Menu
CHIP Speedtest

Software

V aktuální beta verzi WhatsApp znovu testuje některé funkce. Dvě z nich, které už známe z předchozích beta verzí, jsou revidovány a vylepšeny.

Inovativní prohlížeč Opera pro Android získal aktualizaci. Vzhledem k současné koronavirové krizi vývojáři vylepšili zejména režim ukládání dat a režim offline.

Výrazně rychlejší a s užitečnou drobností – když použijete nový nástroj na správu celého projektu nově vytvářeného filmu, získáte lepší přehled o videozáběrech, ze kterých svůj film skládáte.

Gmail, služba pro zasílání zpráv od společnosti Google, nabízí novou funkci, která umožňuje přeposlání více e-mailů společně jako přílohu jednoho mailu.Stačí pár kliknutí.

Máte výpadky při spuštění Office 365 a snaze spojit se s kolegy přes VPN? Pak nejste sami. Příčinou může být chyba, která je v aktuální verzi Windows 10.

Mnoho webových surfařů, kteří nechtějí, aby je Google při vyhledávání na internetu špehoval, používá alternativní vyhledávací službu Startpage. Funguje podobně jako Googlu, ale ctí soukromí uživatelů.

Pokud máte smartphone s Androidem, můžete si nyní zdarma stáhnout přehrávač Qamp. Jindy zpoplatněná aplikace pro přehrávání hudby je momentálně po omezenou dobu k dispozici zdarma.

Pokud máte v počítači vysokorychlostní ventilátor, asi si rychle všimnete, že hra, která na něm běží, je hodně náročná. Jak přesně je ale zátěž vysoká, z toho samozřejmě nepoznáte.

Pomocí aplikace Microsoft Office Lens můžete snadno a rychle digitalizovat dokumenty – bez použití skeneru a bez ohledu na to, kde právě jste.

Poměrně často to mohou být jen maličkosti, které Windows 10 postrádají a uživatelům by zpříjemnily každodenní činnost s operačním systémem. Například úprava hlavního panelu.

Poznáváte někoho? Určitě ne. Tito lidé totiž nikdy neexistovali a nejde ani o fotografie. Obličejů si můžete díky umělé inteligenci vygenerovat kolik chcete a to na webové stránce ThisPersonDoesNotExist.

Aplikace pro videotelefonii jsou v době sociálního odloučení více žádané, než dříve. Houseparty je jednou z nich. Umí ale mnohem více, než klasické aplikace jako Skype a Facetime. Lze s ní společně i hrát hry.

Vytvářejí škodlivé aplikace, které se tváří jako oficiální zdroje informující o Covid-19, nebo dokonce nabízejí falešné "léky" na nemoc. Objevily se také aplikace, které šíří dezinformace ohledně pandemie.

Textový editor, integrovaný ve Windows 10, sice má integrované všechny důležité funkce, ale nebyl vyvinut na věky a také jeho design není něco, co by uživatele zrovna ohromilo.

Odborníci ze společnosti Kaspersky objevili nový typ stalkerwaru, jehož funkce jsou daleko zákeřnější než u ostatních známých softwarů tohoto druhu. Získal jméno MonitorMinor a útočníkům umožňuje sledovat aktivity oběti a získat přístup k jakýmkoliv datům na napadených zařízeních.

I přes problémy s koronavirem se velké společnosti snaží co nejlépe pokračovat ve svých činnostech. U Microsoftu se koncem března očekávají novinky, které budou oznámeny prostřednictvím online tiskové konference. Tématem jsou nové produkty sady Office.

Pod názvem Huawei Music uvádí čínský výrobce na trh první vlastní streamovací službu. Díky novým a zajímavým funkcím má ambice postavit nového konkurenta pro zavedené a známé služby Spotify a Amazon Music.

Firefox podniká ve své další verzi velký krok: URL se v adresním řádku brzy zobrazí bez předpony HTTPS nebo WWW. To lze vidět už v aktuální beta verzi.

Byla to jedna z funkcí, kterou si uživatelé Windows 10 stále přejí: integrace karet přímo do operačního systému. Microsoft projekt minulý rok pohřbil, nyní existují náznaky návratu.

Pro plnění různých úkolů zpravidla potřebujete desítky různých nástrojů. U programu VideoProc tomu tak ale není. Ať už konvertujete, stahujete nebo upravujete, video editor zvládne vše.

<< <   1 2 3 ...   >>
Úspora dat na home office: skvělý prohlížeč pro Android nabízí vylepšený režim úspory dat

Inovativní prohlížeč Opera pro Android získal aktualizaci. Vzhledem k současné koronavirové krizi vývojáři vylepšili zejména režim ukládání dat…

TEST: MAGIX Movie Edit Pro Premium, dobře vybavený videoeditor

Výrazně rychlejší a s užitečnou drobností – když použijete nový nástroj na správu celého projektu nově vytvářeného filmu, získáte lepší přehled…

TEST: Sluchátka Beyerdynamic Lagoon, perfektní zvuk přímo na míru

Klasické "traktory" si naladíte dle svých zvukových preferencí přesně podle svého vkusu. Stačí si stáhnout do smartphonu potřebnou aplikaci a…
Komerční sdělení


Vyšel nový Chip! Nedostanete se do trafiky?

Objednejte si ho až domů. Poštovné zdarma.
Objednat aktuální číslo DIGI HNED