Menu
CHIP Speedtest

Software

31. prosince 2020 Adobe navždy ukončí vývojovou platformu Flash. Animace a prohlížečové hry, které využívaly tuto technologii, už nepůjde nadále používat. Pro jejich záchranu Internetový archiv vytvořil sbírku mnoha flashových pokladů.

Od zavedení systému Android 10 pracuje Google na tom, aby bylo možné některé součásti operačního systému aktualizovat přímo prostřednictvím obchodu Play nebo služeb Play. Jak už se vědělo dříve, spolu se zavedením verze Android 12 by měly být přidány ještě i další důležité prvky.

Vyhledávání ve Windows není žádná věda: technicky není úplně špatné, ale z pohledu uživatele příliš možností nenabízí. Malý freewarový soubor WizFile se více zaměřuje na rychlost a praktické možnosti nastavení. Nyní je k dispozici v nové verzi 3.00.

Windows 10 je pro mnoho uživatelů nevyhnutnou volbou, dobrou ale hlavně bezplatnou alternativou, může být Linux. Základní distribuce HefftorLinuxu je dodávána se šesti stylovými pracovními plochami a skvělými nástroji.

Emu OS nabízí malý výlet zpět v čase k počátkům Windows. A svůj slib dodržuje. Online repozitář obsahuje velké množství starých klasických her a her pro každého, kdo rád bloudí v nostalgických vzpomínkách. Ať už jde o platfrormy Windows 95 nebo 98, zahrnuto je vše.

Každý uživatel smartphonu s Androidem má v oblasti personalizace spoustu možností, ať už jde o domovskou obrazovku, nebo další funkce. Málo známá aplikace Samsungu jde ještě o krok dále: umožňuje měnit systémové komponenty, které jinak nelze ovlivnit.

Průzkumník ve Windows 10 vypadá už roky úplně stejně a zvlášť profesionálům nenabízí mnoho možností. Kdo potřebuje lepší nástroje, najde vynikající alternativy. Jednou z nich je například Multi Commander, který je k dispozici ve verzi 10.

Ani uživatelé, kteří poctivě provádí všechny aktualizace, nejsou stoprocentně chráněni před bezpečnostními riziky. Zde přichází na řadu nástroje proti zneužití, které mají zabránit cílenému zneužití zranitelností, které nebyly opraveny.

V současnosti jsou fotoaparáty smartphonů schopné pořizovat vysoce kvalitní fotografie. Předinstalované aplikace pro focení v Androidu ale zpravidla nenabízejí další detailní funkce.

Díky slušivější nabídce Start a hezčímu pozadí Windows 10 přeci jen vypadají o něco lépe, než tomu bylo dříve. Fanoušci designu ale z dlouhodobějšího hlediska z Windows příliš nadšeni nejsou. Díky správným nástrojům jde systému ale přeci jen vtisknout individuální vzhled.

Při přechodu z HDD na SSD byste měli pocítit výrazný nárůst rychlosti. Místo toho se ale dostavilo lehké zklamání, protože disk není rychlý tak, jak jste očekávali. Má ještě rezervy? Snadno to prověříte pomocí nástroje CrystalDiskMark, který je k dispozici v nové verzi 8.

Microsoft opakovaně do Windows dostává reklamy a bannery, což mnoho uživatelů, kteří za systém zaplatili, obtěžuje. Cílem reklamních kampaní je v posledních měsících zejména prohlížeč Edge. Microsoft se ale nevzdává a do Nastavení nyní integroval nové tlačítko.

Příliš hlasitá vyzvánění, naopak moc tiché telefonní hovory: hlasitost mobilního telefonu silně kolísá a je občas obtížné ji upravit. Často používaná ovládací tlačítka na smartphonu mohou být nefunkční. Může pomoci šikovná aplikace pro Android.

Pokud jde o stahování videí z YouTube, jedním z nejlepších nástrojů je youtube-dl. Výkonný software byl ale před několika týdny na GitHubu zablokován. Důvodem byla stížnost na porušení autorských práv. Nyní je ale opět volně k dispozici.

Pokud přemýšlíte o linuxové distribuci, určitě byste neměli opomenout Ubuntu, Linux Mint nebo Debian. Často se také využívá tenká distribuce MX Linux. Nyní obdržela aktualizaci na verzi 19.3 a nabízí spoustu nejnovějšího softwaru.

Tvůrci TikToku chtějí zabránit situaci, kdy by museli opustit své aktivity na území USA a chtějí se v této věci znovu obrátit na soud. Čtvrtek 12. listopadu je termín, kdy měl TikTok svou přítomnost a služby pro americké uživatele výrazně utlumit.

Už před delší dobou Google stáhl z trhu "Chrome Cleanup Tool", který byl dříve k dispozici zdarma a pomocí kterého bylo možné Chrome jediným kliknutím vyčistit od škodlivého softwaru. Nástroj je nyní zabudován přímo v prohlížeči, jen docela dobře skrytý.

Miliony majitelů mobilních zařízení s Androidem už budou brzy čelit komplikacím. Počínaje rokem 2021 bude pro starší smartphony mnohem obtížnější surfovat po internetu. Můžeme se na nevyhnutelnou změnu nějak připravit?

Ačkoliv je WhatsApp považován za nejpopulárnější program pro komunikaci, konkurence nikdy nespí. Google přináší novou funkci pro zprávy, na kterou si uživatelé WhatsAppu ještě musí počkat.

Každý, kdo zpřístupní Wi-Fi ostatním uživatelům, by nad jejím provozem jistě rád udržel kontrolu. Díky bezplatnému nástroji MyPublicWiFi můžete z většiny počítačů se systémem Windows vytvořit virtuální router. Zvládne i přihlašovací stránku a omezení rychlosti.

<< <   1 2 3 ...   >>

Dobře vybavené smartphony s velkým displejem, vysokokapacitním akumulátorem, slušným výkonem a použitelným fotoaparátem lze dnes sehnat i za…

Značka realme přinesla ke konci roku další smartphone s perfektním poměrem mezi cenou, výkonem a výbavou.

Od uvedení prvního modelu smartphonu Galaxy Note, který byl tehdy se svým 5,3″ displejem považován spíše za tablet, nebo přesněji phablet,…