Menu

Smolař ztratil na dovolené telefon. Když se vrátil domů, nestačil se divit

22.02.2023 16:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Smolař ztratil na dovolené telefon. Když se vrátil domů, nestačil se divit

Smolař ztratil na dovolené telefon. Když se vrátil domů, nestačil se divit | foto: nakaridore / Freepik

 Ztratit tolik osobní věc, jako je mobilní telefon, se často nevyplácí. Své o tom ví muž z Velké Británie, který se svěřil se svým neuvěřitelným příběhem na Redditu. Když se vrátil z dovolené, kde ztratil mobil, přistála mu ve schránce faktura na půl milionu korun.

Incident se odehrál relativně nedávno, někdy v lednu tohoto roku. Jak poškozený muž píše na fóru Reddit: pokojně odjel na dovolenou do zahraničí, tam bohužel ztratil telefon. Než stihl nahlásit ztrátu a tudíž i blokaci SIM svému operátorovi, stalo se to, co si ani ve snu nepřál. Tehdy o tom ale ještě nevěděl.

Ztracený mobil ho vyjde na půl milionu

Někdo jeho ztracený telefon našel a podle dat od operátora provedl víc jak 800 telefonátů na prémiové služby. Dokládá to faktura od britského O2, kterou poškozený muž sdílel ve svém příspěvku.

Podle té má firmě O2 za využívání prémiových služeb zaplatit fakturu vystavenou na 20 973 liber, tedy hrubým přepočtem asi 564 tisíc korun. Půlmilionová suma sestává z 33 liber jakožto paušál za mobilní tarif, 17 444 liber za zmíněné placené telefonní služby a nakonec 3495 liber je daň z přidané hodnoty.

Sám vlastník mobilního účtu uvádí, že blokaci SIM karty nahlásil operátorovi „do 8 hodin od chvíle, kdy si všiml, že mu mobil chybí“. Nabízí se otázka, zdali to není pozdě. Objevují se i dotazy na zabezpečení telefonu – zdali vůbec měl muž telefon uzamčený, aby se do něj někdo nepovolaný nedostal. Nebo jestli měl PIN kódem zamčenou alespoň SIM kartu.

V tuto chvíli plánuje poškozená osoba situaci řešit s operátorem, který mu rovnou nabídl na gigantickou sumu splátkový kalendář. Dle svých slov „částku v žádné případě nebude platit“ a „bude operátora obtěžovat tak dlouho, dokud situaci nevyřeší“. O2 záležitost nijak oficiálně nekomentovalo.

Zdroj: Reddit, Daily Star

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení