Menu

Smartphony Samsung Galaxy získají novou bezpečnostní funkci: výrobce ji uvolňuje spolu s Androidem 13 a One UI 5.0

01.11.2022 12:25 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Smartphony Samsung Galaxy získají novou bezpečnostní funkci: výrobce ji uvolňuje spolu s Androidem 13 a One UI 5.0

Smartphony Samsung Galaxy získají novou bezpečnostní funkci: výrobce ji uvolňuje spolu s Androidem 13 a One UI 5.0 | foto: Thai Nguyen/Unsplash

Uživatelé smartphonů Samsung Galaxy se mohou těšit na novou bezpečnostní funkci. Takzvaný Maintanance Mode, režim údržby, je v těchto dnech uvolňován na první telefony se systémem Android 13 nebo One UI 5.0.

Majitelé chytrých telefonů mají na svých zařízeních zpravidla uloženo mnoho důležitých souborů. Jde například o soukromé fotografie nebo osobní či citlivé údaje, ke kterým patří mimo jiné informace o platebních kartách a soukromé adresy. Uživatelé je pochopitelně nechtějí sdílet se třetími stranami. Mají tak často obavy například v situacích, kdy musejí své zařízení odnést do servisu.

A právě na tyto případy Samsung myslí se svou funkcí Maintanance Mode, režimem údržby, který zavádí spolu s Androidem 13 a uživatelským rozhraním One UI 5.0. Ten umožní majitelům Galaxy vytvořit samostatný profil, ve kterém si případní zvědavci nebudou moci důležitá data a soubory prohlédnout. V tomto profilu také nebude možné přistupovat k aplikacím, jakými jsou například komunikátory, k fotografiím a dalším dokumentům, které se nacházejí na lokálním úložišti.

Samsung Galaxy: "Maintanance Mode" obohacuje Android 13 s One UI 5.0

zflip

Praktickou funkcí Samsung rozšiřuje Android 13 s rozhraním One UI 5.0. Režim údržby chrání osobní a citlivá data uživatelů před nežádoucím přístupem. Skládací modely by jej měly získat v průběhu listopadu. | Zdroj: Daniel Romero/Unsplash

Jakmile byste své zařízení přinesli zpět po servisním zásahu, můžete nový režim údržby opět snadno deaktivovat. K tomu bude ale zapotřebí ověření vaší identity, například otiskem prstu. Své zařízení tak vrátíte do normálního režimu a profil režimu údržby se okamžitě odstraní.

Nová funkce pro ochranu dat je v současné době výrobcem uvolňována na první smartphony se systémem Android 13/One UI 5.0, počínaje modelem Galaxy S22. Další modely by měly následovat v listopadu a na poslední podporovaná zařízení se aktualizace dostane v únoru 2023.

Zdroj: SamMobileSamsungNewsroom

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení