Menu

WhatsApp překvapil: konečně nabízí pořádnou aplikaci pro Windows, brzy i pro Mac

17.08.2022 13:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
WhatsApp překvapil: konečně nabízí pořádnou aplikaci pro Windows, brzy i pro Mac

WhatsApp překvapil: konečně nabízí pořádnou aplikaci pro Windows, brzy i pro Mac | foto: Glenn Carstens-Peters / Unsplash

Aplikace chatovacího klienta WhatsApp je dostupná pro širokou škálu mobilních telefonů (nejen těch chytrých) a také pro všechny používané prohlížeče. Až nyní ale přichází aplikace pro počítače s Windows.

Nyní si možná část z vás říká, že jste WhatsApp na počítači již používali. Ano, je to možné. Aplikace umožňuje v rámci propojení účtů na telefonu spojit chatování i s několika prohlížeči (třeba na domácím počítači a v práci), vždy jde ale o WhatsApp Web Online v prohlížeči. Pokud jste chtěli mít WhatsApp v aplikaci, museli jste zvolit některé služby třetích stran (agregátory chatovacích klientů). A ty bývají často placené.

WhatsApp ale konečně vyrostl do stavu, kdy přináší plnohodnotnou desktopovou aplikaci z vlastní dílny. Aplikaci naleznete na Microsoft App Storu a nabízí všechny funkce, které znáte z telefonů: chatování, posílání fotek, videí i souborů a samozřejmě také podnikání hlasových a video hovorů přes internet.

WhatsApp pro Windows

Podle prvních uživatelů, kteří již měli možnost aplikaci vyzkoušet, funguje mnohem lépe než dosavadní webové rozhraní, je mnohem plynulejší a designově lépe zapadá do systému Windows. Přihlašování je ale stejné – opět budete muset propojit váš účet na PC s tím na mobilu, a to přihlášením přes QR kód.

Díky tomu ale zaručíte, že bude plně fungovat end-to-end šifrování a všechny další výhody WhatsAppu. Ke svému účtu můžete připojit až čtyři počítače, respektive prohlížeče, dbejte ale na to, že jakmile nebudete jeden z přístupů používat 14 dní, dojde k automatickému odhlášení.

Věřím, že nyní se ptají uživatelé MacBooků a dalších počítačů Mac “kde je naše aplikace?”. WhatsApp samozřejmě oznámil také nativní podporu pro systémy macOS, jenomže Z neznáme oficiální datum vydání. Dle dostupných materiálů se na něm stále pracuje. WhatsApp pro macOS je nyní v uzavřeném beta testování. Spekuluje se však o tom, že jako první dorazí verze pro počítače s čipy Apple Silicon, a až později pro starší Macy na Intelu.

Zdroj: Gizmochina, Microsoft App Store

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení