Menu

SSD disk Adata XPG SX7000 se sběrnicí PCI Express 3.0 x4

08.04.2017 18:44 | Milan Loucký + Přidat komentář
SSD disk Adata XPG SX7000 se sběrnicí PCI Express 3.0 x4

SSD disk Adata XPG SX7000 se sběrnicí PCI Express 3.0 x4 | foto: CHIP

Novinkou rostoucí herní řady XPG je SSD disk SX7000 od společnosti Adata Technology. SSD disk SX7000 se vyrábí ve formátu M.2.2280 z pečlivě vybraných 3D TLC NAND Flash obvodů doplněných SMI řadičem.

SX7000 spolupracuje se základními deskami prostřednictvím sběrnice PCI Express 3.0 x4 a splňuje specifikace NVMe 1.2, takže nabídne přenosové rychlosti až 1800 MB/s pro čtení, 850 MB/s pro zápis a 130K/140K IOPS. SX7000 je dostupný v kapacitách 128 GB, 256 GB, 512 GB a 1 TB, takže nabízí to nejlepší z technologie 3D NAND zákazníkům s různými potřebami a různými rozpočty.

Stejně jako dříve představený disk XPG SX8000, také SX7000 se do stolních počítačů a notebooků připojuje prostřednictvím nízkého M.2.2280 a čtyřvodičového PCI Express 3.0. Využívá technologii 3D TLC NAND. Obvody jsou vybrány pečlivě podle vysokých standardů Adata. Oproti SX8000 je tak SX7000 dostupnější volbou pro ty, kteří si 3D MLC NAND M.2 disk kupují poprvé. Díky NVMe 1.2 představuje SX7000 výrazné zlepšení oproti SSD diskům se sběrnicí SATA a rozhodně oproti klasickým pevným diskům. Rychlost čtení se zvýšila až na 1 800 MB/s a rychlost zápisu dosáhla 850 MB/s. To je zhruba desetkrát více než u pevných disků a bez problémů tím překoná i SATA SSD disky, které obvykle nabízejí rychlosti okolo 500 MB/s pro čtení i zápis. Také hodnoty ukazatele IOPS pro čtení a zápis jsou nejméně o 40 % vyšší než u SATA SSD disků. SX7000 je ideální jako rychlý bootovací disk nebo disk pro uložení operačního systému, protože zkrátí start počítače na pár sekund. Jako datové úložiště dokáže nabídnout výrazně kratší časy čtení souborů v herních a jiných aplikacích.

SSD disky M.2 překonávají výkonem SATA disky, ale jsou také výrazně energeticky efektivnější a zabírají ve stolních počítačích méně prostoru. Majitelům notebooků nabízejí nižší spotřebu, a tak zvyšují výdrž na jedno nabití baterie. Technologie 3D NAND, kterou Adata používá v SX7000, je spolehlivější, rychlejší a má delší životnost ve srovnání s 2D NAND. SX7000 se také může pochlubit důkladně ověřeným ukazatelem MTBF (střední čas mezi poruchami – Mean Time Between Failures) s hodnotou dvou milionů hodin, což je o 25 % více než u disků s 2D NAND.

SX7000 nabízí svým majitelům tytéž výhody firmwaru ADATA jako SX8000. Díky technologii SLC Caching je možné využít pseudo single-level mód (pSLC) pro udržení vysokých přenosových rychlostí i při velké zátěži. DRAM cache dále pomáhá zachovat konzistentní propustnost, zatímco LDPC ECC (Low Density Parity Check Error Correction) chrání data před poškozením, a technologie Data Shaping rovnoměrně distribuuje zátěž mezi jednotlivé flash buňky, čímž je chrání proti opotřebení. Tato kompletní nabídka funkcí pro zvýšení výkonu je navíc podpořena pětiletou zárukou.

Xtreme Performance Gear, neboli XPG, je značka společnosti Adata nabízející špičkově výkonný PC hardware. Produkty XPG se vyznačují tím, že ještě překročily přísná testovací kritéria Adata A+, čímž dosahují nejvyšších standardů pro stabilitu a výkon celého zařízení. XPG nabízí náročným hráčům a příznivcům přetaktování tu nejlepší zkušenost na hraně možností. XPG v sobě spojuje nejlepší technické vlastnosti a špičkový design, jemuž se dostalo řady mezinárodních ocenění.

Přehled testovaných SSD disků si můžete prohlédnout zde: www.chip.cz/top10/ssd-disky-m-2-a-pcie/.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení