Menu

Snadná správa více identit ve Firefoxu

27.12.2018 14:39 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Snadná správa více identit ve Firefoxu

Snadná správa více identit ve Firefoxu | foto: CHIP

Pokud se současně přihlašujete k několika účtům na sociálních médiích, přepínáte několik panelů prohlížeče, abyste se dostali na soukromý nebo profesionální uživatelský účet, nebo chcete omezit své stopy na internetu, má pro vás nová verze internetového prohlížeče Firefox novou funkci, která vám to usnadní.

Jde o tzv. kontejnery, jež do Firefioxu dostanete pomocí rozšíření, které se jmenuje „Firefox Multi-Account Containers“ a které vyvinula přímo Mozilla. Po instalaci tohoto rozšíření stačí kliknout na ikonu plus pro otevření nového panelu prohlížeče a chvíli myš podržet. Místo otevření nového panelu se zobrazí nabídka, kdy máte možnost si vybrat, zda chcete používat kontejner Osobní, Pracovní, Bankovnictví nebo Nakupování.

firefox4-nahled

A máte také možnost tyto kontejnery spravovat. Po výběru profilu máte internetový prohlížeč připravený pro dané operace, můžete si nastavit jinou identitu, používat jiné cookie soubory, jinou historii prohlížení a podobně. Snadněji se vám tak spravuje více uživatelských účtů v různých službách a nastavení a uložené soubory jsou oddělené. Podle nastavených barev snadno poznáte, jaký panel funguje ve zvoleném kontejneru. Navíc aktivní kontejner je zobrazen také na konci řádku s internetovou adresou. Na liště ikon rovněž přibyla nová ikona se třemi čtverečky a znaménkem plus. Když na ni kliknete, dostanete se do nabídky volby kontejneru a máte také možnost vybrat »Edit Containers«. Následně budete mít možnost jednotlivé kontejnery upravovat, mazat, měnit jejich barvu a také přidal další vlastní. Stačí kliknout na tlačítko »Přidat kontejner«.

firefox2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení