Menu

Technologie výkonného nabíjení: výrobce smartphonů chce dobíjet akumulátory extrémně rychle

03.03.2022 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Technologie výkonného nabíjení: výrobce smartphonů chce dobíjet akumulátory extrémně rychle

Technologie výkonného nabíjení: výrobce smartphonů chce dobíjet akumulátory extrémně rychle | foto: Alexander Andrews/Unsplash

V budoucnu by nabíjení akumulátorů mohlo trvat jen pár minut. Alespoň takový je plán čínského výrobce Realme. Co přesně se za tím skrývá.

Pokud se výrobci smartphonů Realme podaří splnit stanovený cíl, bude možné nabít akumulátor smartphonu během několika minut. Podle informací serveru Winfuture je zpočátku v plánu rychlonabíječka s výkonem 150 wattů. Později bude následovat varianta s výkonem 200 wattů.

Jak výrobce upřesnil v průběhu veletrhu Mobile World Congress, špičkové modely budou vybaveny architekturou UltraDart Charging Architekture (UDCA). Prvním smartphonem s podporou této technologie bude Realme GT 3 Neo. Nabíjecí zdroj s výkonem 150 wattů, který bude součástí dodávky smartphonu, by měl akumulátor nabít z nuly na 50 % kapacity za pět minut.

Rychlé nabíjení s výkonem 200 wattů: životnost akumulátoru by tím neměla utrpět

aku

Výrobce smartphonů Realme plánuje na trh uvést výkonné nabíječky, které by výrazně zkrátily potřebný čas k dobití zařízení. Extrémně vysoký výkon, který je pro rychlé nabíjení potřeba, ale zkracuje životnost akumulátoru. | Zdroj: Frankie/Unsplash

Několik otázek ale stále zůstává bez odpovědi. Realme například neuvedla žádné informace o tom, jakou kapacitu má vestavěný akumulátor. Také není upřesněno, do jaké míry ovlivní tak vysoký nabíjecí výkon životnost akumulátoru.

Realme se už v tuto chvíli snaží veřejnost přesvědčit. I po tisíci nabíjecích cyklů by akumulátor měl mít stále 80 % své kapacity. Ale teprve testy hotových výrobků ukážou, zda výrobce dokáže tento slib dodržet.

Zdroj: WinFuture

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení