Menu

Smrt Amy Winehouse a šíření nebezpečného viru

29.07.2011 10:01 | Redakce Chip + Přidat komentář
Smrt Amy Winehouse a šíření nebezpečného viru

Smrt Amy Winehouse a šíření nebezpečného viru | foto: CHIP

Amy Winehouse, pětinásobná vítězka Grammy, byla nalezena mrtvá 23. července ve svém londýnském bytě. Tým Norton společnosti Symantec zaznamenal hned druhý den po smutné události, že se spammeři snaží zneužít této zprávy k šíření nebezpečného viru.

Symantec zatím zaznamenal dva útoky, které využívají techniky velmi podobné spamu. Útoky jsou zatím pouze v portugalštině, ale lze předpokládat, že je jen otázkou času, než se objeví další hrozby i v jiných jazycích. Zprávy jsou rozesílány z náhodně generovaných e-mailových účtů a názvy e-mailů se průběžně mění. Vždy jsou ovšem spojené se smrtí populární zpěvačky a snaží se uživatele nalákat na otevření nebezpečného odkazu. Bezprostředně po kliknutí na odkaz se otevře v internetovém prohlížeči další okno, které vybízí uživatele ke stažení souboru, který se tváří například jako obrázek nebo video soubor.

 

Název souboru souvisí s celebritou a samozřejmě se nejedná o obrázek nebo video, ale nebezpečný spustitelný soubor. Symantec zjistil v těchto podvodných souborech vir jménem Infostealer.Bancos <http://www.symantec.com/security_response/writeup.jsp?docid=2003-071710-2826-99> . Symantec proto varuje, aby si uživatelé dávali pozor na e-maily z neznámých zdrojů a speciálně na e-maily, které se týkají smrti Amy Winehouse.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení