Menu

Smartphony Samsung Galaxy S v deváté verzi

25.02.2018 18:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Smartphony Samsung Galaxy S v deváté verzi

Smartphony Samsung Galaxy S v deváté verzi | foto: CHIP

Firma Samsung opět vylepšila vlajkovou loď smartphonů. Modely Samsung Galaxy S9 a S9+ mají skvělý výkon, nádherný displej a především vylepšený fotoaparát.

Společnost Samsung Electronics představila u příležitosti MWC chytré telefony Samsung Galaxy S9 a S9+. Jsou vybaveny dosud nejpokročilejším fotoaparátem společnosti Samsung. V České republice budou Galaxy S9 a S9+ k dostání ve dvou variantách – 64 GB (v prodeji od 16. března 2018) a 256 GB (v prodeji od 23. března 2018). Oba modely budou dostupné ve třech barevných verzích – Midnight Black, Coral Blue a zcela nové barvě Lilac Purple. Doporučená maloobchodní cena modelu Galaxy S9 bude 21 999 Kč (64 GB) a 24 499 Kč (256 GB), u modelu Galaxy S9+ pak 24 499 Kč (64 GB) a 26 999 Kč (256 GB).

 fotak-nahled

Fotografie a zvuk

Na fotoaparátu telefonů Galaxy S9 a S9+ je zajímavé to, že obsahuje nový objektiv s variabilní clonou. Většina smartphonů má fotoaparát s pevnou clonou, zatímco modely S9 a S9+ mají slonu F1.5–F2.4 -  ta pak automaticky vpouští v tmavém prostředí světla více a za jasných podmínek světla méně, a vytváří tak v jakémkoli prostředí a jakékoli denní době ostré a jasné snímky. Fotoaparát navíc nabízí možnost snímání superzpomalených záběrů (až 960 snímků za sekundu) a vytváření Animovaných emoji za pomoci rozšířené reality. Po nasnímání superzpomalených záběrů si mohou uživatelé zvolit hudbu na pozadí z 35 různých možností nebo k videu přiřadit melodii ze seznamu oblíbených písní. Novinkou jsou i stereofonní reproduktory vyladění od AKG, které podporují technologii prostorového zvuku Dolby Atmos.

Inteligentní platforma Bixby společnosti Samsung integrovaná do fotoaparátu poskytuje prostřednictvím rozšířené reality a technologií hlubokého učení užitečné informace o okolí uživatele.  Pomocí detekce a rozpoznávání objektů v reálném čase platforma Bixby dodává informace přímo do obrazu, na nějž fotoaparát míří. Uživatelé si tak mohou pomocí okamžitého překladu nechat v reálném čase přeložit cizojazyčné texty nebo přepočítat cenu v cizí měně, dozvědět se informace o svém okolí, zakoupit si výrobky, které před sebou vidí, nebo si po celý den počítat kalorický příjem.

Jasný a ostrý Super AMOLED displej Infinity, který byl poprvé představen v telefonech Galaxy S8, je zakomponován přímo do telefonu prakticky bez jakéhokoli rušivého rámečku. Díky možnosti adaptivního zvýšení kontrastu mohou uživatelé používat svůj přístroj i na přímém slunečním světle.

Dokovací stanice

Lidem, kteří jsou neustále v pohybu, usnadní mobilní životní styl další generace dokovací stanice Samsung, jež umožňuje používat mobilní telefon v kombinaci s velkou obrazovkou. Díky novému dokovacímu systému Dex Pad mohou uživatelé snadno připojit Galaxy S9 a S9+ k většímu monitoru, klávesnici a myši a snadněji upravovat dokumenty. Dokovací systém Dex Pad bude v České republice dostupný v průběhu dubna za doporučenou maloobchodní cenu 2 499 Kč.

 

Zabezpečení

Přístroje Galaxy S9 a S9+ podporují tři různé možnosti biometrického ověření totožnosti – rozpoznávání oční duhovky, otisků prstů a obličeje. Zařízení podporují funkci Intelligent Scan, což je nový způsob ověření totožnosti, který inteligentně využívá kombinovaných předností snímání oční duhovky a technologie rozpoznávání obličeje k rychlému a pohodlnému odemknutí telefonu uživatele. Telefony Galaxy S9 a S9+ představují i funkci Dedicated Fingerprint, která dává uživatelům možnost použít pro přístup k zabezpečené složce otisk jiného prstu, než jaký byl použit k odemknutí telefonu.

star-product-image-sm-g960-galaxys9-l30-blue-rgb-nahled

Samsung Galaxy S9 a S9+ – technické specifikace:

 

Galaxy S9

Galaxy S9+

OS

Android 8 (Oreo)

Displej

5,8palcový zakřivený Super AMOLED s rozlišením Quad HD+, 18,5:9 (529ppi)

6,2palcový zakřivený Super AMOLED s rozlišením Quad HD+, 18,5:9 (570ppi)

 

Tělo

147,7 × 68,7 × 8,5 mm, 163 g, IP68[3]

158,1 × 73,8 × 8,5 mm, 189 g, IP689

Fotoaparát

Zadní: Snímač Super Speed Dual Pixel 12MP AF s OIS (F1.5/F2.4)

Přední: 8MP AF (F1.7)

Zadní: Duální fotoaparát s duálním OIS

-       Širokoúhlý: Snímač Super Speed Dual Pixel 12MP AF (F1.5/F2.4)

-       Teleobjektiv: Snímač 12MP AF (F2.4)

-       Přední: 8 MP AF (F1.7)

Aplikační procesor

Exynos 9810, 10nm, 64bitový, osmijádrový procesor (2,7 GHz Quad + 1,7 GHz Quad)

Paměť

4 GB RAM

64/256 GB + slot pro Micro SD (až 400 GB)

 

6 GB RAM

64/256 GB + slot pro microSD (až 400 GB)11

 

SIM karta

Jedna SIM: Nano SIM

Dvě SIM (hybridní SIM): Nano SIM + Nano SIM nebo slot pro microSD[6]

Baterie

3 000 mAh

3 500 mAh

Rychlé kabelové nabíjení kompatibilní se standardem QC 2.0

Rychlé bezdrátové nabíjení kompatibilní se standardy WPC a PMA

Sítě

Vylepšená 4×4 MIMO / CA, LAA, LTE kat. 18

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5 GHz), VHT80 MU-MIMO, 1024QAM, Bluetooth® v 5.0 (LE až 2 Mb/s), ANT+, USB typ C, NFC, poloha (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)

Platby

NFC, MST

Snímače

Snímač oční duhovky, snímač tlaku, akcelerometr, barometr, snímač otisků prstů, gyroskop, geomagnetický snímač, Hallův snímač, snímač tepové frekvence, snímač blízkosti, světelný snímač RGB

Ověřování

Zámek: vzor, PIN, heslo

Biometrický zámek: snímač oční duhovky, snímač otisků prstů, rozpoznávání obličeje, Intelligent Scan: multimodální biometrické ověření se snímáním oční duhovky a rozpoznáním obličeje

Audio

Stereofonní reproduktory vyladěné od AKG, prostorový zvuk s technologií Dolby Atmos

Formáty přehrávaného zvuku: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF

Video

MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBMKomentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení