Menu

Sony MDR-RF4000RK a MDR-RF810RK

16.03.2010 13:46 | Redakce Chip + Přidat komentář
Sony MDR-RF4000RK a MDR-RF810RK

Sony MDR-RF4000RK a MDR-RF810RK | foto: CHIP

Společnost Sony představila bezdrátová sluchátka, která mají díky přenosu technologií RF dosah až 100 metrů. Jsou určena především pro použití v obývacím pokoji, takže zaujmou i designem.

Digitální bezdrátová sluchátka Sony MDR-RF4000RK se dodávají s dokovací stanicí, která zároveň funguje jako nabíječka. Digitální rádiový přenos (RF) zajišťuje čistý příjem signálu až na vzdálenost 30 m. Uzavřená konstrukce sluchátek zabraňuje nechtěnému úniku zvuku, takže nebudete rušit nikoho jiného. O zvukovou kvalitu se stará výkonný 40mm neodymiový měnič, který posluchače odmění detailní, prostorovou reprodukcí hudby, filmových dialogů a dalších zvuků. Díky ovladači hlasitosti na sluchátkách nemusí uživatel sahat po žádném dálkovém ovladači. Energeticky úsporná konstrukce umožňuje až 7 hodin nepřetržitého poslechu na jediné nabití NiMH článku. Použijete-li navíc alkalickou AAA baterii, kterou je možné do sluchátek vložit, prodlouží se doba poslechu až na 10 hodin. Funkce automatického vypínání, pokud sluchátka právě nepoužíváte, šetří energii a prodlužuje dobu poslechu.

Druhou novinkou jsou lehčí sluchátka MDR-RF810RK, která o hmotnosti kolem 220 g dokáží přijímat RF signál až do vzdálenosti 100 m. Podobně jako model MDR‑RF4000K jsou vybavena kvalitním 40mm magnetem a také ony disponují šikovným ovladačem pro snadné nastavení hlasitosti. Udávaná výdrž na interní NiMH akumulátor je 13 hodin, v kombinaci s AAA baterií pak až 28 hodin nepřetržitého poslechu Oba modely se mají začít prodávat v dubnu 2010.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení