Menu
CHIP Speedtest

Software

České Mapy.cz rozšiřují své zaměření od turistiky také k navigaci a informacím z dopravy. Upozorní řidiče na uzavírky, nehody, radary, nebo kolony. Plánovač tak vyhledá nejrychlejší cestu s ohledem na aktuální dopravu. Do společného vytváření dopravní mapy se můžete zapojit i vy.

U mnoha uživatelů patří různé plánovače k oblíbeným nástrojům. Všiml si toho i Microsoft a nabízí nový program Outlook Spaces. Aplikace pro plánování a projekty se od ostatních liší především integrací dalších služeb Microsoftu do jednoho prostředí.

Ve Windows 10 přišel Microsoft se zásadní změnou způsobu aktualizací. Kromě pravidelných bezpečnostních záplat a oprav chyb uvolňuje Microsoft k Windows 10 dvakrát ročně velký upgrade.

Už roky Microsoft pracuje na aplikaci Průzkumník s lepším designem a jasnější strukturou. Delší dobu se ale nic nepohnulo a správce souborů integrovaný ve Windows zůstává stále stejný. Nicméně "jak na to" dobře ukazuje aplikace Files UWP.

V oblastech zabezpečení a soukromí mají Windows 10 stále co zlepšovat. Mnoho nastavení lze zrušit, ale často jsou skryta hluboko v systému. Zde pomáhají bezplatné nástroje, které sdružují všechny možnosti zabezpečení.

Rušivé zvuky v pozadí mohou z každé videokonference udělat test trpělivosti. Obzvlášť stresující to může být v případech, kdy pracujete v domácím prostředí.

Aktuální verzi Kodi lze rozšířit o spoustu doplňků. Media centrum, dříve známé pod jménem Xbox Media Center, je k dispozici v updatované verzi 18.7.

Verze 73.0 internetového prohlížeče Firefox poprvé umožnila zvětšení nebo zmenšení zobrazení u všech navštívených webových stránek najednou. Doposud bylo možné nastavit zvětšení pouze samostatně pro jednotlivé weby.

V některých případech potřebujete udělat screenshot nejen viditelné části webové stránky, ale celé webové stránky. Nemusíte kvůli tomu instalovat žádné speciální aplikace. Stačí prohlížeč Chrome.

Pokud pracujete s větším množstvím otevřených účtů, nebo máte často více otevřených několik karet najednou, měli byste být zvyklí na chaos v prohlížeči. Bezplatný prohlížeč Biscuit se to snaží změnit: nabízí jednoduché a přehledné uspořádání.

Program Audacity je freewarovou volbou pro oblast zpracování zvuku na PC. Software s otevřeným zdrojovým kódem je vybaven profesionálními nástroji a podporuje všechny běžné formáty.

V běžném životě se občas setkáváme s potřebou převést si různé jednotky. Pokud už jsme převodní poměry dávno zapomněli a v podobných situacích spoléháme na Google, mohla by se hodit aplikace Unit Converter Pro.

Tmavý režim v systému Windows 10 je velmi elegantní, ale není do systému dokonale integrován. Existují bezplatné nástroje, které to dokážou mnohem lépe, než Microsoft.

V jaké kondici jsou vaše Windows? Nad odpovědí není potřeba dlouho bádat, vestavěná rychlá kontrola vám poskytne výsledky za 60 sekund. Pokud chcete vědět více, speciální nástroj poskytne detaily.

VLC je jedním z nejoblíbenějších multimediálních přehrávačů a nějakou dobu je k dispozici i v mobilní verzi. Celkový dojem z jinak skvělé funkčnosti doposud kazil ne zrovna povedený a moderní vzhled.

Windows už nabízí několik možností přizpůsobení desktopu, ale hlavní panel byl vždy poněkud opomíjen. Bezplatný TaskbarX pomůže. Nejenže umožní přeskupení ikon, ale i některé změny v designu.

Pokud jde o čištění a zrychlení PC, patří mezi uživateli k nejoblíbenějším nástrojům. Právě byla vydána nová verze 5.66, která zahrnuje podporu dvou nových prohlížečů.

Ať už jde o WhatsApp, Telegram nebo Signal, je poněkud komplikované se sladit s rodinou anebo přáteli. Napravit by to mohlo nové řešení messengeru, který pracuje s e-mailovými adresami.

Především pokročilí uživatelé ví, co nabízí Správce úloh. Vývojář pracující pro Microsoft nyní uvolnil uTaskManager, jednodušší nástroj pro správu úloh ve Windows 10. Nedokáže vše, co jeho předloha, vzbudí ale chuť chtít víc.

Manjaro Linux je jednou z nejpopulárnějších linuxových distribucí a nyní vychází ve verzi 20. Aktualizace slibuje nové funkce a některé úpravy vzhledu. Distribuce má bohatou softwarovou výbavu a je dostupná s mnoha desktopy.

<< <   1 2 3 ...   >>
TEST: Honor MagicBook 14, lákadlo pro zákazníky zohledňující cenu

Honor MagicBook 14 nabízí kvalitu, vysoký výkon, dlouhou výdrž na baterii a perfektní zpracování. To vše za atraktivní cenu.

TEST: Realme 5, třídenní výdrž na akumulátor

Po minule testovaném špičkovém modelu realme X2 Pro jsme se důkladně podívali také na opačný konec nabídky této nové značky na našem trhu, kde…

TEST: Honor Band 5, špičkový fitness náramek za výhodnou cenu

Pátá generace fitness náramku Honor Band přesvědčí nejen svou velmi konkurenční cenou. Boduje i dobrým displejem a přesnou funkcí sledování. <…
Komerční sdělení