Menu

Televizor na přání zákazníků

03.07.2019 08:47 | Milan Loucký + Přidat komentář
Televizor na přání zákazníků

Televizor na přání zákazníků | foto: CHIP

Společnost TP Vision, výrobce televizorů Philips, uvádí na český trh modely série 7304, které nesou v podtitulu název The Performance Series (série zaměřená na výkon).

Jedná se o televizory střední třídy určené zákazníkům, kteří hledají nejlepší poměr ceny a výkonu. Tento televizor navazuje na úspěšný loňský model 7303. Společnost TP Vision v loňském roce zjišťovala preference většinových zákazníků. Výsledkem je série, která nabízí například široký výběr úhlopříček, třístranný Ambilight, rozlišení 4K, HDR, chytré funkce nebo otočný středový stojan.

Výkon zaměřený na většinového zákazníka

Zkoumání TP Vision odhalilo dva póly zákaznického spektra. Náročné zákazníky, kteří sledují trendy a vyhledávají nejnovější obrazové technologie. Ti si většinou kupují vyšší série LCD či OLED televizorů. Na druhé straně spektra jsou zákazníci, kteří se soustředí na nízkou cenu a nižší modelové řady. Nejpočetnější část zákazníků se ovšem nachází mezi oběma póly. Tato skupina nechce trávit výběrem televizoru mnoho času, ale zároveň by za svoje peníze ráda dostala nejvyšší možnou kvalitu. Na ty se tento rok společnost TP Vision zaměřila a představila sérii 7304 nazvanou The Performance Series.

Jedná se o střední třídu televizorů, která nabízí ve své cenové hladině vysokou obrazovou kvalitu, nejžádanější funkce a technologie a usnadňuje tak výběr nového televizoru velké části zákazníků. Philips 7304 nabízí:

•             Rozlišení 4K HDR.

•             Direct LED podsvícení.

•             Obrazový procesor P5. 

•             Technologii Micro Dimming PRO, která optimalizuje kontrast na základě okolního osvětlení.

•             Systém Natural Motion, který zajišťuje plynulý obraz i při scénách s rychlým pohybem.

•             Podporu HLG, HDR10, HDR10+ a Dolby Vision.

•             Vylepšený 20W zvuk a podporu formátu Dolby Atmos, který vytváří ozvučení jako v kině.

•             Třístranný Ambilight.

•             Chytré funkce a aplikace operačního systému Android TV ve verzi 9.

Společnost TP Vison se zaměřila i na zdánlivé detaily, které mnohdy hrají ve výběru nového televizoru zásadní roli. Jedním z nich je stojan. Série 7304 má středový otočný stojan, který umožňuje postavit televizor i na stolek, který je menší než samotná šířka televizoru. Televizor je možné natočit, jak je právě potřeba a tím ji přizpůsobit každému interiéru. (výjimku tvoří modely 65" a 70", které mají z důvodu stability nožičky po stranách). Rámeček i stojan jsou vyrobené z kovu a dodávají televizoru luxusní vzhled.

Jedním z častých požadavků zákazníků byla možnost nezávisle regulovat hlasitost reproduktorů televize a připojených sluchátek. Špatně slyšící člen domácnosti tak může u této série ve sluchátkách poslouchat zvuk na vyšší hlasitost, zatímco zbytek rodiny má zvuk na příjemné úrovni. Hráči konzolových her zase ocení nízkou latenci, která se pohybuje pod 25 ms v režimu Hra.

Televizor je dostupný v sedmi úhlopříčkách: 43, 50, 55, 58, 65, 70 a 75 palců. Úhlopříčky jsou odstupňované s menšími rozdíly mezi jednotlivými velikostmi, než je běžné, aby si mohl vybrat skutečně každý. Televizor bude dostupný od 28. července od 16 990 Kč.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení