Menu

Téměř bez rámečku

10.01.2016 21:51 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Téměř bez rámečku

Téměř bez rámečku | foto: CHIP

Samsung představil na veletrhu CES řadu televizorů SUHD TV 2016. Televizory této řady jsou vybaveny displejem typu Quantum dot.

Světovou premiéru zažil na výstavě CES i prohnutý design televizoru, který je nápadný absencí rámečku. Navíc jsou všechny modely vybaveny technologií IoT hub, která z TV dokáže udělat ovladač celé chytré domácnosti. SUHD TV lze totiž propojit a skrze něj ovládat s více než 200 zařízení kompatibilních s platformou SmartThings – uživatel pak například zjistí, kdo zvoní u dveří, může zamknout anebo rozsvítit. Díky operačnímu systému Tizen nabízejí nové Smart TV Samsung uživatelům přístup k multimediálnímu obsahu, službám, hrám, informacím o programech a filmům.

K zajímavostem patří i možnost zahrát si hry bez konzolí – uživatelé si mohou zahrát hru na velké obrazovce, aniž by potřebovali vlastnit herní konzoli. Nové Smart televizory nabídnou více než 500 her ke stažení nebo streamování. Mezi nejnovější přírůstky PlayStation patří Assassin’s Creed III, Batman: Arkham Origins, LEGO Movie a mnoho dalších.

Kromě televizorů představil Samsung i nový Ultra HD Blu-ray přehrávač UBD-K8500, který je HDR kompatibilní, nabízí čtyřikrát vyšší rozlišení a detailnější barvy. Disponuje také technologií upscaling, která zdokonaluje kvalitu obrazu ze standardních Blu-ray disků a DVD.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení