Menu

Smartphone ve formátu kreditní karty: výrobce představil revoluční design

16.12.2020 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Smartphone ve formátu kreditní karty: výrobce představil revoluční design

Smartphone ve formátu kreditní karty: výrobce představil revoluční design | foto: Oppo.com

Společnost Oppo prezentovala inovační design smartphonu. Zařízení lze složit do formátu kreditní karty. Pokud jej uživatel rozloží, je větší, než mnoho standardních smartphonů.

Oppo myslí ve svých konceptech smartphonů na budoucnost. V listopadu tohoto roku prezentoval svou studii telefonu s rolovatelným displejem, Find X 2021, který ale ještě zdaleka není komerčně dostupný. Velikost displeje je plynule nastavitelná ve stanoveném rozsahu a nabízí možný pohled na to, jak by se mohly v budoucnu smartphony používat.

Oppo jde ještě o krok dále a přemýšlí, jaká by mohla být příští revoluce v oblasti designu chytrých telefonů. Ve spolupráci s japonským designovým studiem Nendo výrobce vyvinul nový koncept "slide" telefonu. Je vybaven třemi klouby ve vodorovné ose, které umožní zařízení skládat do více různých velikostí. Představil jej v rámci výstavy CIIDE (China International Industrial Design Expo ).

Myšlenka "slide" telefonu vychází z poznatku společností Oppo a Nendo, že uživatelé smartphonů stále více spoléhají na interakci telefonů s okolním světem. Kvůli podpoře více funkcí bývají nové modely navrhovány tak, že postupně roste jejich velikost, což se negativně promítá na jejich ovladatelnosti a pohodlí při užívání.

| Zdroj: YouTube/Oppo

Více možností smartphonu formátu kreditní karty

V tiskové zprávě obě společnosti uvedly, že řešení nového konceptu posuvného telefonu vzniklo na základě požadavků uživatelů na větší funkčnost mobilních telefonů. Funkce variabilní změny tvaru telefonu dává uživatelům možnost změnit jeho velikost v závislosti na aktuálních potřebách činnosti se zařízením, ale opětovného složení do minimálních rozměrů pro základní funkce. Do budoucna by tak uživatelé nebyli nuceni s sebou nosit zařízení, které má zbytečně velké rozměry.

Součástí konceptu je i vložený stylus. Zda Oppo přetaví svůj koncept v reálný, na trhu dostupný produkt, je otázkou a nemusí k tomu nikdy dojít. Každopádně je určitě zajímavé sledovat, jak jednotliví výrobci uvažují o způsobech inovace a kam se bude ubírat další vývoj designu smartphonů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Mobilní telefony !

    Chip ! Tohle mne zajímá ! Začínal jsem s Alcatel s vysouvací anténkou a pak firemní NOKIA 3210 – další Samsung a dnes mám Lenovo ! Vladimír Kusyn Ostrava

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.