Menu

Současně pro Windows i macOS: oprava chyb ve známém virtualizačním programu

08.09.2020 08:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Současně pro Windows i macOS: oprava chyb ve známém virtualizačním programu

Současně pro Windows i macOS: oprava chyb ve známém virtualizačním programu | foto: eMaringolo/Foter.com

Každý, kdo se rozhoduje mezi dvěma operačními systémy, anebo musí s více operačními systémy pracovat, může díky VirtualBoxu používat na jednom zařízení více platforem. Software nyní získal aktualizaci na verzi 6.1.14.

Pomocí VirtualBoxu můžete do svého počítače instalovat mnoho operačních systémů, lze tak například testovat Linux v prostředí Windows. Jednou z výhod tohoto řešení je, že v uzavřeném virtuálním prostředí lze rozsáhle testovat, aniž by došlo k ohrožení hostujícího operačního systému. Nyní byl VirtualBox uvolněn v aktualizaci, která má označení 6.1.4 a je k dispozici pro Windows, macOS a Linux.

Stáhněte si: VirtualBox

virtualbox-logo

VirtualBox 6.1.14

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Nástroj s otevřeným zdrojovým kódem, pomocí kterého můžete spouštět další operační systémy ve virtuálním prostředí počítače, například Linux Ubuntu pod Windows.

Stáhněte si
virtualbox-logo

VirtualBox Extension Pack 6.1.14

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí balíku rozšíření doplníte bezplatný VirtualBox o celou řadu užitečných funkcí.

Stáhněte si

 

Výhody
umožňuje bezpečné testování softwaru
umožňuje použití druhého operačního systému
pohodlné ovládání

Update VirtualBoxu: co je nového

virtualbox1

Uživatelé, kteří potřebují provozovat virtuální operační systém, mohou použít VirtualBox. | Zdroj: VirtualBox/Oracle

Publikovaná aktualizace na verzi 6.1.4 opravuje některé otravné chyby. Uživatelé se mohli setkávat s projevem, kdy se při založení nového virtuálního pevného disku samovolně změnilo jméno některého ze souborů. To už by po aktualizaci měla být historie. Stávalo se také to, že při kopírování HTML kódu VirtualBox padal. Další chybou, která byla opravena, bylo zabránění spouštění virtuálních strojů, pokud byla povolena technologie Hyper-V. Chyba se projevovala hláškou VERR_NEM_MISSING_KERNEL_API_2.

virtualbox2

Problém, který v předchozích verzích mohl vést k pádu VirtualBoxu, souvisel s technologií Hyper-V. | Zdroj: VirtualBox/Oracle

Celkem je v aktualizaci k dispozici deset inovací, změn a oprav chyb. Jejich podrobný seznam najdete na webových stránkách výrobce.

VirtualBox: doporučený nástroj pro virtualizaci

Program je jedním z nástrojů, jejichž stažení můžeme bez výhrad doporučit. Pokud si například chcete vyzkoušet Linux, ale máte obavy z kompletní instalace na svůj počítač, můžete nejprve vyzkoušet distribuci dle vašeho výběru ve virtuálním prostředí.

Virtuální prostředí může být také užitečné z hlediska zabezpečení. Můžete jej provozovat jako vlastní sandbox, ve kterém případný malware neohrozí váš hlavní systém. Pokud tedy čas od času instalujete a testujete cizí programy, můžete to klidně udělat tímto způsobem.

mohlo by vás také zajímat: obrovské rozšíření pro windows – aplikace pro android v nich doposud nefungovaly

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení