Menu
CHIP Speedtest

Software

Každý, kdo sleduje alternativy k WhatsAppu, jistě také zná Telegram. V aktualizaci na nejnovější verzi aplikace získala další funkce. Počet účastníků ve skupinách je nyní neomezený, režim automatického mazání zpráv je k dispozici ve všech chatech a odkazy na pozvánky lze časově omezit.

Uživatelé Netflixu, kteří streamují hlavně na svých smartphonech, se mohou těšit na novou funkci. Streamovací služba automaticky stáhne seriály a filmy, takže by se už nemělo stát, že by na svých cestách byli ochuzeni o svou oblíbenou zábavu. Nově i příbuzná témata.

Bezpečnostní experti aktuálně varují před novým typem podvodu, kdy jsou uživatelé manipulováni ke stažení údajných aktualizací přehrávače Flash Player. Touto metodou se útočníci snaží počítač oběti infikovat malwarem.

Jeden z vývojářů aplikací došel při porovnávání prohlížečů Google Chrome a Apple Safari na počítačích Mac k překvapivému výsledku: při zátěžovém testu s více než padesáti otevřenými kartami Chrome zabíral 24krát více paměti.

Bezplatných zálohovacích programů pro Windows je k dispozici celá řada. Jedním z nich je i freeware BackUp Maker, který je pro osobní účely zdarma bez jakýchkoliv funkčních omezení.

Pokud častěji nakupujete na různých online obchodech, musíte také neustále vyplňovat fakturační a dodací adresy. Se správným nastavením v prohlížeči a malým doplňkem si tuto činnost můžete do budoucna ušetřit a usnadnit tak celý proces nákupu.

Uživatelům WhatsAppu se bude na nové obrazovce nabízet banner nad chatovacími vlákny. Týká se změn podmínek používání služby a dalších informací pro uživatele, kteří se změně neustále brání.

Jeden meeting střídá druhý a mezitím bezpočet urgentních e-mailů – zní vám to povědomě? V podobných situacích může pomoci bezplatná aplikace Make Time, která slouží k plánování času.

Bezplatná DNS služba Quad9 si klade za cíl zvýšit bezpečnost uživatelů na internetu a lépe chránit jejich soukromí. Za tímto účelem se nyní její poskytovatel stěhuje z USA do Švýcarska. Stačí pouze změnit malé nastavení

Pokud hledáte kvalitní sluchátka, ani není třeba sahat hluboko do kapsy. Nezřídka ale mají cenově výhodné modely problém s nevyváženou reprodukcí hudby. V takových případech může pomoci dobrý ekvalizér. Bezplatná aplikace Wavelet pro Android má výhodu, že nabízí optimalizaci zvuku pro celou škálu modelů.

Microsoft by měl na podzim tohoto roku vydat hlavní aktualizaci vzhledu Windows 10. Zástupci vývojářského týmu Windows se k tomu ještě nevyjádřili, ale stále se objevují snímky obrazovek, které naznačují, že se v oblasti designu oken skutečně něco děje. Chcete-li si zkrátit čekání, některé nástroje v tom pomohou už teď.

Microsoft čelí kritice. Důvodem je jeho analytický nástroj »MyAnalytics«, který shromažďuje různé informace o používání aplikací sady Office. U expertů, zabývajících se ochranou osobních údajů, to vyvolává obavy, že by vedoucí pracovníci mohli sledovat své podřízené.

Windows jsou vybaveny integrovaným textovým editorem, ale není ani zvlášť výkonný, ani příliš populární. Není divu, že tenký nástroj Notepad++ je mezi uživateli mnohem oblíbenější.

Pro udržení přehledu o každodenním programu mnoho uživatelů pracuje na svých smartphonech s aplikacemi pro organizování schůzek, porad a dalších činností, souvisejících s jejich aktivitami. Microsoft nyní oznámil, že »Microsoft Lists« budou k dispozici i pro iPhony a další zařízení s operačními systémy iOS.

Pro mnoho uživatelů Windows je VLC Mediaplayer jedním z prvních nástrojů, který si do svého operačního systému instalují. Oblíbený přehrávač médií právě nasadil kurz směrem k verzi 4.0. Jeho cílem je zcela nová grafika verze pro Windows.

Na Google Play jsou rozporuplné názory – často se na něm objevují aplikace obsahující malware a pokud nemáte Google účet, je to bez šance. Lepší alternativou se zdá být Aurora Store, která je vybavena elegantním designem a dalšími funkcemi, a je nezávislá na Google.

Šifrování mezi koncovými body (end-to-end) je ve většině případů stále příliš komplikované a časově náročné. Osvěžujícím řešením je projekt s otevřeným zdrojovým kódem Mailvelope, který je k dispozici v podobě rozšíření pro Chrome a Firefox. Jednoduše lze začít s online službami, jako například Gmail nebo Outlook.

Nestává se to příliš často, ale pokud jsou chyby v paměti modulu RAM, mohou uživatele přivést k zoufalství. Malý nástroj MemTest86 podrobí paměť RAM zátěžovému testu a podle výsledku detekuje možné chyby. Program se nedávno objevil v nové verzi 9.

Udržet si přehled ve složkách a souborech na smartphonu není tak snadné, jako na desktopu. Časem se může snadno stát, že paměťovou kapacitu mobilu zaplní prázdné složky, duplicitní nebo poškozené soubory.

Na internetu se objevily screenshoty, zobrazující novou verzi mobilního operačního systému Android 12. Uživatelé se mohou těšit na zajímavé nové funkce. Google vydá novou verzi Androidu 12 s největší pravděpodobností na podzim 2021.

<< <   1 2 3 ...   >>

Motorola Moto G9 power je cenově výhodný a dobrý smartphone nižší střední třídy, který nás zaujal především enormně dlouhou výdrží na baterii. …

Snad ještě víc než špičkové drahé produkty nás potěší produkty s výborným poměrem mezi výkonem a cenou. Přesně takové jsou bluetooth špunty…

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G nevykázal v naší testovací laboratoři prakticky žádné slabé stránky. Obzvláště nás potěšil vynikajícím displejem,…