Menu

Tablety a další novinky Samsungu

03.09.2011 07:45 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tablety a další novinky Samsungu

Tablety a další novinky Samsungu | foto: CHIP

O zcela novém zařízení Galaxy Note, které spadá velikostí i zaměřením někam mezi smartphony a tablety, už jsme psali v předchozí zprávě. Takže se podíváme na další novinky firmy Samsung. Jde především o nový tablet Galaxy Tab 7.7, tablet Slate se systémem Windows 7, rychlý notebook a novinky z oblasti fotoaparátů.

Hlavním tahákem nového tabletu Galaxy Tab 7.7 je jeho displej. Technologie Super Amoled Plus v takovéto velikosti tu ještě nebyla a displej je skutečně „zářivý“. Došlo samozřejmě i k dalším úpravám – především k zeštíhlení (je tlustý jen 8 mm a má hmotnost 335 gramů) a zrychlení (tablet má nyní dvoujádrový 1,4GHz procesor) a také ke změně systému. Tab 7.7 už má ve verzi Android 3.2, na který si ale musíte chvíli zvykat.
Kapacita paměti je 16, 32, nebo 64 GB a lze ji rozšířit pomocí microSD karet. Přístroj podporuje přehrávání v plném HD rozlišení a je vybaven funkcí Universal Remote Control, která umožňuje prostřednictvím tabletu ovládat všechny systémy domácí zábavy včetně televize, set-top boxu, DVD či Blu-ray přehrávače a audiosystému.

10 palců tentokrát s Windows

Tablet Galaxy Tab 10.1 ve velikosti 10 palců se na výstavě kvůli patentovým sporům se společností Apple pochopitelně neobjevil. Překvapila nás ale přítomnost úplně nového tabletu Samsung SLATE PC série 7, který má sice také podobně velký displej (11,6“), ale je založen na systému Windows 7. Jeho obdélníkový tvar Applu zatím asi nevadí. Tablet se ovládá prsty (displej je kapacitní) a použít můžete i dodaný stylus.
Kromě něj dodává Samsung k počítači bezdrátovou klávesnici (připojuje se přes Bluetooth). Tablet můžete uložit do malé dokovací stanice, ve které se nabíjí a která má VGA výstup.
Samsung SLATE PC série 7 má pouze 860 gramů a je tlustý 13 mm. Pohání ho procesor Intel Core i5, nebo Core i3. SSD disk má kapacitu 32, nebo 64 GB. Vybaven je webovou kamerkou USB portem a HDMI výstupem.

Vyrovnávací paměť zrychluje

Na veletrhu IFA 2011 představil Samsung i svou vlajkovou loď přenosných počítačů - notebook Series 7 CHRONOS. Výkonný notebook s tenkým a kompaktním hliníkovým šasi je osazen procesorem Intel i7 Quad Core a vybaven je technologií ExpressCache - na základní desce nabízí je k dispozici 8GB flash paměť. Ta slouží jako vyrovnávací paměť, takže zvyšuje celkový výkon a zajišťuje rychlejší spuštění notebooku. S tím související funkce FastStart zajistí podle Samsungu připravenost počítače k použití do dvou sekund (33% úspora času oproti jiným modelům) a funkce Quick Boot spustí vypnutý notebook za 19 sekund.
O grafický výkon se stará AMD Radeon HD6750M. Inženýrům Samsungu se u notebooků Series 7 CHRONOS podařilo zmenšit velikost rámečku displeje, takže do rozměrového profilu obvykle používaného pro 14" modely se vejde 15" displej a do 15" modelu je zasazen displej o velikosti 15,6".

Kompakt s výklopným displejem

Po fotoaparátech DualView, které mají dva displeje a umožňují tak snadnější fotografování autoportrétů a skupinových fotek, oblíbených například na Facebooku, má Samsung novinku – kompaktní fotoaparát MultiView MV800. Ten má výklopný třípalcový displej, který lze překlopit na druhou stranu, takže pomocí něj autoportrét také snadno vyfotografujete. Výklopný displej navíc usnadňuje záběry pořizované pod extrémně malým nebo velkým úhlem. Samsung MultiView MV800 nabízí rozlišení 16,1 megapixelů a objektiv s pětinásobným optickým zoomem. Vše je zabudováno do elegantního a štíhlého těla.
Kromě kompaktního fotoaparátu má Samsung i další novinku – rychlou „zrcadlovku bez zrcátka“ NX 200 s rozlišením 20,3 megapixelu. V nabídce už je mnoho výměnných objektivů a doplňků, jako je blesk.

Samsung vyrábí i „stoly“

K zajímavým produktům patří i zařízení Surface, které Samsung vyvíjí společně s Microsoftem. Možná si vzpomenete na starší verzi Surface, o které jsme v Chipu psali. Tentokrát jde o praktičtější, menší a méně „žravé“ řešení. Pod displejem jsou senzory, které snímají pohyb jakýkoli pohyb (až v šestnácti místech), takže možnosti ovládání jsou mnohem větší, než v případě klasických multitouch displejů.
Hlavní výhodou této koncepce je to, že uživatelé mnohem snadněji sdílejí obsah displeje „naplacato“ a snadněji na něm společně pracují. Microsoft nabízí uživatelské vývojové prostředí (Surface 2.0 SDK), které umožňuje vytvářet aplikace pro Surface.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení