Menu

Tenkým klientem HP t200 připojíte k PC či serveru až 15 uživatelů

13.10.2011 12:27 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tenkým klientem HP t200 připojíte k PC či serveru až 15 uživatelů

Tenkým klientem HP t200 připojíte k PC či serveru až 15 uživatelů | foto: CHIP

Společnost HP představila tenkého klienta HP t200 pro řešení MultiSeat, které nabízí možnost sdílení pracovního výkonu počítače prostřednictvím USB či sítě Ethernet mezi více uživateli.

Tento klient umožňuje připojit k jednomu počítači nebo serveru více uživatelů za zlomek nákladů.

HP t200 je založen na technologii plug-and-play, obsahuje OS Windows® a má plnou licenci a podporu společnosti Microsoft pro OS MultiPoint Server 2011. Zařízení je určeno pro malé a středně velké firmy, školící a call centra, a zejména pro školy, což je v Čechách nejčastější způsob nasazení.

HP t200 je připraven k práci ihned po připojení a nevyžaduje žádné dodatečné nastavování či ladění parametrů. Toto jednoduché, cenově dostupné a efektivní zařízení umožňuje více uživatelům snadno se připojit k jednomu hostujícímu počítači HP Compaq ms6200, a to buď za pomoci USB, nebo přes Ethernet (pro geograficky rozlehlejší variantu).

Řešení HP MultiSeat na rozdíl od konkurenčních produktů nevyžaduje při instalaci rozšiřujících karet otevírání skříně počítače. Tenký klient HP t200 je jen o něco tlustší než balíček karet a při připojování k hostujícímu PC přes USB má spotřebu pouhé 3 W, díky čemuž se snižují i náklady na energii.

Cena a dostupnost

Cena pro český trh nebyla dosud stanovena.

Předpokládaná dostupnost je od prosince tohoto roku.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení