Menu

Společnost OnePlus chystá nový nabušený telefon. Ještě ani nevyšel a už je pro smích

31.12.2022 12:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Společnost OnePlus chystá nový nabušený telefon. Ještě ani nevyšel a už je pro smích

Společnost OnePlus chystá nový nabušený telefon. Ještě ani nevyšel a už je pro smích | foto: OnePlus / OnePlus 11 press kit

Čínský výrobce OnePlus určitě nebude patřit k největším peckám letošního roku. Představil dva vlajkové telefony, ani jeden však nedokázal splnit očekávání. Zkraje roku 2023 má představit novinku OnePlus 11, svůj telefon ale již nyní ztrapňuje na Twitteru.

Během roku 2022 jsme se od OnePlus dočkali dvou nových telefonů – po celkem úspěšné sérii OnePlus 9 dorazil model OnePlus 10 a jeho vylepšené varianta OnePlus 10T. Smartphonům se ale v prodejích nedaří a ani odborná kritika k nim není moc shovívavá.

OnePlus jako propadák roku

Známý technologický youtuber Marques Brownlee ve svém bilančním videu označil OnePlus 10 za „největší propadák roku“. Když video s touto anticenou vyvěsil na Twitter, označil tam americké zastoupení firmy OnePlus. To mu odpovědělo maximálně sympaticky: „Kde si můžeme cenu převzít? V roce 2023 ti ukážeme, že ses mýlil.“

OnePlus tím jednoznačně láká na očekávaný telefon OnePlus 11, který má podle všeho dorazit 4. ledna (jde o čínskou premiéru; evropská se uskuteční 7. února), jeho design i většina specifikací již byla odhalena. Ale kde je to ztrapnění? Tento tweet firma odeslala z iPhonu, jak upozorňuje Marques na screenshotu. Někdo ve OnePlus tedy horentně propaguje androidový telefon vlastní výroby, když mezitím používá iPhone.

| Zdroj: Sparrows News / YouTube

OnePlus 11 specifikace a cena

OnePlus 11 nabídne 6,7″ AMOLED zobrazovač s Quad HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Displej bude v levém horním rohu vyříznut. O výkon se postará nejvýkonnější Snapdragon 8 Gen 2, grafika Adreno 740 a také až 16 GB RAM s až 512GB úložištěm. Baterie by měla dostat kapacitu 5000 mAh a podporu až 100W nabíjení (plus nejspíš bude k mání i bezdrátové nabíjení).

Bez zajímavosti není ani fotoaparát. Hlavní slovo má mít 50Mpx snímač IMX890 od Sony. K němu přibude 48Mpx snímač se širokým záběrem a 32Mpx přibližovací objektiv s optickým zoomem. Opět pomůže s optikou společnost Hasselblad. Fotosestavu na přední straně uzavře 16Mpx selfie kamerka. Odhadovat českou cenu je zatím předběžné, nicméně mohla by se pohybovat kolem 20 až 25 tisíc korun včetně DPH.

Zdroj: Notebookcheck, @MKBHD / Twitter

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Souhlas

  Reakce na Lukáš :

  Mám to úplně stejně, mám 6t McLaren a dál ani náhodou. A přitom na začátku to bylo super, pozvánky atd.

  Reagovat na komentář

  problém

  Problém těchto telefonů je ten, že vzhledem k popularitě v ČR se jich po dvou letech už nezbavíte jinak, než totálním a neadekvátním ponížením ceny. Rok starou 8ičku (256/12GB) byl problém prodat s bohatým příslušenstvím za pouhých 7 litrů. To je přesně ten důvod a bohužel i jediný, proč bych znovu 1+ i přes nesporné kvality nepořídil.

  Reagovat na komentář

  Mám One Plus, a ....

  Tak mám One Plus. Koupil jsem ho v červnu, s to jak mě, tak dceři.
  Největší chyba je SW, který je na pěst a neumožňuje nastavení, které umožňoval SW na jiných telefonech již před deseti lety.
  Diskuse s telefonní… tedy telefonní… je to chat podpora je sice super, ale v zásadě mi nijak nepomohli… Na některá nastavení jsem si musel oklikou přijít sám a něco dosud neodtranili.

  Velkým zklamáním byl „upgrade“ SW z AND 10 na 11 a teď i na 12… je to v zásadě downgrade, které nutí mnoha ústupkům a neumožňuje nastavení, které dřívější umožňovalo. ZEJMÉNA ME SERE ŽE NELZE ROLOVAT OBRAZOVKY DOKOLA… to umožňoval mobil již před 15.lety… POTOM MĚ NESKUTEČNĚ SERE Z HLAVNÍ OBRAZOVKY VKEVO ŽE JALE TAM VNUCENA OBRAZOVKA S KANALEM PŘÍSPĚVKŮ… NECHCI KUWA NĚJAKÝ ZKUWENÝ KANÁL PŘÍSPĚVKŮ
  … 15 let jsem měl vlevo kalendář…
  Druhý telefon má moje dítě, kde jsme nastavili, že se neupgraduje SW z AND 10 a vse.ma nastavené jak chce…
  Jo a oficiální downgrade z 11 nebo 12 na 10 je v tomto telefonu nemožný…

  Takže summa summarum, kdyby firma poslala ty matlafousy, co dokurvily SW na úřad práce a přijala alespoň průměrné programátory, tak je to i celkem příjemný telefon.
  Tak mě jen sere a je jen otázka času, než se rozbije a koupím si na firmu nový… jiný.

  Reagovat na komentář

  Souhlas

  Reakce na Lukáš : OP7 počínaje, skončila podpora a to že je i teď záplata z června to jen dokazuje…Indie a dál už ani krok

  Reagovat na komentář

  Konec

  Ne MKBHD, ale OnePlus směřuje ke dnu, už několik posledních let. To, čím si získali tolik fanoušků, včetně mě (měl jsem mnoho let několik OnePlus telefonů), tak to nadobro ztratili a stala se z nich naprosto nezajímavá čínská tuctovka, jako všechny ostatní Oppo, Zopo atp. Dělat ničím nezajímavý telefony za 30k, nemůžou se divit, že je nikdo nechce.
  OnePlus byla mnoho let moje srdcovka, ale v tuhle chvíli si nedovedu představit koupit od nich další zařízení.
  Co odešel Pei, jdou těžce ke dnu. A dobře jim tak. Kéž by zkrachovali a zanikli, protože dělají jménu OnePlus z dřívějška jen ostudu

  Reagovat na komentář

  Houbeles

  Marques směřuje na dno neskutečnou rychlostí, a to negáčství mu vůbec nepomáhá.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení