Menu

Těšili jste se na iPhone SE 4? Apple jej pravděpodobně odloží, nebo něco ještě horšího

21.12.2022 15:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Těšili jste se na iPhone SE 4? Apple jej pravděpodobně odloží, nebo něco ještě horšího

Těšili jste se na iPhone SE 4? Apple jej pravděpodobně odloží, nebo něco ještě horšího | foto: Apple / iPhone Xr press kit

Odlehčené iPhony SE patřily v portfoliu Apple k těm prodejně nejúspěšnějším. Velkým trhákem se stal zejména druhý model iPhone SE (2020). V příštím roce měl dorazit iPhone SE čtvrté generace, teď se ale hovoří o tom, jestli vůbec někdy dorazí.

Spekulace hovořily jasně. iPhone SE 4 dorazí v roce 2023 nebo 2024, nabídne zhruba dva roky starou výbavu a design ve stylu iPhonu Xr – to znamená konečně displej s výřezem, ale jen jeden fotoaparát na zádech. Nojo, ale i na Apple někdy přijde mrzutost a plány pro nový „levný“ iPhone se zdají být zase trochu jiné, než se původně myslelo.

iPhone SE nebude, tvrdí expert

Uznávaný Apple insider a analytik Ming Čch’ Kchuo napsal na Twitter, že „Apple přesune výrobu iPhonu SE 4 na rok 2024 – anebo jej rovnou zruší“. Na zrušení narazil již v minulosti další tipér zaměřený na Apple – Ross Young. Ten komentoval úniky týkající se designu ve stylu iPhonu Xr jako nedůvěryhodné, Apple se prý ještě nerozhodl, jaký design pro nejnovější iPhone SE zvolí.

A to má také svůj důvod. Modely SE vždy demonstrovaly výborný poměr ceny a výkonu. Jenomže přestavba relativně laciného iPhonu s malým displejem a maličkou baterií na telefon z před pár let by stálo více peněz, což by se promítlo do finální ceny. iPhone SE 4. generace by tak ve finále nemusel být zase tak levný, jak by se očekávalo, a to by mu mohlo v prodejích velmi uškodit.

| Zdroj: 4RMD / YouTube

Ne každý iPhone je trhák…

Nehledě faktu, že Applu se dlouhodobě nedaří v segmentu těch levnějších iPhonů. Základní model iPhone 12, 13 i 14 jsou stálice, to sice ano. Ať už model Mini v předchozích letech, nebo letos Plus, zůstávají za očekáváním a pro Apple je frustrující vyrábět zařízení, o která není zájem.

Je tak nad slunce jasné, že na jaře 2023 se žádného nového iPhonu nedočkáme a budeme si muset počkat až na rok poté. Kromě toho, v září nebo v říjnu by měla americká firma představit svůj klasický čtyřlístek nových iPhonů s číslovkou 15, které půjdou opět po těch nejvyšší patrech z hlediska prodejnosti.

Zdroj: Ming Čch’ Kchuo, 9to5Mac

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení