Menu

Smartphony Galaxy se prodávají špatně: jihokorejský výrobce sahá po záchranné brzdě

17.08.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Smartphony Galaxy se prodávají špatně: jihokorejský výrobce sahá po záchranné brzdě

Smartphony Galaxy se prodávají špatně: jihokorejský výrobce sahá po záchranné brzdě | foto: Babak Habibi/Unsplash

Jinak velmi oblíbená řada smartphonů Samsung Galaxy v současnosti nejde na odbyt. Představitelé společnosti byli nuceni sáhnout po rázném kroku. V některých továrnách se nyní výroba mobilního telefonu omezuje. Hlavní tíhu ponesou zaměstnanci ve Vietnamu.

Odborníci v oblasti ekonomiky a financí předpovídají celosvětovou recesi. Hospodářskému poklesu se začal přizpůsobovat i trh s chytrými telefony. K omezení své výroby sahá i lídr této oblasti, jihokorejský Samsung.

Přestože představitelé Samsungu prohlásili, že ve druhé polovině roku čekávají u prodeje smartphonů stagnaci, anebo dokonce jednociferný růst, jejich plány ve vietnamských výrobních závodech zřejmě vypadají jinak.

Samsung snižuje objemy výroby: na vině je slabý prodej modelu Galaxy

galaxy

V tuto chvíli ponesou tíhu neplněných čísel Samsungu především jeho zaměstnanci ve Vietnamu. Jihokorejský výrobce zde má dvě továrny, které pokrývají polovinu roční produkce smartphonů. | Zdroj: Imad Clicks/Pexels

Podle informací agentury Reuters firma Samsung omezila výrobu chytrých telefonů ve své továrně v Thai Nguyen. Tento výrobní závod ročně vyprodukuje 100 milionů smartphonů. Obě továrny, které se nacházejí na území Vietnamu, dohromady pokrývají polovinu roční produkce mobilních telefonů společnosti Samsung.

Někteří zaměstnanci tvrdí, že došlo k omezení činnosti vybraných výrobních linek z šesti na tři dny v týdnu. Jiné pro změnu pracují pouze čtyři dny v týdnu.

Zdroj: Reuters

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na Nedivím se: chlape, to je verzí androidu. Takže ať koupíš cokoliv jiného s novým a ne prastarým androidem bude fungovat vse hodně podobné.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Nedivím se: nema jack? ty si hybernoval niekolko rokov?

  Reagovat na komentář

  Nedivím se. Mám Galaxy S20 FE 5G, a po modelech ještě s OS Bada, pak S3 a S7EDGE, jsem velmi zklamaný a je to asi můj polední Samsung.
  S20, je určitě rychlejší, než S7, ale jinak je to oškubané jako nejlevnější konkurence za 1/3ceny.
  Od drobností, přes zásadní věci.
  Nemá notifikační diodu, klávesnice nepodporuje hlasové diktování v češtině, chybí konektor pro sluchárna, display špatně rozeznává pouhý dotyk od posunu prstem a neustále vše i při letmém dotyku posouvá. Lišta pro úpravu jasu je hůř dostupná, když s mapami Google otočím navi vzhůru nohama – potřebuji kabel směrem nahoru, navi se v telefonu otočí jen na šířku- S7 to dával v pohodě o 180°,foťák již nemá přímé soft.tlačítko pro spuštění videa a neumí tlačítkem spouště plynule zoomovat. Pokud jsem v SMS, tak nefunguje ani volání kontaktu přiložením telefonu k hlavě ani potažením. Zobrazení informací o kontaktu v telefonu je proti S7 zmatené a nepřehledné. A je toho bohužel ještě spousta. Vůbec nechápu, proč někdo něco, co tak dobře fungovalo, takhle příšerně zmršil.
  Bohužel jsem nenašel vůbec nic, kdy bych si proti S7 řekl, jó, to je pecka.
  Za mě, velké zklamání.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení