Menu
CHIP Speedtest

Tak tohle tady ještě nebylo! Epson PaperLab ze starého papíru udělá nový

22.03.2017 19:50 | Milan Loucký + Přidat komentář
Tak tohle tady ještě nebylo! Epson PaperLab ze starého papíru udělá nový

Pokud vám nevyšel čas na návštěvu hannoverského veletrhu CeBIT, nemohli jste vidět jednu velmi zajímavou věc. Tou je výrobník papíru PaperLab od společnosti Epson, který suchou cestou z popsaných papírů zase vytvoří prázdné a čisté listy různých formátů. Nevídané!

Když se neleknete stroje, který by v některých malých firemních prostorách mohl klidně zabrat i půlku místnosti, ne-li místnost celou, tento systém dokáže vyrobit nový papír z bezpečně skartovaného odpadního papíru za použití suchého zpracování, a vytvořit tak tisíce listů recyklovaného papíru za den.

Princip funkce PaperLab

Legenda: Waste paper = odpadní papír; Fiberizing = přeměna papíru na vlákna; Binding = pojiva zvyšují pevnost papíru a jeho bělost; Forming = tlakové formování listů papíru; New paper = nový list papíru

Systém PaperLab je ideální pro organizace, které potřebují bezpečně skartovat důvěrné informace a chtějí recyklovat papír ekologicky efektivním a udržitelným způsobem. Koncepce systému PaperLab byla v Evropě poprvé představena právě na veletrhu CeBIT.

Zcela nový systém PaperLab byl poprvé společností Epson uveden na trh v Japonsku na konci loňského roku. V Evropě se objeví na podzim roku 2018.

Organizace budou moci pomocí systému PaperLab vyrábět papíry různé velikosti, tloušťky a typu – od kancelářského papíru až po vizitky a barevný papír. Společnost Epson se snaží dosáhnout udržitelného rozvoje, a proto sepsala dokument Environmentální vize 2050, kterým si stanovuje za cíl 90% snížení emisí CO2 v celém životním cyklu všech svých produktů a služeb do roku 2050.

Vlastnosti systému PaperLab:

•             Technologie suchých vláken – Rozmělnění na vlákna. Jednotka vyvinutá společností Epson na rozmělnění vláken bez použití vody mechanicky rozmělní použitý papír na dlouhá tenká vlákna. Všechny stopy po informacích jsou okamžitě zcela a bezpečně zlikvidovány. Spojování Vlákna z použitého papíru jsou spojena dohromady za použití pojiva. Tento pojivový materiál je dostupný v různých barvách a umožňuje uživatelům systému PaperLab vyrábět papír v celém spektru barev nebo zvyšovat jeho bělost. Formování Na spojená vlákna je vyvíjen tlak, který vytvaruje nové listy papíru. Uživatelé systému PaperLab mohou vyrábět listy ve formátu A4 a A3 v různé tloušťce nastavením ovládacích prvků hustoty papíru, tloušťky a tvaru.

•             Lepší zabezpečení – Systém PaperLab zajišťuje naprostou bezpečnost spolehlivým skartováním důvěrných dokumentů. Místo toho, aby byly dokumenty z vaší firmy odváženy smluvním partnerem, je odpadní papír rozmělněn na jemná vlákna přímo u vás. Na rozdíl od papíru, který projel skartovačkou, na sobě vlákna nemají žádnou rozpoznatelnou informaci. Systém PaperLab je proto ideálním řešením pro kanceláře místní samosprávy a ostatní instituce, které zpracovávají velký objem důvěrných dokumentů. Systém chrání osobní údaje, takže instituce, obyvatelé i zákazníci se nemusí obávat úniku informací.

•             Rychlá výroba různých typů papíru – Systém PaperLab dokáže vyrobit první nový list papíru přibližně za tři minuty od chvíle, kdy do něj vložíte odpadní papír a stisknete tlačítko Start. Za hodinu vyrobí kolem 720 listů papíru A4. Přeměňováním použitého papíru s vyšší hodnotou (kopírovací papír, tvrdý papír na navštívenky nebo barevný papír na letáky) si mohou firmy nebo místní samospráva vytvořit jakýkoli druh nového papíru, kdykoliv ho potřebují.

•             Menší dopad na životní prostředí – K výrobě jednoho listu papíru A4 je obvykle potřeba přibližně jeden hrnek vody. Systém PaperLab dokáže vyrobit papír s minimální spotřebou vody. Voda je na celém světě cenným přírodním zdrojem, a proto společnost Epson přichází se systémem, který používá suché zpracování.


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení