Menu

SmsSecurity ohrožuje zákazníky bank

09.12.2016 15:58 | Karel Kovar + Přidat komentář
SmsSecurity ohrožuje zákazníky bank

SmsSecurity ohrožuje zákazníky bank | foto: CHIP

Malware specializovaný na zákazníky finančních institucí dobývá internet. Jeho hlavní zbraní je maskování jako bankovní aplikace. 

Pro získání peněz klientů bank zkouší hackeři stále nové a nové triky. Ten nejnovější označují bezpečnostní firmy jako SmsSecurity a v poslední době bylo zaznamenáno velké množství jeho útoků – především jeho nové a upravené verze. Malware pro operační systém Android se maskuje jako komponenta bankovní aplikace, která se stará o dvoufaktorovou autentizaci. Aplikace nejprve upozorňuje na nutnost aktualizace a po instalaci software stáhne další komponenty a získává kontrolu nad zařízením – obvykle pomocí instalace aplikace TeamViewer QuickSupport obvykle využívané pro vzdálenou podporu uživatelů. Poté už je hračkou špehování uživatele a krádež hesel z bankovních aplikací nebo dalších služeb. Další podrobnosti najdete na webu společnosti Trend Micro na http://blog.trendmicro.com/trendlabs-security-intelligence/new-smssecurity-variant-roots-phones-abuses-accessibility-features-teamviewer/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení