Menu
CHIP Speedtest

Software

Ať už jde o digitální tabule nebo poznámkový blok, možnost tvorby digitálních poznámek je mezi uživateli stále oblíbenější. Aplikace Windows 10 Penbook je digitální obdobou poznámkového bloku. V obchodě Microsoft Store je dočasně k dispozici zdarma.

Ať už šlo o komunikaci se školou z domova, volání s babičkou nebo pracovní videokonference, Skype je absolutní klasika pro videohovory a skupinová volání.

Fotky Google jsou jednou z nejpoužívanějších aplikací pro správu obrázků na smartphonu a je to i díky jejím výkonným funkcím. Nyní je k dispozici rozsáhlá aktualizace, která nabízí slušivý redesign, přepracované ikony a různé další nové funkce.

Pokud jste si na svůj PC pořídili nový HDD nebo SDD, můžete buď znovu kompletně nainstalovat Windows, nebo systém jednoduše klonovat. Druhá varianta je mnohem jednodušší, a to zejména s pomocníkem jakým je WinToHDD.

Zabezpečení je důležité. Z toho důvodu je dobré mít vhodný software, který vám pomůže chránit se před vnějšími útoky. Jedním z nich, který by neměl chybět na žádném počítači s Windows, je bezplatný Windows Firewall Control.

Každý, kdo chce vědět co se děje v systému Windows, stojí v současnosti před hádankou. Ve Windows 10 2004 se zobrazí instalovaný balíček Windows Feature Experience Pack, řada funkcí, které Microsoft doposud nezveřejnil.

První, co většinu uživatelů napadne v souvislosti s e-maily, je pravděpodobně Outlook. Pro poštovního klienta ale existuje několik vynikajících alternativ. Jedním z nich, který už po mnoho let má spoustu příznivců, je eM Client.

Antivirová společnost Avast varuje před vtíravými aplikacemi z oficiálního obchodu Googlu a přináší tipy, jak se adwaru bránit. Poznáte je často podle negativního hodnocení. Těžko se jich ale zbavíte.

Ve všestranném a rychlém internetovém prohlížeči Opera můžete použít i doplňky, které jsou původně určeny pro prohlížeč Google Chrome a kterých je k dispozici celá řada.

Nová aplikace Fotky, která je součástí Windows 10, sice není profesionálním grafickým nástrojem, ale pro běžné úpravy fotografií je naprosto dostačující.

Dříve byla funkce pro zálohování integrována přímo do Windows, ale už dlouho to tak není. Pokud si chcete vytvořit kompletní zálohu systému, je třeba sáhnout po některém zálohovacím programu.

Společnost Microsoft už nějakou dobu překvapuje svými retro vzpomínkami. Jednou z nich je z Windows NT extrahovaný správce souborů WinFile.

Životnost disků SSD je opředena řadou mýtů, jedna věc je ale jistá: pokud dojde k jeho selhání, hrozí katastrofa v podobě ztráty dat. Bezplatný nástroj CrystalDiskInfo dokáže včas varovat, pokud zjistí, že HDD nebo SSD není v dobrém stavu.

Různá nastavení ochrany soukromí a telemetrie jsou rozesetá po různých zákoutích Windows. Ačkoliv se Microsoft v tomto ohledu trochu zlepšil a některá z nich zprůhlednil, uživatel, který by chtěl mít své soukromí pod kontrolou, se neobejde bez dalších nástrojů.

Ve verzi Chrome 85 řeší Google nepříjemný problém, ke kterému často dochází při přetahování souborů do prohlížeče.

České Mapy.cz rozšiřují své zaměření od turistiky také k navigaci a informacím z dopravy. Upozorní řidiče na uzavírky, nehody, radary, nebo kolony. Plánovač tak vyhledá nejrychlejší cestu s ohledem na aktuální dopravu. Do společného vytváření dopravní mapy se můžete zapojit i vy.

U mnoha uživatelů patří různé plánovače k oblíbeným nástrojům. Všiml si toho i Microsoft a nabízí nový program Outlook Spaces. Aplikace pro plánování a projekty se od ostatních liší především integrací dalších služeb Microsoftu do jednoho prostředí.

Ve Windows 10 přišel Microsoft se zásadní změnou způsobu aktualizací. Kromě pravidelných bezpečnostních záplat a oprav chyb uvolňuje Microsoft k Windows 10 dvakrát ročně velký upgrade.

Už roky Microsoft pracuje na aplikaci Průzkumník s lepším designem a jasnější strukturou. Delší dobu se ale nic nepohnulo a správce souborů integrovaný ve Windows zůstává stále stejný. Nicméně "jak na to" dobře ukazuje aplikace Files UWP.

V oblastech zabezpečení a soukromí mají Windows 10 stále co zlepšovat. Mnoho nastavení lze zrušit, ale často jsou skryta hluboko v systému. Zde pomáhají bezplatné nástroje, které sdružují všechny možnosti zabezpečení.

<< <   1 2 3 ...   >>

Při nákupu nového mobilu je důležitým hlediskem délka výdrže na akumulátor. Ne každý současný model smartphonu lze bezproblémově používat po…

Bezdrátová sluchátka jsou zajímavá hned v několika ohledech. Z hlediska stylu použití jde o model s vlastním zvukovým procesorem, který se po…

Za atraktivní cenu nabízí kromě ANC i průměrnou výdrž na baterii, pohodlný design a hlavně slušný zvuk.

Komerční sdělení