Menu

Smartphony budou mít brzy kapacitu 128 GB – Samsung pro ně připravil čip

20.03.2015 11:46 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Smartphony budou mít brzy kapacitu 128 GB – Samsung pro ně připravil čip

Smartphony budou mít brzy kapacitu 128 GB – Samsung pro ně připravil čip | foto: CHIP

Firma Samsung představila 128GB 3bit NAND Flash úložiště pro smartphony a tablety. Nové paměťové čipy standardu eMMC 5.0 vynikají také vysokými rychlostmi čtení a zápisu.

samsung

Společnost Samsung Electronics představila výkonné 128GB 3bit NAND úložiště pro mobilní zařízení, které je založené na technologii Embedded MultiMediaCard (eMMC) 5.0. Vlajkové lodě mezi smartphony přecházejí na 128GB paměťová úložiště na standardech Universal Flash Storage (UFS) 2.0 nebo EMMC 5.1. Stejně tak i smartphony střední kategorie budou nyní moci zvýšit svou kapacitu na 128 GB díky tomuto novému úložišti.

Sekvenční čtení dat nového 128GB eMMC 5.0 úložiště probíhá podle výrobce rychlostí 260 MB/s. Ve srovnání s externími paměťovými kartami jsou rychlosti čtení a zápisu přibližně 4krát a 10krát vyšší.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení