Menu

Superzdroj s příběhem: Pro herní šílence, grafiky…

03.04.2017 17:02 | Milan Loucký + Přidat komentář
Superzdroj s příběhem: Pro herní šílence, grafiky…

Superzdroj s příběhem: Pro herní šílence, grafiky… | foto: CHIP

Při honbě za vysokými výkony je třeba počítače zásobovat dostatečným množstvím energie. Své si vezme grafická karta i další prvky, jako řadič RAID i disky zapojené v RAID.

Proto se nelze divit, že pro takové výkonné pracovní stanice vzniká potřeba zdrojů s výkonem 1200 W.

Nový zdroj MasterWatt Maker 1200 MIJ (MIJ značí Made in Japan) společnost Cooler Master je vyroben ze špičkových japonských a německých komponent pro maximální výkon, účinnost a spolehlivost.

„Někdy dobrý není zkrátka dost dobrý, a proto jsme strávili více než 165 000 hodin se 40 předními inženýry ze společnosti Murata, abychom vytvořili Cooler Master MasterWatt Maker 1200 MIJ. Počítačový zdroj, který bude tím posledním, který si koupíte,“ komentuje uvedení nového zdroje společnost Cooler Master. Tím zcela jistě není myšleno to, že by vás tento zdroj vystřelil na Měsíc, ale že je schopen dodat energii vysoce výkonným počítačům i pracovním stanicím. Mezi námi, příkon 1200 W mají olejová topná tělesa určená k vyhřívání místnosti, jen abyste měl představu o srovnatelném zařízení, které má stejný příkon, jako je výkon tohoto superzdroje.

Cooler Master MasterWatt Maker 1200

Cooler Master MasterWatt Maker 1200 byl navržen 40 odborníky tak, aby do 50 % výkonu nepotřeboval vůbec žádné chlazení. Výrobce si tak věří, že na něj poskytuje desetiletou záruku.

MIJ reprezentuje 80 procent použitých součástek, které byly vyhotoveny v Japonsku. Zdroj byl vyvíjen ve spolupráci se společností Murata, předním světovým výrobcem dodávajícím elektronické komponenty klientům zabývajících se robotikou, komunikací, automobilovým průmyslem, bezpečností a výzkumem. Na počátku byl projekt zkoumající, jak byly navrženy nejlepší zdroje v minulosti, a jak by mohla vypadat jejich budoucnost v nadcházející dekádě. Na základě získaných podnětů a snahy vytvořit krásný a dokonalý produkt byl vyroben MasterWatt Maker 1200 MIJ.

Aby bylo sníženo množství generovaného tepla a tím prodloužena životnost, byly některé části nahrazeny dvěma komponenty místo původní jedné. Většina z těchto součástek je dimenzována pro práci až do 150 °C. Cooler Master MasterWatt Maker 1200 MIJ využívá speciálně navržený transformátor s výrazně vyšší životností a celou řadu zcela unikátních a na zakázku navržených obvodů. Důležitým faktorem pro vývoj těchto komponent bylo zachování funkčnosti zdroje bez ventilátoru do 50procentního zatížení (Chip komentuje: !!!!!). Vedlejším přínosem byla možnost zredukovat počet použitých chladičů při udržení teplot, které jsou nižší než u konkurenčních produktů s přídavnými chladiči. Finální extrémně striktní testy inženýrů v Murata dokázaly překonat úroveň 80 Plus Titanium při dosažení vysoké účinnosti 94 %.

„MasterWatt Maker 1200 MIJ běží tak efektivně, plynule a stabilně a jeho standardně dosahované teploty jsou tak nízké, že jsme potřebovali nové normy pro měření,” pochlubil se jeden z inženýrů Murata. „Použili jsme velké množství speciálně navržených komponent, které nikdy nebyly implementovány do zdrojů pro běžné uživatele, a proto splní i ty nejnáročnější požadavky.“

Cooler Master MasterWatt Maker 1200 MIJ je k dispozici v internetovém obchodu www.cmstore.eu za doporučenou koncovou cenu 909 amerických dolarů bez DPH, záruka na něj činí deset let.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení