Menu

Svolávací akce náramků Fitbit: riziko přehřátí fitness hodinek

09.03.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Svolávací akce náramků Fitbit: riziko přehřátí fitness hodinek

Svolávací akce náramků Fitbit: riziko přehřátí fitness hodinek | foto: Andres Urena/Unsplash

V některých případech chytrých náramků Fitbit došlo při jejich používání k přehřátí. Výrobce proto nyní stahuje model Fitbit Ionic.

Společnost Fitbit stahuje z trhu bezmála 1,7 milionu chytrých náramků Fitbit. Výrobce obdržel hlášení o zraněních, ke kterým došlo v důsledku přehřátí akumulátoru a hrozilo nebezpečí popálení.

Podle amerického úřadu pro ochranu spotřebitelů CPSC se většina stažení týká amerického trhu, kde je mezi uživateli přibližně milion hodinek. Podle agenturních informací je zaznamenáno 118 případů popálenin, a to včetně druhého a třetího stupně. Jejich příčinami jsou přehřáté akumulátory hodinek.

Podle společnosti Fitbit se model Ionic přestal vyrábět v roce 2020. Firma, která od začátku loňského roku patří do koncernu Google, zdůraznila, že svolávací akce je dobrovolná.

Vrácení peněz: co by měli dotčení uživatelé dělat

fitbit

Svolávací akce na chytré hodinky: model Fitbit Ionic firma nevyrábí už dva roky. | Zdroj: Fitbit

Uživatelé potenciálně vadného typu by měli kontaktovat zákaznický servis. Kromě vrácení peněz, o které mohou zákazníci požádat, společnost Fitbit nabízí po omezenou dobu také různé speciální slevy na své vlastní produkty.

Další informace ke svolávací akci a odpovědi na nejčastěji kladené otázky najdete na webových stránkách výrobce.

Zdroj: Help.fitbit.comFitbit Ionic Recall

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení