Menu

Tenký barebone PC s integrovaným procesorem Celeron 847

14.08.2013 14:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tenký barebone PC s integrovaným procesorem Celeron 847

Tenký barebone PC s integrovaným procesorem Celeron 847 | foto: CHIP

Shuttle uvádí na trh tenký barebone bez aktivní ventilace a s integrovaným procesorem Intel Celeron 847, prostorem pro 2,5“ disk, až 16 GB RAM modulů a mini PCI kartu. Zvenčí má kromě čtečky karet 6 USB portů, 2 sériové porty RS232 a HDMI, DVI a VGA. Cena 184 Euro bez daně v přepočtu znamená, že se barebone bude prodávat za necelých 5 000 Kč bez DPH.

 

 

 

Výrobce uvádí, že šasi barebonu s integrovaným dvoujádrovým 1,1GHz procesorem Celeron 847 je kovové a snadno otevíratelné. Montáž interních komponent mají zvládnout i méně zkušení uživatelé. Připojení k síti je realizováno prostřednictvím Wi-Fi modulu 802.11n a dvou LAN konektorů s WOL a PXE.

Podle výrobce neobsahuje barebone Shuttle DS47 žádné pohyblivé součásti a je chlazen pasivním způsobem a napájen externím adaptérem, takže pracuje naprosto tiše. Pro absolutně tichý chod v reálném provozu jej ale bude nutné vybavit místo HDD diskem SSD. Výrobce udává klidový příkon okolo 10 wattů, při maximální zátěži by měl dosahovat příkonu 22 wattů. Zařízení je vyrobeno tak, aby mohlo pracovat nepřetržitě 24 hodin 7 dní v týdnu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení