Menu

Takové pozadí jste ve Windows 10 ještě neměli: malý freeware osvěží tapety

17.05.2021 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Takové pozadí jste ve Windows 10 ještě neměli: malý freeware osvěží tapety

Takové pozadí jste ve Windows 10 ještě neměli: malý freeware osvěží tapety | foto: jplenio/Pixabay

Už vás nudí stále stejné pozadí ve Windows? Žádný problém: pomocí open source nástroje Lively můžete na pracovní ploše vytvářet animované tapety, například videa nebo použít obrázky GIF. Zvládnete to jednoduše s podporou rozsáhlých funkcí.

Klasickou modrou tapetu systému Windows zná každý. Pokud by to bylo z dlouhodobého hlediska příliš nudné, můžete přejít na jiné obrázky na pozadí. Plochu si ale také můžete vylepšit pomocí bezplatného nástroje Lively.

Pomocí něj si můžete jako pozadí nastavit animované tapety, tj. videa nebo soubory GIF. Funguje to jednoduše na principu přetažení myší, takže můžete rychle integrovat jakýkoli obsah. Kromě toho nástroj nabízí také podporu více obrazovek a pozastaví přehrávání videa, pokud je monitor zakrytý jinými okny přes celou obrazovku.

loively-logo

Lively 1.5.0.0

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Konec s nudnými tapetami: bezplatný software Lively promění díky souborům GIF a videím na pozadí vaši pracovní plochu v zajímavou podívanou.

Github.com/rocksdanister/lively

 

Lively: nastavení pohyblivé pracovní plochy ve Windows

lively

Dynamická tapeta na plochu: aplikace Lively umožňuje vložit libovolné video jako tapetu na pracovní plochu Windows. | Zdroj: Lively

Princip nástroje je jednoduchý: přetáhnete soubor do okna programu Lively a kliknutím na "Set as Wallpaper" jej nastavíte jako pozadí plochy. Funguje to s video soubory v různých formátech, například MP4, WEBM a MOV, a také s GIF. Navíc pokud si prostřednictvím počítače pouštíte hudbu, tapeta se bude i podle zvuku pohybovat.

Nástroj už obsahuje několik přednastavených tapet. Ty lze částečně přizpůsobit, takže můžete změnit rychlost jejich změny nebo zbarvení. V závislosti na nastavení videa ale nástroj využívá velké množství paměti a výkonu procesoru. V nastavení alespoň můžete definovat, kdy se má přehrávání videa na pozadí pozastavit – například když je v popředí otevřeno jiné okno nebo potřebujete systémové prostředky uvolnit pro jiné zatěžující operace.

Další možnost pro Windows: Microsoft Earth Day

Bezplatná sada tapet Earth Day Living World 2020 od Microsoftu nabízí patnáctidílnou sadu obrázků v rozlišení 4K. Software nabízí pohledy na ohrožené druhy živočichů a míst po celém světě. Stáhnout si ji lze zdarma z platformy Microsoft Store. Pro milovníky přírody je k dispozici i další sada s podobnou tématikou: Earth Day Natural World 2020.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.