Menu

Snadná práce s výstřižky

19.01.2019 11:48 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Snadná práce s výstřižky

Snadná práce s výstřižky | foto: CHIP

Pokud chcete vytvořit kopii vaší obrazovky , nebo její části, můžete na to jít několika způsoby. Pomůže vám šikovný nástroj Výstřižky.

Jestliže chcete vytvořit kopii vaší obrazovky a někde ji použít, poslat nebo uložit, stačí, když stisknete klávesu Print Screen, která má zkratu [Prt Scr] a kterou najdete většinou v horní řadě kláves vpravo. Chcete-li zkopírovat jen aktivní okno, stiskněte kombinaci kláves [Alt + Prt Scr]. Někdy se ale stane, že tímto způsobem zkopírujete něco jiného, než potřebujete, případně chcete zkopírovat jen část obrazovky a museli byste požadovaný obrázek vystřihnout například v programu Malování. Praktičtější je v tomto případě využít nástroj systému Windows 10, který je jmenuje Výstřižky. Spusťte tuto aplikaci a v okně vyberte »Nový«. Obrazovka zešedne a ikona myši se změní na kříž, kterým můžete označit požadovanou část obrazovky a udělat z ní výstřižek. Ten můžete dále upravovat, malovat v něm, zvýrazňovat a mazat a poté ho můžete zkopírovat nebo uložit.

 

vystrizek2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení