Menu

Spotify, DHL a další: iOS 15 způsobuje nepříjemný problém s několika aplikacemi pro iPhone

07.10.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Spotify, DHL a další: iOS 15 způsobuje nepříjemný problém s několika aplikacemi pro iPhone

Spotify, DHL a další: iOS 15 způsobuje nepříjemný problém s několika aplikacemi pro iPhone | foto: Omid Armin/Unsplash

Několik uživatelů iPhonu v současné době hlásí, že některé aplikace nefungují správně. Patří mezi ně například Spotify a aplikace DHL. Problémy však způsobují i aplikace přímo od výrobce, jako je Apple Music.

Od doby před pár týdny si uživatelé streamingu Spotify stěžují na problémy s rychlejším vybíjením akumulátoru v souvislosti s aktuálními updaty iOS. Většina oznámení je od uživatelů se systémy iOS 14.8 a iOS 15.0, ojediněle se objevují i další zprávy o rychlém vybíjení u starších verzí systému iOS. Na vině je údajně zvýšená aktivita, běžící na pozadí, jejíž důvod ale není znám. O celé věci píše server MacRumors ve svém příspěvku s názvem "Spotify Acknowledges Battery Drain Issues on iOS 14.8 and iOS 15, Promises Fix Soon".

Podle informací Spotify o problémech ví a přiznal je. Jsou předány příslušnému vývojářskému týmu pro následné řešení. Zároveň jsou zmíněna možná nastavení, která by mohla problém vyřešit.

iOS 15: přeinstalování služby Spotify může problémy na iPhonu vyřešit

dhl

Spotify, DHL, ale jiné služby způsobují na iOS uživatelům iPhonů nečekané problémy. | Zdroj: Alan W/Unsplash

Podle zpráv na diskuzním fóru Spotify není chyba novinkou a neomezuje se pouze na systémy iOS 15. První zprávy se týkaly už systému iOS 14.7, ale postižena je zřejmě i verze iOS 14.8. První oznámení v odpovídajícím vlákně podpory se objevila 12. září 2021.

Podle informací od Spotify mohou dotčení uživatelé zkusit aplikaci odstranit, a poté ji znovu instalovat. Problém by se tím měl vyřešit. Za určitých okolností by mohlo pomoci i vypnutí aktualizací na pozadí pro aplikaci v položce »Nastavení«, »Aktualizace na pozadí«. V tuto chvíli se stále neví, kdy vývojáři aktualizaci se záplatou pro tento problém uvolní.

Streamovací aplikace ale není jediná, která má s aktuálními aktualizacemi systému iOS problémy. Po veřejném představení systému iOS 15 se v souvislosti s aktualizací setkávají s komplikacemi i další významní poskytovatelé, a v této souvislosti i uživatelé iPhonů.

iOS 15: ani aplikace od DHL nefunguje správně

Navzdory dlouhé fázi testování beta verze, která trvala od začátku června do poloviny září, se setkávají s problémy i uživatelé DHL a Lufthansy. Při otevření aplikace DHL se některým uživatelům například zobrazí pouze bílá obrazovka s přehledem zásilek. Letecká společnost aktivně upozorňuje prostřednictvím úvodní stránky na případné problémy při rezervaci letů.

Tyto chyby by měly být brzy opraveny pomocí aktualizací od vývojářů. V případě pochybnosti se také dá ručně zkontrolovat, zda jsou v App Storu k dispozici nové verze problematických aplikací.

Problémy s novou verzí operačního systému ale nemají pouze poskytovatelé třetích stran. Majitelé nového iPhonu 13, iPadu deváté generace nebo iPadu mini šesté generace se po spuštění zařízení dočkali aktualizace iOS 15, která mimo jiné opravuje chyby v Apple Music.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení