Menu

Snapchat představuje VR brýle a zcela novou aplikaci

21.05.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Snapchat představuje VR brýle a zcela novou aplikaci

Snapchat představuje VR brýle a zcela novou aplikaci | foto: Anthony Quintano/Foter

Byť s velkým odstupem za Facebookem a Instagramem, přesto lze Snapchat s jeho půl miliardou uživatelů řadit k největším celosvětovým sociálním sítím. Vývojáři nyní přicházejí s dalšími inovacemi: kromě VR brýlí pro vývoj efektů také představují zcela novou aplikaci pro smartphony.

Na svém virtuálním partnerském summitu 2021 Snap oznámil zajímavé nové funkce, které se týkají hlavně focení, tvorby videí a následných úprav obrazového obsahu. Rozšířená realita je už dlouho jednou ze silných stránek Snapu, a díky ní mohou uživatelé Snapchatu virtuálně komunikovat se svým okolím. V zábavních parcích společnosti Disney se začíná prodávat nová sada kamer pro rozšířenou realitu. Uživatelé Snapchatu si tak budou moci brzy z pohodlí domova sestavit například různá díla ve stavebnici Lego.

Filtry Snapchatu pro rozšířenou realitu bude brzy možné použít pro video vzkazy v seznamce Bumble. Samolepky Bitmoji – emoji přizpůsobené osobní identitě – budou k dispozici pro hry a později i jako vývojářská sada pro programátory.

Brýle rozšířené reality od Snapu

spectacles

Oproti původnímu modelu AR brýlí »Spectacles« bude mít jejich nová čtvrtá generace hranatější design. Zatím ale není k dispozici pro masový trh, jen pro vývojáře. | Zdroj: izqrdo/Foter

Nové brýle pro rozšířenou realitu Snapchat »New Spectacles« váží 134 gramů, jsou vybaveny dotykovým panelem, akumulátorem na 30 minut provozu a mají svítivost 2000 nitů. Gadget je vybaven dvěma 3D vlnovodnými displeji, které poskytují zorné pole 26,3 stupně.

Navíc mají brýle ve výbavě dvě RGB kamery a čtyři mikrofony. Brýle rozšířené reality od Snapchatu tak mohou zobrazovat prvky virtuální reality jako překryv do reálného světa.

Tato čtvrtá generace brýlí »Spectacles« v současné době ještě není určena pro masový trh. Na rozdíl od předchozích modelů si koncoví zákazníci brýle pro rozšířenou realitu nebudou moci koupit. Cílovou skupinou by měli být spíš vývojáři rozšířené reality, kteří se u Snapu zaregistrují prostřednictvím aplikačního programu.

Útok na TikTok: Snapchat Story Studio s filtry, podporujícími strojové učení

Story Studio je vlastní aplikace Snapchatu pro zpracování videí. | Zdroj: YouTube/Snap Inc./Introducing Story Studio | Snap Partner Summit 2021

Story Studio je název nové aplikace Snapchatu, která umožní upravovat krátká videa a sdílet je přímo v aplikaci jako Snapchat Story. Aplikace má být vydána ještě letos, nejprve ale pro iOS. Snapchat Spotlight se postupně stává plnohodnotným klonem TikToku s dalšími užitečnými funkcemi. Například aplikace Story Studio nabízí mnoho inteligentních šablon a pomocí prvků strojového učení také dokáže navrhnout vhodné filtry v závislosti na obsahu videa.

Hotová videa lze v prostředí Snapchatu sdílet s přáteli a komunitou. Trendové klipy lze procházet ve speciálním zobrazení. Aby bylo zajištěno pravidelné přidávání co největšího množství obsahu do Spotlightu, nabídl Snapchat tvůrcům peněžní odměny a možnost nahrávání z desktopu. Videa upravená v počítači tak lze sdílet s uživateli Snapchatu až v rozlišení 4K.

Mapové vrstvy a doporučení při nákupech: Snapchat dále rozšiřuje funkční možnosti

Snapchat dále vylepšuje funkci skenování a rozšiřuje zejména možnosti nakupování. Dříve bylo možné například pomocí integrace se Shazamem identifikovat názvy skladeb, nebo pomocí aplikace po vyfocení určovat psí plemena, rostliny, auta, matematické úlohy a mnoho dalšího. V budoucnu bude mít tato funkce mnohem výraznější místo na domovské obrazovce aplikace, a bude také schopna rozpoznávat styly oblékání a přímo zobrazovat odpovídající nákupní doporučení. V aplikaci Snapchat si bude možné oblečení také virtuálně vyzkoušet, a to včetně doplňků, například hodinek nebo šperků.

Doplnění se plánuje také pro Snap Map. Takzvané Map-Layers jsou mapové vrstvy, pomocí kterých lze v rámci mapové služby zobrazit vybraný obsah. Nyní je například možné na mapě zobrazit poznámky a fotografie míst, kde byly pořízeny. Kromě toho budou mít exkluzivní partneři možnost zobrazovat také restaurace nebo akce, jako například koncerty nebo festivaly.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení