huawei a další výrobci omezovali ve svých konceptech především na přední část zařízení. Čínská společnost Xiaomi vše posunula do extrému, když loni v září představila model Xiaomi Mi Mix Alpha. Premiový smartphone je tvořen výhradně z displeje, s výjimkou malého pruhu na zadní straně těla, kde je umístěn fotoaparát.

Několik měsíců poté ale výrobce oznámil, že zařízení nemůže být uvedeno na trh v prosinci 2019, jak bylo původním záměrem, a místo toho bylo uvedení modelu Mi Mix Alpha odloženo na neurčito.

Podle informací, které se objevily na portálu PhoneArena, nedávno objevený patent může být vodítkem k současnému vývojovému trendu u Xiaomi, který velmi pravděpodobně pracuje na nástupci modelu s velmi podobným poměrem plochy displeje k tělu fotoaparátu. Nizozemský časopis LetsGoDigital vytvořil na základě informací z patentu ve spolupráci s YouTuberem Concept Creatorem renderované video, které zobrazuje doposud bezejmenný nový model smartphonu.

Xiaomi zřejmě plánuje nástupce Mi Mix Aplha

Patent popisuje chytrý telefon, který má dva obrovské displeje na přední a zadní straně těla, a disponuje také "super fotoaparátem" s podporou umělé inteligence. Fotoaparát se vyznačuje rozměrným objektivem se zoomem, který výrazně vystupuje z krytu. Patent nezmiňuje ani výřez, ani otvor v displeji pro přední kameru – zatím není jasné, zda se Xiaomi chce obejít bez selfie kamery, nebo zda se snaží hledat jiné řešení, kterým by mohla být čočka skrytá pod obrazovkou.

xiaomialpha1

Xiaomi Mi Mix Alpha loni přitáhl velkou pozornost díky svému jedinečnému provedení s velkou plochou aktivního displeje. Zatím ale nebyl uveden na masový trh.

Klíčovým rozdílem mezi nově patentovaným smartphonem a Mi Mix Alpha je v tom, že displeje na přední a zadní straně těla nepřechází plynule přes boky smartphonu. Místo toho jsou odděleny tenkou hranou, což by výrobu zařízení nejen usnadnilo, ale i zlevnilo. Bližší technické specifikace nového modelu nejsou v patentu zmíněny.

mohlo by vás také zajímat: uživatelé zařízení huawei jsou naštvaní – v updatu emui 10.1 chybí dvě oblíbené funkce


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení