Menu

Se spolehlivějšími výsledky: jaké novinky chystá vyhledávání Google

23.08.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Se spolehlivějšími výsledky: jaké novinky chystá vyhledávání Google

Se spolehlivějšími výsledky: jaké novinky chystá vyhledávání Google | foto: Photo Mix/Pixabay

Internetová jednička v oblasti vyhledávání neustále vylepšuje svůj software. V tuto chvíli jde v prvé řadě o potlačování fake news. Co přesně můžeme očekávat a na jakých novinkách vývojáři momentálně pracují?

Google neustále pracuje na vylepšování svých služeb a nevynechává ani vyhledávání. Ve svém blogovém příspěvku nyní oznámil několik inovací, které by měly přispět ke kvalitě výsledků. Zaměřuje se především na potlačení nepravdivých informací.

První novinka se týká takzvaných "featured snippets". Jde o rámečky v horní části stránky, které poskytují úvodní vysvětlující informace ke hledanému výrazu, získané na základě vhodného zdroje. Algoritmus s prvky umělé inteligence by nyní měl porovnávat několik důvěryhodných zdrojů a zobrazovat pouze takové informace, které se shodují.

Inovace ve vyhledávání Google: výsledky budou ještě spolehlivější

gsearch

Google oznámil několik novinek, které se týkají jeho nejpoužívanější služby, vyhledávání. Výsledky by měly do budoucna být relevantnější a potlačovat nepravdivé a zavádějící informace. | Zdroj: Vyhledávání Google/Chrome

V loňském roce Google spustil funkci "About this result" pro anglickou verzi svého vyhledávače. Jedná se o dodatečné informace o výsledku vyhledávání, které mají uživatelům pomoci s jeho klasifikací. Tato funkce byla nyní oznámena pro osm dalších jazyků. Čeština ale mezi nimi stále chybí.

Kromě toho by Google také rád v budoucnu upozorňoval na to, že je stále málo důvěryhodných informací o nejnovějších událostech a žhavých tématech. Zobrazené výsledky je proto v některých případech potřeba brát s rezervou.

Zdroj: Blog Google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení