Menu
CHIP Speedtest

Šikovně po ruce: bezplatné přepínače tmavého a světlého režimu Windows

18.05.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Šikovně po ruce: bezplatné přepínače tmavého a světlého režimu Windows

Tmavý režim v systému Windows 10 je velmi elegantní, ale není do systému dokonale integrován. Existují bezplatné nástroje, které to dokážou mnohem lépe, než Microsoft.

Zvlášť uživatelé, kteří tráví u počítače dlouhé hodiny nebo používají počítač ve večerní době, si jistě tmavý režim ve Windows nastaví. Pokud už tak dávno neučinili. Tmavé téma vypadá nejen elegantně, je také i příjemnější pro oči. Marně ale budete hledat automatický systém, který by vám například tmavý režim aktivoval v určitou dobu, nebo jej přepnul v okamžiku kliknutí na hlavní panel. Takové funkce si ale snadno můžete doplnit pomocí bezplatných nástrojů Luna a Darker, a přizpůsobit si tak tmavý režim vlastním požadavkům.

Stáhněte si: Darker a Luna

luna-logo

Luna - Windows 10 Theme Changer 1.1.4.0

CHIP hodnotí Dobrý

S nástrojem Lean free Luna můžete automaticky přepínat mezi tmavým a světelným motivem v počítači se systémem Windows 10.

Stáhněte si
Výhody
automatická aktivace tmavého režimu ve Windows 10
jednoduché ovládání
dobré možnosti přizpůsobení

 

darker-logo

Darker 1.0

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Darker poskytuje praktické rozšíření pro přepínání mezi normálním zobrazením a tmavým režimem ve Windows.

Stáhněte si
Výhody
jednoduché přepínání mezi světlým a tmavým režimem
nenápadná integrace do hlavního panelu

Luna: bezplatný nástroj změní téma Windows 10

luna1

Tenký a přehledný: program Luna automaticky přepíná mezi tmavým a světlým režimem.

Úkol tenkého nástroje Luna je v podstatě omezen na jedinou činnost: zajistit automatické přepínání mezi světlým a tmavým režimem ve Windows 10, a to v předem definovaných časech. Můžete si například nastavit, že ráno se vám počítač spustí ve světlém režimu a v podvečer se automaticky přepne do tmavého, který je s ohledem na snížené světelné podmínky šetrnější pro oči.

Také můžete nastavit, zda Luna změní pouze barvu některého z motivů systému, například hlavní panel, či zda se ve tmavém režimu zobrazí i další aplikace, které jsou s tmavým režimem kompatibilní. Pro každé z témat si také můžete vybrat různé tapety na plochu. Uživatelé, kteří používají vlastní soubory motivů, si je v Luně také mohou nastavit jako světlé nebo tmavé.

Darker: změna světlého a tmavého režimu jedním kliknutím

luna2

Darker je umístěn na pravém okraji hlavního panelu a umožňuje jednoduchou a rychlou změnu motivu.

Pokud hledáte větší flexibilitu při přechodu mezi tmavým a světlým režimem, je lepší použít Darker. Malý, nicméně velmi praktický nástroj se usadí přímo v systémové liště, tedy vpravo na hlavním panelu. Kliknutím na jeho ikonu můžete Windows 10 přepínat mezi světlým a tmavým režimem.

Přepínání kliknutím je praktické a hned po ruce. Můžete si tak témata měnit kdykoliv a jak často chcete.

Freeware doplňuje užitečné funkce

Oba programy doplňují do Windows 10 užitečné funkce. Ať už jste většími fanoušky automatického přepínání, o které se pak nemusíte starat, anebo si raději motivy přepínáte dle svých potřeb, oba freewarové programy vám s tím jednoduše pomohou.


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení