Menu

T-Mobile začíná zkoušet rychlost LTE připojení v Praze

11.07.2012 14:10 | Redakce Chip + Přidat komentář
T-Mobile začíná zkoušet rychlost LTE připojení v Praze

T-Mobile začíná zkoušet rychlost LTE připojení v Praze | foto: CHIP

Technologie od společnosti Samsung umožňuje stahování dat rychlostí až 150 Mbit/s. Hlavním cílem je otestovat chování LTE v reálných podmínkách, aby byl operátor dobře připraven na samotnou výstavbu sítě po uskutečnění aukce spektra. Ještě před ní navíc T-Mobile pokryje LTE sítí jedno město v České republice.

LTE síť v pražské čtvrti Kamýk bude sestávat z 12 vysílačů využívajících pásmo o šířce 20 MHz na frekvenci 2,6 GHz. Maximální teoretická rychlost stahování může činit až 150 Mbit/s, uplink až 50 Mbit/s. Oproti běžné LTE infrastruktuře bude síť rozšířena o technologii Smart LTE vyvinutou společností Samsung, která je díky použití pokročilé technologie přidělování zdrojů schopná navýšit kapacitu každé buňky až o 30 % a zároveň omezit negativní vlivy interferencí mezi sousedními buňkami. Zkušební provoz proběhne od července do září letošního roku.

 

Navíc do konce roku plánuje T-Mobile vybudovat kompletní LTE síť ještě v Mladé Boleslavi, kde má jednoho ze svých největších zákazníků.  T-Mobile je připraven zahájit budování LTE sítě v roce 2013, pokud ovšem získá v rámci aukce kmitočtů vhodné spektrum.

 

Rychlosti mobilních připojení poskytovaných společností T-Mobile
Rychlosti mobilních připojení poskytovaných společností T-Mobile

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení