Menu

Software

Umělá inteligence Googlu umí na základě zadaného textu vygenerovat odpovídající obrázek. A to až děsivě realisticky. Z etických důvodů prozatím nebyla tato technologie uvolněna jako produkt, ale první dojem si už můžete udělat prostřednictvím webové aplikace.

Jak známo, aplikace jsou to, co dělá z našich telefonů chytré smartphony. Jenomže některé hodně zajímavé stojí peníze, a lidé nejsou zrovna zvyklí za mobilní aplikace platit. Přinášíme proto po čase seznam zajímavých aplikací, které bývaly placené, ale nyní jsou (možná jen na čas) zadarmo.

Aplikace jsou to, co dělá váš smartphone chytrým. Zároveň je ale důležité držet se základních pouček, abyste stažením nebezpečné aplikace neohrozili váš smartphone. Jak postupovat při správném stahování aplikace?

Až doposud mohli útočníci na systém Windows zkoušet prolomit přístupová hesla v neomezeném počtu pokusů. To se ale změní. Microsoft chce po deseti neúspěšných tipech systém zablokovat.

Aplikace WhatsApp je nejpoužívanější chatovací služba na trhu, každý měsíc má zhruba 2 miliardy aktivních uživatelů. Přesto lze říct, že WhatsApp postrádá celou plejádu zajímavých funkcí. Které jsou ty nejzajímavější?

Stane se do budoucna Instagram konkurentem Map Google? Šéf koncernu Meta, Mark Zuckerberg, nyní oznámil novou mapovou funkci pro Instagram. Uživatelé budou moci přímo v aplikaci objevovat místa v okolí.

Je veřejným tajemstvím, že k hrozbě malwaru jsou náchylné spíše systémy jako Windows a Android, nežli iOS a macOS. Občas se ale stane, že softwarový neřád pronikne i do systému s logem nakousnutého jablíčka.

V oblasti online komunikátorů je jasným lídrem WhatsApp. Z hlediska zabezpečení je to ale trochu jinak a pevným hlasem zde promlouvá Signal. Matrix se snaží jít ještě dál: boduje díky decentralizovanému přístupu.

Vybrali jsme pro vás pět nejlepších programů, se kterými je střih videa dětskou hračkou. Jsou k dispozici zdarma, přesto v některých případech nabízejí profesionální funkce.

Léto se překlenulo přes svou polovinu, venku panují teploty na hranici 30°C a lidé mají chuť vyrážet ven za zábavou, nebo se jen tak procházet a nabírat energii z přírody. Ať už jste na té či oné straně, přinášíme vám náš seznam nejzajímavějších letních aplikací pro váš smartphone.

Google v současné době hromadně skupuje starší notebooky od různých výrobců na eBay. Souvisí to s jeho nedávným oznámením, kdy uvolnil ChromeOS Flex k obecnému použití. Nový operační systém chce otestovat na starších zařízeních.

Společnost Meta, která vlastní WhatsApp, zavede do oblíbeného zeleného kecálka zbrusu novou bezpečnostní funkci. Pro všetečné podvodníky by tak mělo být mnohem těžší dostat se do vašeho přístroje.

Úklid ve Windows je po čase nezbytný. Systém se každodenním používáním zanese spoustou datového smetí, což se negativně projevuje na jeho výkonu. To samé ale platí i o dalších programech.

Vynalézavost některých šmejdů na internetu je neskutečná. Poslední nebezpečí, které zmapoval britský server The Sun, útočí zejména na starší uživatele a využívá pro to i takové zbraně, jako je přestrojení za syna nebo vnuka.

Přes bezpečnostní síto obchodu s aplikacemi Google Play prošlo opět hned 35 nebezpečných aplikací, které obsahují skrytou hrozbu v podobě malwaru Joker. O jaké aplikace se jedná a jak postupovat?

Rusko se po vypuknutí války na Ukrajině, kterou samo rozpoutalo, opírá do amerických firem, které podporují sankce uvalené na tohoto evropského agresora. Po Googlu nyní požaduje peníze i po Meta, Snapchatu a tvůrcích aplikace Tinder.

Před sedmadvaceti lety se objevil systém Windows 95 a přinesl s sebou novinky jako například nabídku Start nebo Ovládací panel. Pokud byste se chtěli do této doby vrátit a zkusit si, jaké to tenkrát bylo, jde to pomocí jednoduchého programu.

Rubikova kostka je už po desetiletí oblíbenou, ale docela složitou hračkou. Pokud jste už zapomněli, jak se skládá a chtěli byste s tím pomoci, pomůže vám v tom bezplatná aplikace.

Používat operační systémy, které vypadly z podpory výrobce, je riziko každého uživatele. Tragickou ukázkou je nyní bezpečnostní chyba v systému Windows 7, která již nebude opravena a vystavuje uživatele velkému nebezpečí.

Pokud si chcete při surfování zachovat maximální anonymitu, neobejdete se bez prohlížeče Tor. Jeho nová funkce automaticky obchází blokace autorit v některých regionech.

<< <   1 2 3 ...   >>

Cat S62 Pro není telefon pro běžné každodenní používání. To se dá poznat už z loga „CAT“, které se obvykle nachází pouze na bagrech a jiných…

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…
Komerční sdělení