Menu

T-Mobile připravuje videohovory v LTE

25.05.2016 08:53 | Pavel Trousil + Přidat komentář
T-Mobile připravuje videohovory v LTE

T-Mobile připravuje videohovory v LTE | foto: CHIP

Zatím jen interní pilot technologie Video over LTE (ViLTE) umožňující kvalitní videohovory v síti LTE spustil operátor T-Mobile. Tuto službu, kterou momentálně testuje na telefonech Samsung Galaxy S6 Edge, nabídne zákazníkům v následujících měsících. 

Službu ViLTE budou lidé moci používat jednoduše a bez nutnosti cokoliv instalovat či nastavovat. Stačí se před voláním rozhodnout, jestli si chcete se svým blízkým jen povídat, nebo se s ním i vidět, a podle toho pak stisknout jednu ze dvou možných ikonek pro spojení.

Operátor svým zákazníkům už komerčně nabízí mobilní volání v LTE (VoLTE) a mobilní volání ve Wi-Fi (Wi-Fi volání). Obě služby mohou využívat všichni klienti s podporovaným telefonem bez ohledu na to, zda mají tarif nebo předplacenou kartu. VoLTE je v současné době dostupné pro více než 130 tisíc zákazníků. Tuto technologii podporují telefony Samsung Galaxy S5, S6, S6 edge, S7 a S7edge, iPhone 6, 6 plus, 6s, 6s plus a SE a Microsoft Lumia 550, 640 LTE, 650 a 950. Wi-Fi volání je nyní dostupné pro téměř 155 tisíc klientů používajících některý z přístrojů Samsung Galaxy S6, S6 edge, iPhone 5c, 5s, 6, 6 plus, 6s, 6s plus nebo SE.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení