Menu

T-Mobile představuje Wi-Fi volání jako první v ČR

04.11.2015 10:38 | Radek Kubeš + Přidat komentář
T-Mobile představuje Wi-Fi volání jako první v ČR

T-Mobile představuje Wi-Fi volání jako první v ČR | foto: CHIP

 • Zákazník může se svým telefonním číslem volat z Wi-Fi stejně jako z mobilní sítě

T-Mobile spustil do interního provozu službu Wi-Fi volání. Je založena na technologii Voice over  Wi-Fi (VoWiFi), která umožňuje standardní mobilní volání a posílání SMS/MMS přes Wi-Fi síť. Prostřednictvím této technologie zákazník uskutečňuje hovory nebo posílá zprávy se svým telefonním číslem úplně stejně jako v mobilní síti. Během několika týdnů spustí operátor službu Wi-Fi volání do komerčního provozu.

Wi-Fi volání nalezne uplatnění zejména v místech, kde mohou být problémy se sílou či kvalitou signálu mobilní sítě. Zákazníci ho využijí například pro telefonování v suterénních prostorech (restaurace, bary, taneční kluby), uvnitř budov se silnými stěnami nebo v ocelových výrobních halách a skladištích. V místech, kde je šíření mobilního signálu omezeno, často bývá k dispozici Wi-Fi síť, která – v kombinaci s technologií VoWi-Fi – dokáže mobilní síť nahradit.

Wi-Fi volání přináší, podobně jako VoLTE, velmi kvalitní přenos hlasu s potlačením ruchů z okolí. Spojení hovoru je rychlé, služba rovněž podporuje posílání SMS a MMS. Pokud je v daném místě  Wi-Fi síť dostupná, telefon ji využije zcela automaticky. Zákazník se přitom nemusí obávat ztráty signálu při odchodu z Wi-Fi pokrytí – v takovém případě hovor plynule přejde do sítě LTE (jako VoLTE hovor). Stejný princip se uplatní při přechodu z LTE do Wi-Fi.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  To samé

  Dnes má každá kavárna a ruzné obchody wifi.
  Z toho si zavolám za málo peněz a jdu dál a mám na oprátorovi voipu nastaveno číslo na mobil.Tak se mne dovolá každý.Jojo T-mobile kdo chce moc nemá nic.Poplatky na tel stojí jen udrčovací poplatek!

  Reagovat na komentář

  zbytečnost

  Pokud mám wi-fi k dispozici nepotřebuji žádný t-mobile, ale zavolám si přímo přes VoIP také pod svým mobilním číslem a rozhodně levněji nebo i zdarma. Děkuji nechci, blázen ještě nejsem.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení