Menu
CHIP Speedtest

Software

Tak se dočkali i uživatelé iPhonů: iOS 14 uživatelům umožňuje doplnit na domovské obrazovky iPhone widgety a individuálně si je přizpůsobit. V souvislosti s touto inovací útočí aplikace Widgetsmith na celosvětové žebříčky nejstahovanějších titulů.

Zálohy multimediálního obsahu, jako jsou fotky a videa, jdou poměrně snadno. Pokud jde ale o zálohování zpráv, dat z aplikací nebo různých nastavení, je to obvykle trochu komplikovanější. Na Play je dočasně k bezplatnému stažení prémiová aplikace, která to usnadní.

PDF jako standard pro výměnu dokumentů se zachováním grafické úpravy zatím jiný formát nenahradil. Jeho používání na mobilech je ale poněkud těžkopádné. Na malých displejích nutí uživatele neustále zvětšovat a přesouvat na čitelné oblasti.

Díky četným inovacím získal prohlížeč Opera pozici skutečného konkurenta Firefoxu. Vývojáři do browseu přidali praktickou funkci, kterou by mohl mít každý prohlížeč. A verze pro Android má zajímavých funkcí hned několik.

Spolu s aktualizací na iOS 14 získali uživatelé iPhone funkci, kterou fanoušci Androidu znají už delší dobu: přizpůsobitelné widgety. Grafická provedení výchozí obrazovky od Apple ale vypadají mnohem stylověji, než známé widgety pro Android.

Uživatelé WhatsApp se mohou v blízké budoucnosti těšit na novou funkci: vývoj podpory provozu na více zařízeních už je v tak pokročilém stavu, že bude brzy k dispozici v beta verzi.

Microsoft neustále připravuje nová vydání Windows 10, aktualizace ale nejsou poskytovány po neomezenou dobu. Ještě do konce roku 2020 bude ukončena podpora dvou populárních verzí Windows 10. Do té doby by měli jejich uživatelé přejít na novější verzi, kterou je květnová aktualizace.

15 GB datového úložiště zdarma se stalo u mnoha cloudových úložišť standardem. Platí to i pro Disk Google. Každý, kdo tuto službu pravidelně využívá, se ale bude muset připravit na zásadní změnu v jejím fungování.

Ztrácíte se na domovské obrazovce smartphonu? Pokud už nemůžete najít nejdůležitější aplikace a nevidíte je na první pohled, je čas udělat pořádek. Pomoc nabízí aplikace Smart Touch Pro, která je po omezenou dobu zdarma.

Všestranný program pro správu a úpravu fotografií Zoner Photo Studio X se v podzimní aktualizaci zaměřuje zejména na modul Vyvolat a přináší lokální úpravy barev, novou Luma křivku a více variant úprav u jedné fotografie.

Fotoaparáty Canon můžete díky nové utilitě EOS Webcam Utility připojit pře USB k počítači a změnit je ve webovou kamerku. Software je k dispozici zdarma.

Tak to je ta správná nostalgie: Winamp patřil v době před dvaceti lety k nejlepším hudebním přehrávačům. Malý a přitom silný software přitahoval pozornost svými rozmanitými grafikami.

Nejoblíbenější službu pro sdílení a sledování videí mnoho uživatelů sleduje prostřednictvím neméně oblíbené aplikace pro Android. Její vylepšená alternativa YouTube Vanced nabízí další zajímavé možnosti.

Práce z domácích kanceláří s sebou přinesla i větší využívání video hovorů, což je vidět na rostoucím zájmu o nástroje jako Zoom, Teams a další. Pokud doma nemáte vhodnou webovou kameru, která by zprostředkovala přenos obrazu, nevadí. Je možné místo ní použít smartphone nebo digitální fotoaparát.

Pravidelné zálohování je dobrou praxí, pokud chcete zabránit ztrátě dat. Pomocí vhodného programu, jakým je například Aomei Backupper, můžete proces zálohování automatizovat.

Různá témata a obrázkové motivy se dají snadno použít k optickému vylepšení Windows. A nejde jen o tapety na plochu. Přizpůsobit lze i systémové barvy nebo kurzor. Jeden z bezpečnostních expertů ale poukázal na slabinu, kterou lze zneužít k ukradení hesel.

Freeware GPU-Z patří už roky k užitečným analytickým nástrojům pro každého, kdo chce více poznat svůj hardware. Nyní byla vydána aktualizace tohoto doporučovaného programu s označením verze 2.34.

Simplewall je doplněk funkcí Windows firewallu, který uživatelům nabízí větší kontrolu konfigurací. Nezabírá ani 1 MB a umí cíleně blokovat programy, sledování Windows 10 a rušivé služby systému. S jeho pomocí je tak relativně snadné systém zabezpečit.

Každý, kdo se rozhoduje mezi dvěma operačními systémy, anebo musí s více operačními systémy pracovat, může díky VirtualBoxu používat na jednom zařízení více platforem. Software nyní získal aktualizaci na verzi 6.1.14.

Vývojáři messengeru Threema oznámili, že do budoucna bude aplikace k dispozici jako open source. Jde o reakci na kritiku bezpečnosti. Uvidíme, zda tento krok povede k dalšímu velkému rozšíření této komunikační platformy.

<< <   1 2 3 ...   >>

Druhá generace cenově nejlevnějšího přenosného počítače od Microsoftu dostala o trochu větší displej s jemnějším rozlišením, malinko výkonnější…

Galaxy A71, nový model smartphonu Samsung vyšší střední třídy, na první pohled upoutá svým jasným a barvami zářícím SuperAMOLED displejem s…

Uživatelé, kteří pracují na notebooku s citlivými informacemi, musí občas používat soukromý filtr, který po nasazení na displej přenosného…

Komerční sdělení