Menu

Bezplatný nástroj pomůže urychlit vaši Wi-Fi: hodí se i při síťových problémech

01.11.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Bezplatný nástroj pomůže urychlit vaši Wi-Fi: hodí se i při síťových problémech

Bezplatný nástroj pomůže urychlit vaši Wi-Fi: hodí se i při síťových problémech | foto: Stephen Phillips - Hostreviews.co.uk/Unsplash

Program Homedale, který je k dispozici k bezplatnému stažení, pomůže odhalit některé příčiny chyb v síti Wi-Fi. Zkuste ho prubnout.

Homedale je bezplatný přenosný program, který zabere pouhý 1 MB paměťového prostoru. Přitom poskytuje velké množství infrormací o síti Wi-Fi. Jeho základem je přehled všech dostupných sítí Wi-Fi ve vašem dosahu, které zobrazí s mnoha dalšími informacemi.

Zvlášť užitečné pro řešení problému ve Wi-Fi jsou podrobnosti o síle signálu a využití frekvencí, které najdete v samostatných kartách aplikace.

homedale

Homedale 2.0

CHIP hodnotí Dobrý

Freeware Homedale zobrazuje přehled dostupných sítí Wi-Fi spolu s celou řadou dalších dostupných informací.

https://www.the-sz.com/products/homedale/

 

Spousta informací o Wi-Fi síti

homedale-overview

Homedale poskytuje všechny důležité informace o Wi-Fi routerech ve vašem okolí. | Zdroj: Homedale

Ve znalostech je síla, a to platí i při hledání problémů se sítí Wi-Fi. Homedale vám sdělí vše, co potřebujete vědět o přístupových bodech v dosahu; například které směrovače vysílají, jaké je jejich SSID, jaká je síla signálu, jaké se používá šifrování (včetně podpory WPA3) nebo na jakých kanálech vysílají. Jedná se o důležité informace, které potřebujete pro konfiguraci vlastní sítě Wi-Fi.

Přehled je praktický, ale vyplatí se i vybrat jednotlivé přístupové body a prozkoumat je prostřednictvím praktických zkratek v kontextové nabídce. Můžete například jednoduše zobrazit graf intenzity signálu nebo se ke směrovači přímo připojit, pokud máte přístup. V případě potřeby si můžete zaznamenat kolísání síly signálu do protokolu a zjištěné hodnoty exportovat do tabulky CSV.

Podporovány jsou standardy Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax na frekvencích 2,4 a 5 GHz s šířkou pásma 20, 40, 80 a 160 MHz.

Wi-Fi je neustále zarušená: co může být důvodem

homedale-channel-overview

Pomocí nástroje Homedale můžete zkontrolovat sílu vlastního signálu. | Zdroj: Homedale

Zejména v hustě obydlených lokalitách může být příčinou špatného připojení k síti Wi-Fi slabý signál vašeho vlastního routeru. Ten může být rušený Wi-Fi směrovači jiných domácností.

Od počátku existence Wi-Fi se používá signál na frekvenci 2,4 GHz, ale v současnosti se začíná hojně využívat i pásmo 5 GHz. Ve výchozím nastavení si router sám "vybere" nejlepší kanál, na kterém bude vysílat, což je dobrá volba.

Homedale zobrazuje grafický přehled všech sítí Wi-Fi v oblasti přijmu na kartě "Využití frekvencí/Frequency Usage". Pokud intenzita signálu vaší Wi-Fi není výrazně nad ostatními, pravděpodobně nepoužíváte automatické řízení kanálů. I tak si ale můžete ručně zvolit kanál, který je méně vytížený.

Praktický pomocník pro Wi-Fi

Pokud se chcete podrobněji podívat na vlastní konfiguraci Wi-Fi sítě, je pro vás Homedale dobrým bezplatným pomocníkem. Zvlášť oceníte analýzu síly signálu v reálném čase. Její kolísání anebo vysoké zarušení routery v okolí mohou být důvodem, proč vaše Wi-Fi vypadává anebo se potýká s dalšími problémy připojení.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Vir

  Vir

  Reagovat na komentář

  Virus

  A neni tohle trestny nahodou? Pod vyzdvihujicim clankem sem nacpat pochybny program obsahujici vir?

  Reagovat na komentář

  Pozor,pozor

  Vir

  Reagovat na komentář

  Kůň

  Stahovat něco, co obsahuje vir a ještě to dát do světa? Prapodivný opravdu.

  Reagovat na komentář

  :)

  Mimo zavádějící titulek o zlepšení WiFi, článek vtipně dokola omílá, že program umí změřit úrovně a vypsat frekvence a pár detailů o zabezpečení. Což umí milion jinýho programů. No hold něco se mezi ty reklamy dát musí:)

  Reagovat na komentář

  Wau

  mmm proc pak asi … protoze ji nenapsali pro android idiote, a pro mobilna zarizeni alouzi uplne stejne Wifi Analyzer

  Reagovat na komentář

  vir

  Program Homedale, který je k dispozici k bezplatnému stažení, pomůže odhalit některé příčiny chyb v síti Wi-Fi. Zkuste ho prubnout.

  Hahaha gratis vir , úplně hloupí nejsme !!!!!!!

  Reagovat na komentář

  HOMEDALE 2.0

  Prosím o informaci ohledně pomocníka na WI-FI mám pomalý počítač

  Reagovat na komentář

  Pročpak není aplikace v Google Play?

  Reagovat na komentář

  zavirované

  Reakce na Vir: hlásí to vir

  Reagovat na komentář

  Vir

  Až na to, že stránka programu vypadá pochybně, adresa také a při stahování ho nahlásí antivir jako trojský kůň. Ne, děkuji.

  Reagovat na komentář