Menu
CHIP Speedtest

Stylové widgety z iOS 14: jednoduchým trikem jdou použít i na Androidu

23.09.2020 13:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Stylové widgety z iOS 14: jednoduchým trikem jdou použít i na Androidu

Stylové widgety z iOS 14: jednoduchým trikem jdou použít i na Androidu | foto: Apple/iPhone/iOS

Spolu s aktualizací na iOS 14 získali uživatelé iPhone funkci, kterou fanoušci Androidu znají už delší dobu: přizpůsobitelné widgety. Grafická provedení výchozí obrazovky od Apple ale vypadají mnohem stylověji, než známé widgety pro Android.

Většina uživatelů moderních verzí Androidu je se svými zařízeními spokojená a nepřemýšlí o přechodu na iPhone. Apple však každou chvíli přináší nové funkce, které by vypadaly dobře i na zařízeních Samsung nebo Huawei.

Příkladem jsou stylové widgety, pomocí kterých si v aktualizaci na iOS 14 uživatelé mohou doplnit svou domovskou obrazovku. Samotná funkce už je uživatelům Androidu známá delší dobu, ale různé widgety Apple jsou mnohem stylovější než většina toho, co nabízí průměrná aplikace pro Android. Nové widgety pro iPhone ale také lze použít na domovské obrazovce Androidu. Ale jak na to.

KWGT: iOS Widgety na Androidu

Odpovědí je aplikace KWGT. Bezplatný nástroj pro Android umožňuje vytvářet jednotlivé widgety pomocí editoru a jeho možnosti jsou téměř neomezené. Ať už jde o předpovědi počasí, údaje o stavu akumulátoru nebo aktuální zprávy, to vše lze pomocí aplikace vylepšit a zobrazit.

ios14widgets2

Pokud byste nechtěli platit za verzi KWGT Pro a použít hotové widgety od ostatních uživatelů, můžete si jednoduše vytvořit vlastní. | Zdroj: KWGT

Ani se do toho nemusíte pouštět sami. Pilní uživatelé Redditu už sami od sebe začali widgety od Apple přepracovávat. Součástí balíčku iOS 14 Widgets Pack od iVoxelu je sedm různých widgetů pro domovskou obrazovku. Jedinou nevýhodou je skutečnost, že pokud byste chtěli do aplikace importovat už hotové komponenty od ostatních uživatelů, budete potřebovat verzi KWGT Kustom Widget Pro Key, která je zpoplatněna částkou 100 Kč.

Stáhněte si: iOS 14 widgety pro KWGT

ios14widgets-logo

iOS 14 Widgets for KWGT

CHIP hodnotí Dobrý

Sada widgetů inspirovaná iOS 14, kterou lze použít i v prostředí Androidu.

Stáhněte si
kwgt-logo

KWGT Kustom Widget Maker - aplikace pro Android 3.48b21013

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Pomocí bezplatného nástroje „Kustom Widget Maker“ si můžete rychle vytvořit vlastní widgety.

Stáhněte si

Padnoucí tapety se zajímavými grafikami

ios14widgets3

Tapety od Abstructu se podobají stylovým designům Apple. | Zdroj: Abstruct

Apple je známý nejen svým elegantním minimalistickým designem, ale také barevnými tapetami, které se objevují při každé aktualizaci iPhone, iPadu a Macu. Pokud máte na svém zařízení Android také stylová pozadí, ale nechcete kopírovat ta od Apple, můžete použít Abstruct. S aplikací, která mimo jiné obsahuje i oficiální pozadí od OnePlus, získáte sadu barevných abstraktních pozadí v kvalitě 4K.

Stáhněte si: Abstruct Wallpaper

abstruct-logo

Abstruct Wallpapers in 4K - Android App 1.2

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace pro Android, která vám umožní přístup k více než 300 tapetám v rozlišení 4K - včetně tapet z OnePlus 7 Pro.

Stáhněte si

Apple je mimo jiné oblíben díky svému promyšlenému uživatelskému rozhraní s minimalistickou hezkou grafikou. Trochu chybou systému Android je, že každý výrobce si jej přizpůsobuje po svém a jen těžko lze v tomto ohledu najít jednotný design.

Vzhled Androidu si ale můžete individuálně přepracovat, a to pomocí několika nástrojů. Pokud ve svém zařízení nepoužíváte obvyklé widgety a přiložený spouštěč a raději byste si prostředí přizpůsobili podle svého, dobře vám v tom poslouží nástroje KWGT od Kustom Industries.

mohlo by vás také zajímat: pozor na skvělá témata windows 10 – stahování motivů může vést ke krádeži hesel

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.