Menu

Tablety od Asusu na CESu

04.01.2011 23:51 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tablety od Asusu na CESu

Tablety od Asusu na CESu | foto: CHIP

Nabídka tabletů se brzy výrazně rozšíří. Firma Asus oznámila, že jich na výstavě CES (Consumer Electronics Show) představí hned několik z Eee Pad a Eee Slate.

Nejmenší Eee Pad MeMO má jen 7“ kapacitní displej a vejde se tedy i do kapsy kabátu. Poháněn je procesorem Qualcomm Snapdragon a využívá operační systém Android 3.0 (Honeycomb). Zvládne přehrávání HD videa (má i microHDMi port), můžete si na něm zahrát hry, brouzdat na internetu a psát si rukou poznámky – vybaven je speciálním perem.
Další dva tablety - Eee Pad Transformer a Eee Pad Slider mají větší, 10,1“ IPS dotykový displej s rozlišením 1280 x 800 bodů, využívají procesor NVIDIA Tegra 2 a opět operační systém Android 3.0. Oba pak mají i dvě kamery/fotoaparáty (1,2MP a 5MP). Transformer můžete rozšířit o QWERTY klávesnici v které je uložena druhá baterie, která prodlouží provoz až na 16 hodin. Verze Slider je výsuvnou klávesnicí rovnou vybavena a nabízí niniUSB port, HDMI výstup a možnost připojení přes 3G. Hmotnost tohoto tabletu je 886 g.
Pro jiný typ uživatelů je připraven další model – výkonný tablet Eee Slate EP121 s 12,1“ multidotykovým displejem, procesorem Intel Core i5, 4 GB paměti a 32, nebo 64GB SSD diskem. V tomto případě zvolila firma ASUS operační systém MS Windows 7 Home Premium.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení