Menu

Software

Podle aktuálních informací se Microsoft chystá v příští verzi Windows 11 opět zpřísnit požadavky na účet Microsoft. To se nemusí mnoha uživatelům líbit.

Uživatelé mapové služby od Google se mohou těšit hned na několik nových funkcí. Vývojáři oznámili, že některé z novinek budou zavedeny okamžitě.

Nyní se do klubu stovkařů přidává i Firefox. S verzí 100 Mozilla vstupuje do třímístného označení prohlížeče a upozorňuje, že některé weby s tím mohou mít problémy. Nicméně žádné velké katastrofy se neočekávají. Škoda, že vývojáři na poslední chvíli stáhli plánované inovace pro Netflix a YouTube.

Každý, kdo stahuje a dále spravuje své aplikace na mobilu s Androidem, obvykle používá platformu Obchod Google. K základním funkcím stahování a updatů platforma nabízí i další funkce, které by se mohly hodit. 

Stále stejné klikání myší a poklepávání obrazovky mobilního telefonu: nemusí to tak být. Program Auto Clicker to udělá za vás. Je praktický pro úsporu času a hráčům umožní získat náskok.

Uživatelé nejrozšířenějšího komunikátoru se mohou už brzy těšit na funkci, kterou možná mnozí znají z Instagramu.

Microsoft vstupuje na trh poskytovatelů VPN. Ve spolupráci se společností Cloudflare poskytne ve Windows integrovanou službu VPN, kterou půjde aktivovat prostřednictvím prohlížeče. První uživatelé si to už mohou vyzkoušet.

Pokud se chcete osvobodit od Androidu, mobilního operačního systému Google, můžete si zvolit vlastní instalaci. Pravděpodobně nejoblíbenější volbou je LineageOS.

V Obchodu Play se chystá velká změna. V budoucnu by měli všichni uživatelé systému Android přesně vidět, jaká data jednotlivé aplikace shromažďují. A to ještě předtím, než si je stáhnou do svých smartphonů.

V průběhu tohoto týdne Sony uvolní důležitou aktualizaci pro PlayStation 5, která graficky povýší řadu her. Jde o technologii proměnné snímkové frekvence. Pro některé hry je už připravený patch, který VRR umožní při jejich hraní použít.

WhatsApp připravuje zavedení dvou novinek. Týkají se odesílání obrázků a zobrazení stavu. Co přesně by se mělo změnit.

Dobrá zpráva přichází pro uživatele Androidu: Google s největší pravděpodobností opraví v Androidu 13 jeden z nejotravnějších problémů mobilního systému. 

Google chce zřejmě zajistit vetší přehlednost v nabídkách Androidu 13. Dvě z položek, zavedené v předchozí verzi, jsou nyní sloučeny do jedné. Co tím vývojáři zamýšlí.

Pro každého uživatele Windows je náhodné smazání souborů noční můrou. Důležitá data beze stopy zmizí a Koš je prázdný. Profesionální nástroj od Microsoftu se snaží situaci zachránit a omylem odstraněné soubory obnovit. Díky dalšímu pomocníkovi je nyní k dispozici také grafické uživatelské rozhraní.

Pro větší zabezpečení počítače máte na výběr mezi různými speciálními operačními systémy. Nevýhodou je, že přepínání mezi Windows a jednotlivými alternativami bývá komplikované. Whonix na to jde jinak: nabízí zabezpečení přímo pod Windows prostřednictvím virtuálního počítače.

V aplikaci WhatsApp se chystá mnoho změn. Nyní vývojáři oznámili, že v následujících týdnech oblíbený komunikátor dostane pět nových funkcí. Těšit se mohou především uživatelé skupinových chatů.

Google vydal důležitou bezpečnostní aktualizaci pro svůj prohlížeč Chrome. Celkem v ní uzavírá jedenáct mezer. Na co by si v té souvislosti uživatelé měli dát pozor.

Známý čistič systému Windows má chybu, která způsobuje nechtěné mazaní dalšího softwaru, který měl zůstat netknutý. Stává se to při odstranění instalace CCleaneru, kdy program maže kromě sebe více, než by měl. Podíváme se, co s tím.

Google vydal novou aktualizaci pro všechna zařízení, která běží na Androidu. Vylepšení se dočkal zejména Obchod Play.

Windows 11 přinášejí mnoho změn, které se v některých případech uživatelům líbí, jindy naopak. Po mnohé je velkou nepříjemností nových Windows zcela změněný Hlavní panel. Uživatelé Windows 10 využívají k úpravám jiné nástroje, nebo to zkouší sami. Zcela nepochopitelné ale je, že Microsoft nechce umožnit přesun Hlavního panelu a jeho umístění na jiné části obrazovky.

<< <   1 2 3 ...   >>

Po roce uvádí Realme na trh novou “číselnou” řadu smartphonů s označením Realme 9. V jejím rámci budou k dostání dva modely, které…

V nejvyšší řadě smartphonů Samsung Galaxy jsou tři modely. Nejmenším z nich je Galaxy S22 s kompaktními rozměry, ovšem displej, výkon a funkce…

Xiaomi 12 patří mezi nejlepší smartphony na trhu a během testu nás zaujal výkonem, kvalitním displejem, fotoaparátem a skvělými reproduktory. V…
Komerční sdělení