Menu

Software

Ke stažení je k dispozici Firefox 90.0.2, který opravuje chybu způsobující odříznutí části stránky při tisku PDF. Po předchozí verzi, která byla zaměřena především na inovaci designu, má Firefox více změn ve funkcionalitách.

Ne každému, kdo má problémy se sítí Wi-Fi, se podaří zdroj problému hned odhalit. V takových případech se doporučuje použít nástroj pro analýzu sítě. Wireshark je jedním z nejoblíbenějších a nyní je k dispozici v nové verzi, která opravuje zranitelnosti a chyby.

Microsoft Teams se stal nepostradatelnou součástí každodennního pracovního života spousty lidí. Kvůli protipandemickým omezením se mnoho schůzek přesunulo do online prostoru a mnoho zaměstnanců pracuje v domácí kanceláři. 

Odborníci otestovali prohlížeče Microsoft Edge, Firefox a Google Chrome a zjišťovali, jak se vypořádají s ochranou před phishingem a dalšími hrozbami. Který prohlížeč je z hlediska zabezpečení nejlepší?

Větší soubory se snáze odesílají, například e-mailem, pokud je předem rozdělíte na několik menších částí. S nástrojem FileFriend můžete tuto práci zvládnout za chvilku.

Při převodu videa do jiného formátu často dochází ke zhoršení kvality. Bezplatný nástroj ale využívá důmyslný algoritmus, který tomu zabraňuje. Jeho prostřednictvím mohou videa konvertovat i běžní uživatelé, aniž by se museli detailněji zabývat problematikou kodeků, přenosových rychlostí nebo frekvence obrazu.

Časté výprodeje služby Steam vedou k tomu, že si lidé výhodně pořizují spoustu her za pakatel. Pak je ale nestíhají hrát a najednou zjistí, že mají ve své sbírce stovky titulů. Vyznat se v nich není úplně snadné, ale díky bezplatnému nástroji to jde.

Každý, kdo dodatečně zpracovává fotografie, k tomu často potřebuje profesionální software. Mnoho fotografů používá Adobe Lightroom, ale tento program není zrovna levný a je k dispozici pouze za měsíční poplatek. Existují ale vynikající bezplatné alternativy.

Společnost Google uvádí novou funkci své videoplatformy YouTube. "YouTube Shorts" mají konkurovat úspěšnému formátu aplikace TikTok, která se stala v oblasti sociálních médií hitem.

Často není nutné kupovat drahý software: mnoho programů je k dispozici jako open source ke stažení zcela zdarma. Jedním z bohaté nabídky je bezplatný nástroj Blender, který si oblíbili i IT odborníci a profesionálové.

Po aktualizaci systému iOS na předchozí verzi 14.6 hlásili uživatelé problémy na různých modelech iPhonů. Podle jejich zpráv se akumulátor zařízení najednou vybíjel rychleji. Tato chyba by se společnosti Apple mohla do budoucna prodražit.

WhatsApp brzy získá novou funkci. Obrázky a videa bude možné odesílat v nižší kvalitě. Příjemci ušetří nejen místo na svém paměťovém úložišti, ale i objem přenášených dat.

Společnost Apple zpřístupnila k bezplatnému stažení verzi iOS 14.7.1. Jedná se o nouzovou opravu. Pokud jste na iPhonu aktivovali automatickou aktualizaci, měla by se nová verze nainstalovat během několika následujících dní. 

Vývojářské studio 1047 Games muselo dočasně vypnout servery své nové střílečky Splitgate. Důvodem je, že se do hry chtělo přihlásit příliš mnoho uživatelů najednou.

Prozatím neexistuje služba pro streamování her pro Sony PlayStation, která by byla srovnatelná s Google Stadia nebo Xbox Cloud Gamingem. Podle nejnovějších informačních úniků by něco podobného mohlo vzniknout ve spolupráci s Netflixem.

Windows 11 je zajímavá aktualizace operačního systému, na které Microsoft pracoval už delší dobu. O tom, že je o jeho vyzkoušení velký zájem, svědčí i současné malwarové aktivity. Kaspersky Lab nyní varuje před falešným downloadem Windows 11, který je kontaminovaný viry. Existují ale jednoduché způsoby ochrany.

K dispozici je Firefox 90.0.1 a opravuje některé chyby, týkající se pomalého načítání některých webových stránek a pádů při ukončení. Po předchozí verzi, která byla především vylepšením vzhledu, je Firefox 90 zaměřen především na změny funkcionalit.

Oblíbená služba video streamingu hodlá dobýt herní segment. Už příští rok proto předplatitelé obdrží první hry bez jakýchkoliv dalších poplatků. Některé z otázek ale stále zůstávají nezodpovězeny.

V oblasti zálohovacích funkcí Windows 10 zaostávají. A zatím to nevypadá, že by to Windows 11 nějak zásadně posunuly. Možná jste se právě vrátili z dovolené a děláte pořádek v pořízených fotkách a videích. Dobrý zálohovací program po ruce by se zrovna hodil.

Apple uvolnil konečnou verzi iOS 14.7 k bezplatnému stažení. Pokud jste na iPhonu aktivovali automatickou aktualizaci, měla by se nová verze nainstalovat během několika následujících dní. 

<< <   1 2 3 ...   >>

Huawei Watch 3 Pro jsou krásné chytré hodinky, ale oproti modelu Huawei Watch GT 2 Pro nabízí, alespoň prozatím, jen pár věcí navíc, které…

Herní konzole PlayStation od Sony je dostupná už v páté generaci. Přestože je v prodeji oficiálně od loňského listopadu, moc dostupná není.…

První vlajkový model společnosti Vivo uvedený na náš trh v nás zanechal nejlepší dojem a má šanci zlákat hodně zájemců, hlavně milovníků…