Menu

Tenký tenký klient

03.04.2017 19:45 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tenký tenký klient

Tenký tenký klient | foto: CHIP

Společnost Dell představila svůj nejlehčí, nejmenší a nejúspornější základní model tenkého klienta – Wyse 3040. Má čtyřjádrový procesor a duální rozhraní DisplayPort. 

Nejlehčí, nejmenší a energeticky nejúspornější model tenkého klienta firmy Dell se jmenuje Wyse 3040. Je kompatibilní s virtuálními pracovními prostředími Citrix, Microsoft a VMware. Představuje podle Dellu nákladově efektivní řešení koncového bodu s vysokým zabezpečením, jež ovšem nekomplikuje nasazení ani správu. Jedná se o prvního tenkého klienta v oboru, který využívá čtyřjádrový procesor Intel x86 . Vedle robustních možností připojení dovoluje zvolit si operační systém Wyse ThinOS nebo ThinLinux.

Model Wyse 3040 v novém štíhlém provedení, jehož hmotnost začíná na pouhých 0,24 kg , je prvním základním tenkým klientem s čtyřjádrovým procesorem Intel Atom X5 pracujícím na frekvenci 1,44 GHz, který podporuje až 2 GB paměti DDR3 RAM a 8 GB paměti flash. Oproti předchozím generacím podává o 30 % lepší výkon. Je tak vhodný pro méně intenzivní práci s multimédii a místními aplikacemi. Díky malým rozměrům lze klienta navíc jednoduše připevnit třeba na zadní stranu monitoru.

Dodává se softwarem Wyse ThinOS. Nejsou k němu publikována žádná rozhraní API, což zmenšuje prostor k napadení. Od června 2017 budou zákazníci moci zvolit také software Wyse ThinLinux optimalizovaný pro tenké klienty a založený na platformě SUSE Linux. Tenký klient obsahuje dvě rozhraní DisplayPort, podporu duálního digitálního displeje (2560 × 1600) a čtyři porty USB, jeden z nich typu USB 3.1 Gen 1 pro vysokorychlostní připojení. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení