Menu

Tak tohle tady ještě nebylo! Epson PaperLab ze starého papíru udělá nový

22.03.2017 19:50 | Milan Loucký + Přidat komentář
Tak tohle tady ještě nebylo! Epson PaperLab ze starého papíru udělá nový

Tak tohle tady ještě nebylo! Epson PaperLab ze starého papíru udělá nový | foto: CHIP

Pokud vám nevyšel čas na návštěvu hannoverského veletrhu CeBIT, nemohli jste vidět jednu velmi zajímavou věc. Tou je výrobník papíru PaperLab od společnosti Epson, který suchou cestou z popsaných papírů zase vytvoří prázdné a čisté listy různých formátů. Nevídané!

Když se neleknete stroje, který by v některých malých firemních prostorách mohl klidně zabrat i půlku místnosti, ne-li místnost celou, tento systém dokáže vyrobit nový papír z bezpečně skartovaného odpadního papíru za použití suchého zpracování, a vytvořit tak tisíce listů recyklovaného papíru za den.

Princip funkce PaperLab

Legenda: Waste paper = odpadní papír; Fiberizing = přeměna papíru na vlákna; Binding = pojiva zvyšují pevnost papíru a jeho bělost; Forming = tlakové formování listů papíru; New paper = nový list papíru

Systém PaperLab je ideální pro organizace, které potřebují bezpečně skartovat důvěrné informace a chtějí recyklovat papír ekologicky efektivním a udržitelným způsobem. Koncepce systému PaperLab byla v Evropě poprvé představena právě na veletrhu CeBIT.

Zcela nový systém PaperLab byl poprvé společností Epson uveden na trh v Japonsku na konci loňského roku. V Evropě se objeví na podzim roku 2018.

Organizace budou moci pomocí systému PaperLab vyrábět papíry různé velikosti, tloušťky a typu – od kancelářského papíru až po vizitky a barevný papír. Společnost Epson se snaží dosáhnout udržitelného rozvoje, a proto sepsala dokument Environmentální vize 2050, kterým si stanovuje za cíl 90% snížení emisí CO2 v celém životním cyklu všech svých produktů a služeb do roku 2050.

Vlastnosti systému PaperLab:

•             Technologie suchých vláken – Rozmělnění na vlákna. Jednotka vyvinutá společností Epson na rozmělnění vláken bez použití vody mechanicky rozmělní použitý papír na dlouhá tenká vlákna. Všechny stopy po informacích jsou okamžitě zcela a bezpečně zlikvidovány. Spojování Vlákna z použitého papíru jsou spojena dohromady za použití pojiva. Tento pojivový materiál je dostupný v různých barvách a umožňuje uživatelům systému PaperLab vyrábět papír v celém spektru barev nebo zvyšovat jeho bělost. Formování Na spojená vlákna je vyvíjen tlak, který vytvaruje nové listy papíru. Uživatelé systému PaperLab mohou vyrábět listy ve formátu A4 a A3 v různé tloušťce nastavením ovládacích prvků hustoty papíru, tloušťky a tvaru.

•             Lepší zabezpečení – Systém PaperLab zajišťuje naprostou bezpečnost spolehlivým skartováním důvěrných dokumentů. Místo toho, aby byly dokumenty z vaší firmy odváženy smluvním partnerem, je odpadní papír rozmělněn na jemná vlákna přímo u vás. Na rozdíl od papíru, který projel skartovačkou, na sobě vlákna nemají žádnou rozpoznatelnou informaci. Systém PaperLab je proto ideálním řešením pro kanceláře místní samosprávy a ostatní instituce, které zpracovávají velký objem důvěrných dokumentů. Systém chrání osobní údaje, takže instituce, obyvatelé i zákazníci se nemusí obávat úniku informací.

•             Rychlá výroba různých typů papíru – Systém PaperLab dokáže vyrobit první nový list papíru přibližně za tři minuty od chvíle, kdy do něj vložíte odpadní papír a stisknete tlačítko Start. Za hodinu vyrobí kolem 720 listů papíru A4. Přeměňováním použitého papíru s vyšší hodnotou (kopírovací papír, tvrdý papír na navštívenky nebo barevný papír na letáky) si mohou firmy nebo místní samospráva vytvořit jakýkoli druh nového papíru, kdykoliv ho potřebují.

•             Menší dopad na životní prostředí – K výrobě jednoho listu papíru A4 je obvykle potřeba přibližně jeden hrnek vody. Systém PaperLab dokáže vyrobit papír s minimální spotřebou vody. Voda je na celém světě cenným přírodním zdrojem, a proto společnost Epson přichází se systémem, který používá suché zpracování.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení