Menu

Software

Ani ve Windows 11 se nepodařilo tento problém vyřešit. Podvodníci pašují do obchodu Microsoft Store falešné aplikace a vydělávají na nich. A to i přesto, že jde o programy s otevřeným zdrojovým kódem, které jsou ve skutečnosti zcela zdarma.

Google nasadil vyšší tempo a ve stylu Mozilly nově poskytuje aktualizace pro svůj prohlížeč Chrome 95 jednou za čtyři týdny. Mělo by to časem přinést více nových funkcí, rychlejší aktualizace zabezpečení a opravy chyb.

S rostoucí digitalizací zdravotní péče se právě prevence stává jednou z klíčových oblastí. Analytické a diagnostické schopnosti nově vznikajících digitálních zdravotnických aplikací dokážou násobně zvýšit efektivitu při předcházení budoucím zdravotním obtížím a onemocněním.

Práce s cloudovými úložišti je jednoduchá a obrovskou výhodou je dostupnost dat odkudkoliv, kde mají uživatelé přístup k internetu. Je to pohodlné a rychlé, až na jednu věc: soukromá data nejsou v cloudu zrovna optimálně chráněna. Pokud se chcete tomuto riziku vyhnout, vyplatí se šifrovat.

Většina uživatelů používá Windows 10, ale stále existuje zdánlivě zbytečná předchozí verze, pro kterou jsou stále poskytovány aktualizace. Po uvolnění Windows 11 se nabízí otázka, proč vůbec Microsoft ještě věnuje čas a energii verzi 8.1.

Firma oznámila zásadní změnu ve vyhledávání na mobilních zařízeních. Až doposud uživatelé museli při dosažení konce první stránky výsledků vyhledávání otevřít další stránku kliknutím na tlačítko "Zobrazit další". Nová funkce by měla vyhledávání usnadnit a zpřehlednit.

Systém Windows 11 se po svém uvedení nadále potýká s problémy. Tentokrát jde o nového Průzkumníka souborů. Související komplikace mohou vést k poklesu výkonu.

Schránka ve Windows je při každodenní práci užitečná a často používaná funkce. Pokud ale znáte její skryté možnosti, můžete s ní dělat mnohem víc. Ještě bohatší výbavu nabízejí také některé nástroje třetích stran.

Z hlediska nových funkcí se Ubuntu i Windows 10 řídí velmi podobnou koncepcí: oba systémy dostávají funkční aktualizace dvakrát ročně. Na rozdíl od Microsoftu ale Ubuntu striktně dodržuje svůj vlastní plán vydávání. Fanoušci Linuxu si už mohou stahovat verzi 21.10 s názvem "Impish Indri".

Pro Windows jsou nejpoužívanějšími prohlížeči Chrome, Edge a Firefox. Existují ale zajímavé alternativy. Například Vivaldi nabízí několik zajímavých doplňkových funkcí, které z něj dělají mnohem víc, než pouhý prohlížeč.

Pro mnoho uživatelů je už od 5. října připraven upgrade na systém Windows 11. Výrobce procesorů AMD ale před přechodem na nová Windows varuje. V nových oknech může dojít k poklesu výkonu.

Google chtěl letos spustit nový projekt v oblasti financí. Kvůli několika neúspěšným krokům ale ovládání bankovních účtů prostřednictvím Google Pay firma nakonec nabízet nebude. Tento plán Google zveřejnil teprve v roce 2020.

Některé smartphony, konzole nebo smart TV by mohly mít problém s připojením k internetu. Důvodem je zastaralý certifikát. Dá se s tím něco dělat?

Několik uživatelů iPhonu v současné době hlásí, že některé aplikace nefungují správně. Patří mezi ně například Spotify a aplikace DHL. Problémy však způsobují i aplikace přímo od výrobce, jako je Apple Music.

Z Windows a jejich aktualizací je mnoho uživatelů občas na nervy. Máme ale dobrou zprávu: ačkoliv se Microsoft v budoucnu zaměří na Windows 11, desítky budou stále podporovány, a to až do října 2025.

Hlavní panel je jedním z ústředních prvků pracovní plochy Windows. Microsoft je nicméně na jeho funkce a možnosti nastavení poměrně skoupý. Vycentrování tlačítka Start a ikon, které nabízí Windows 11, je maximum, které je uživatelům povoleno. Existují ale způsoby, jak si pomoci jinak.

S počtem více než deset milionů stažení patří aplikace HelloTalk k jedné z nejoblíbenějších na Google Play. Slouží k výuce jazyků, ale zřejmě do zařízení stahovala i podezřelý software.

Uživatelé iPhonu vědí, že ve FaceTime mají skvělý nástroj pro video hovory. Velkým háčkem ale doposud bylo, že s ním mohli komunikovat pouze uživatelé zařízení od Apple. To se ale mění, a ve verzích iOS 15 a iPadOS 15 jde použít i na Androidu a Windows.

Microsoft chce proniknout i do oblasti zpracování videa a bez většího váhání koupil oblíbenou službu Clipchamp, která má 17 milionů registrovaných uživatelů. Software má ale jeden háček, který by mohl spoustu uživatelů odradit.

Google nyní testuje novou funkci pro svou video platformu YouTube. Něco podobného už lze najít u konkurence Netflix a Amazon Prime Video, ale v YouTube má být ještě dostupnější. Uživatelé si budou moci stáhnout obsah do prohlížeče a sledovat ho offline.

<< <   1 2 3 ...   >>

Na uvedení nového smartphonu značky Huawei na náš trh jsme čekali celý rok. Prozatím se k nám sice nedostane vlajková loď P50, ale cenově…

Xiaomi 11T Pro si v testu vedl téměř ve všech ohledech výborně. Skvěle vybavený smartphone vyšší střední třídy nabízí špičkový výkon,…

Smartphony už většinou nabízejí dostatečnou kvalitu snímků a pohotovost, takže z trhu prakticky vytlačily digitální kompaktní fotoaparáty. Co…