Menu

TAXIcheck - Ověřte si, zda vás taxikáři neokrádají

06.06.2011 10:07 | Redakce Chip + Přidat komentář
TAXIcheck - Ověřte si, zda vás taxikáři neokrádají

TAXIcheck - Ověřte si, zda vás taxikáři neokrádají | foto: CHIP

TAXIcheck, neboli taxametr v mobilu je propracovaný program, s jehož pomocí si každý zákazník může velmi jednoduše zkontrolovat, zda jej taxikář neokrádá a zda účtovaná cena dle taxametru odpovídá platné sazbě a počtu ujetých kilometrů.

Virtuální taxametr je již minulostí. Aplikace TAXIcheck je realitou a v současné době k dispozici volně ke stažení zcela zdarma na OVI Obchodu pro chytré telefony Nokia se systémem Symbian a na Android Market pro telefony se systémem Android.

Ať už jedete taxíkem v dobře známém městě, nebo třeba v zahraničí, TAXIcheck zabrání nepříjemnému překvapení, které po jízdě tak často následuje. Aplikace TAXIcheck je zcela zdarma a pracuje v offline réžimu (bez nutnosti internetového/datového připojení, či drahého datového roamingu při cestách v zahraničí a dokonce i bez SIM karty). Její použití je snadné a po skončení jízdy je možné si veškeré historie jízd také uložit a zpětně zobrazit např. v aplikaci Google Earth, nebo v podobných mapách. Uživatelé tak vidí, kudy přesně vedla jízda taxíkem, a zda je tato trasa optimální a naúčtovaná částka správná.

TAXIcheck v praxi

Pasažér před nástupem do vozu taxi spustí aplikaci TAXIcheck a zadá do aplikace platný jízdní tarif dané taxislužby (nástupní sazbu, sazbu za ujetý kilometr a min. sazbu za čekání). Program TAXIcheck mu pak pomocí satelitní navigace bude během jízdy počítat, kolik má za jízdu přibližně zaplatit. Umí přitom vzít v úvahu dokonce i tzv. dobu provozního čekání, průjezdy tunely apod.

TAXIcheck má do budoucna obsahovat i tzv. Městské balíčky, neboli CityPacks, což jsou základní sady lokálních rad a doporučení v daném městě. Bude obsahovat i registry oficiálních taxislužeb pro snadné objednání taxislužby pomocí SMS. Uživatelé budou mít po ruce seznam licencovaných taxislužeb (tvůrce aplikace plánuje seznam i s uživatelským hodnocením), ceny typických tras (např. na letiště nebo do centra), pokyny pro řešení neshod v účtování a další.

 

Aplikace je v současné době dostupná v angličtině a češtině.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení