Menu

Software

Oblíbený komunikátor už dávno není pouhým nástrojem pro textové chatování a bezplatné internetové hovory. Jeho prostřednictvím jsme si zvykli posílat videa, fotky, vést skupinové chaty. A vývojáři pracují na další záplavě novinek.

Zatím v betaverzi messengeru WhatsApp se objevila nová funkce nazvaná audio chat. Patrně se brzy objeví i v oficiální verzi a měla by zjednodušit komunikaci pomocí záznamů hlasu.

Ať už jde o hardwarovou závadu nebo chyby softwarových aktualizací, k pádům Windows a problémům s jejich opětovným spouštěním mohou vést různé důvody. Ve většině případů ani nepomohou vestavěné nástroje.

"Hay soup" nebo "Timballo of aubergines" – s podobnými nabídkami se můžete setkat při svých cestách za hranice všedních dnů a možná zrovna nemáte chuť a náladu experimentovat. Prostě se chcete jen najíst. Pokud si zrovna nejste jisti výběrem, mobilní telefon pomůže.

Internetový prohlížeč Firefox získal funkci pro blokování otravných lišt se soubory cookie. A nemusíte kvůli tomu instalovat žádné doplňky. Stačí změna v nastavení prohlížeče.

Microsoft se stává hybnou silou v oblasti začleňování prvků umělé inteligence do každodenní praxe a propojuje s ChatGPT stále více produktů. Umělá inteligence v podobě kopilota by už brzy měla zjednodušit činnosti s aplikacemi Word a Outlook.

V obchodě Microsoft Store je nyní připravena ke stažení nová verze aplikace WhatsApp pro systém Windows. Tento oblíbený messenger nyní údajně běží vyšší rychlostí a nabízí vylepšenou funkci volání.

Nová aktualizace Windows 11 opět způsobuje potíže. Znovu se objevuje hláška o nepodporovaném hardwarovém zabezpečení, která se zobrazuje i na hardwarově kompatibilních počítačích.

Všechny nejrozšířenější internetové prohlížeče ukládají historii procházení, dokud ji ručně nevymažete. V některých verzích můžete jejímu zaznamenávání zabránit pomocí anonymního režimu.

Firma Valve Software oznámila pokračování jedné ze svých nejslavnějších on-line her. Hra Counter-Strike 2 bude uvedena na trh letos v létě po několika měsících testování a přinese především technické změny, jako realističtější kouř z dýmovnic a lepší zvuk. Zásadní změna designu se nechystá.

Pro pořizování screenshotů, snímků obrazovek, nepotřebujete žádný specializovaný software. Windows to zvládnou díky zabudovaným vlastním nástrojům. Bezpečnostní expert ale objevil obrovský problém.

V první prodejně Coop v Berouně byla nasazena umělá inteligence. Má zajistit efektivnější ochranu v automatických obchodech před zloději. Umí odhalit nestandardní chování zákazníků, na které upozorní pult centrální ochrany či personál prodejny.

Chatbot Bing od Microsoftu využívá naplno technologie OpenAI  a nyní umožňuje i vytvářet obrázky na přání pomocí DALL-E. Nová služba se jmenuje Bing Image Creator.

Uživatelé si budou moci nastavit různé úrovně hlasitosti pro různá oznámení. Alespoň tomu nasvědčují novinky v druhé vývojářské verzi Androidu 14.

Novinku firma oznámila na loňské vývojářské konferenci I/O, nyní to vypadá, že se konečně zavádí do reálného provozu. Mapy Google získávají funkci "Immersive View", tedy zjednodušeně řečeno 3D pohledu, obohaceného o změny počasí nebo denní dobu.

Bezpečnostní experti objevili desítky napodobenin webových stránek WhatsAppu a Telegramu, které cílí na uživatele Androidu a Windows. Falešné aplikace obsahují škodlivý kód, který krade kryptoměny a peněženky svých obětí.

Žijeme ve světě Windows - někdy v dobrém a někdy ve zlém. Nový nástroj CrossOver pro Mac, Linux a ChromeOS umožňuje používat programy pro Windows na různých platformách bez emulace nebo jiných neohrabaných přístupů.

Pro celou řadu modelů Galaxy už Samsung neposkytne aktualizaci na Android 14 a ním související One UI 6.0. Kterých modelů se to týká a co to znamená pro uživatele.

Mozilla oznámila, že přímo do prohlížeče Firefox integrovala Relay, což je systém ochrany e-mailů, který pomáhá uživatelům vyhýbat se sledovačům a spammerům. Nemusí tak použít skutečnou e-mailovou adresu, ale jen masku.

Chrome je už několik let vybaven integrovaným antivirovým skenerem, který dokáže jediným kliknutím počítač zbavit škodlivého softwaru. Google ale překvapil a tento skrytý nástroj z prohlížeče odstranil. Ve verzi 111 už nebude.

Šedé profily, cookies, fingerprinting – způsobů, jak sbírat data o uživatelích, je celá řada. A celou řadu jich firmy také používají, jen aby se o lidech, kteří se byť jen mihnou kolem jejich služeb, dozvěděli co nejvíc. Podobné to je i v případě Facebooku. Ani nemusíte mít jeho účet, a přesto může znát vaši e-mailovou adresu nebo mobil.

Edge dostal novou funkcionalitu. Můžete s ním konverzovat, dokáže analyzovat otevřenou webovou stránku, udělat z ní výtah, nebo sám napsat motivační dopis. Poskytne také přehled o webu.

V polovině dubna Microsoft ukončí podporu bezplatné služby Teams s označením "klasik". Ta si získala velkou oblibu především v období covidové pandemie, kdy spousta lidí zůstala odkázána na domácí pracoviště. Uživatelé, kteří chtějí službu využívat i nadále, si budou muset zvolit některý z připravených plánů. 

O Windows 10 lze tvrdit, že je celosvětově nejrozšířenějším operačním systémem. Náskok před Windows 11 dokonce roste, protože mnoho uživatelů Windows 7 konečně přešlo na novější verzi.

Stalo se to snad už každému. V zápalu rychlého vyřizování elektronické pošty nechtíc kliknete na tlačítko "Odeslat" a rozepsaný e-mail, který nebyl zdaleka dokončený, už nelze vzít zpět. Co teď? Používáte-li Gmail, pak nezoufejte. Při správném nastavení je řešení jednoduché.

V rámci dnešního dne záplat Microsoft uvolňuje velkou aktualizaci Windows 11, nazvanou Moment 2 update, pro všechny uživatele. Tedy přesněji, pro ty, jejichž systém vyhovuje hardwarovým nárokům jedenáctek. K největším inovacím patří vyhledávač Bing s integrovanou podporou umělé inteligence ChatGPT.

Plná integrace obchodu RuStore do všech zařízení se systémem Android prodávaných v Rusku by dále snížila závislost země na západních technologických společnostech.

Před kontroverzními veletočemi WhatsAppu se schvalováním nových podmínek užívání, kterých jsme byli svědky předloni, spousta uživatelů zvažovala přechod k jiné službě. Jako vhodná alternativa se nabízel Signal. Ten drží v ruce další trumf.

Zástupci regulačních orgánů Evropské komise jsou opět znepokojeni. Elon Musk totiž chystá pro moderování obsahu na Twitteru více využívat dobrovolníky a umělou inteligenci.

Nejvíce používaná komunikační aplikace musela v posledních dnech čelit velkému množství kritiky. Nyní reaguje a oznamuje řadu změn.

Služba pro ukládání a sledování videí se Googlu povedla. Časem se z ní stala platforma s prakticky neomezenou kapacitou a obrovským výběrem obsahu. Šikovný programátor přišel na metodu, jak YouTube využít nejen pro ukládaní videoklipů, ale jakýchkoliv dat.

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal VAROVÁNÍ před hrozbou v oblasti kybernetické bezpečnosti spočívající v instalaci a používání aplikace TikTok.

Oblíbený komunikátor WhatsApp dostane funkci, na kterou mnozí už jistě delší dobu čekali. Uživatelům umožní umlčet hovory z neznámých čísel. 

S internetovými prohlížeči uživatelé tráví spoustu času. Není se co divit, že nejpoužívanější z nich, ke kterým patří Chrome, Edge a Firefox, si stále častěji vybírají jako svůj cíl různí hackeři a kyberškůdci. Bezpečnostní experti identifikovali největší rizika. Snadno se ale před nimi ochráníte.

Chcete si pustit video na YouTube, ale před tím i v průběhu musíte vytrpět několik reklamních bloků. Máme pro vás řešení, jak se jich v mobilu zbavit.

Na internetu se objevily první informační úniky o připravovaném systému Windows 12. Podle nejnovějších zpráv bude kladen důraz na integraci umělé inteligence.

Nejoblíbenější komunikátor zavádí v nové aktualizaci funkci, která má uživatelům zajistit více klidu v běžných dnech. Kromě toho také dochází k důležité změně v aktualizacích stavu.

Mnoho uživatelů si často se sledováním vlastních dat mobilními aplikacemi příliš hlavu neláme. Přitom se stále častěji setkáváme s případy, kdy aplikace zneužívají různá oprávnění nad rámec svých potřeb. Co s tím a můžeme vůbec sledování aplikacemi omezit?

Pořízení snímku obrazovky není ani s palubními nástroji Windows žádný problém. Doposud ale nebylo možné pořizovat videa. To se díky velké aktualizaci Windows 11 mění.

Oblíbená sada PowerToys Release v0.68.0 pro Windows přímo od Microsoftu dostává nové nástroje Vložit jako prostý text a Přeskakování myši. Stáhnout si ji můžete zdarma.

Bezpečnostní odborníci aktuálně varují před populární aplikací pro Android a iOS která se jmenuje "Authenticator App: 2FA & MFA". Tato aplikace umožňuje útočníkům přístup k účtům jejich obětí. Uživatelé by měli rychle reagovat.

Microsoft uvolnil významnou aktualizaci systému Windows 11. Přináší mnoho viditelných novinek a integruje nové vyhledávání Bing s Chat GPT do Hlavního panelu. Na novou funkci se mohou těšit i miliony uživatelů iPhonu.

Nejrozšířenější mobilní operační platforma získá několik nových funkcí. Google se s nimi pochlubil tento týden na veletrhu MWC v Barceloně. Vylepšuje konektivitu, produktivitu, dostupnost, ale i zábavu.

Aktualizace zabezpečení, která způsobuje zmatené informace v části bezpečnosti zařízení? Podle nejnovějších zpráv je to případ nejnovější aktualizace pro Windows 11 22H2.

Redmond by byl samozřejmě velmi rád, aby na Windows 11 přešlo maximum uživatelů. Dělá pro to vše. V těchto dnech se někteří uživatelé Windows 10 mohli setkat s výzvou, aby přešli na jedenáctky. A to i přesto, že jejich systém nevyhovuje.

Google v těchto dnech zavádí pro všechny smartphony několik zajímavých funkcí pro úpravy fotek s podporou umělé inteligence. Jednou z nich je "Magic Eraser", která umožňuje vymazat nechtěné objekty. Je tu ale jedno omezení.

Přestože počítače se systémem Windows už mají antivirové řešení vestavěné v podobě služby Zabezpečení Windows, pro předplatitele služby Microsoft 365 poskytovatel také nabízí samostatnou aplikaci Microsoft Defender. Ta se už brzy může do vašeho počítače instalovat automaticky.

Start jedenáctek se Microsoftu moc nepovedl. Do těchto dnů většina uživatelů stále používá Windows 10. Přesto se blíží termín, kdy skončí podpora první verze Windows 11. Bude to už letos na podzim a Microsoft s tím také připravuje vynucené aktualizace.

Internetových prohlížečů máme na výběr docela dost. Přesto se nedávno objevil nový, který atakuje čelní místa v žebříčcích stahovanosti. Možná byste se mu ale raději měli vyhnout.

Final Cut Pro a další pirátské kopie aplikací pro macOS na Pirate Bay jsou plné dosud nezjištěného malwaru. Po infikování jsou zařízení od Applu využívána k těžbě kryptoměn bez souhlasu uživatele, tvrdí výzkumníci.

<< <   1 2 3 ...   >>

Tříkanálový soundbar JVC TH-E851B kombinuje středně velkou zvukovou lištu obsahující šest reproduktorů s bezdrátově připojeným samostatným…

Infinix Note 12 2023 je určen pro uživatele, kteří chtějí za rozumné peníze pořídit smartphone s velkým OLED displejem, dlouhou výdrží a…

27” herní monitor s velmi dobrou ergonomií a zářivým obrazem nabízí rozlišení 2 560 x 1 440 bodů a 240Hz obnovovací frekvenci. Chybí mu ale USB…
Komerční sdělení