Menu

Test: Asus Zenfone 3 (ZE520KL)

23.03.2017 12:55 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Asus Zenfone 3 (ZE520KL)

Test: Asus Zenfone 3 (ZE520KL) | foto: CHIP

Špičkové zpracování, velmi slušný výkon, kvalitní fotoaparát, 4 GB RAM a 64GB úložiště za cenu pod 10 000 Kč. Nový Zenfone 3 se opravdu povedl.

Chytré telefony Asus Zenfone byly vždy zajímavé díky příznivému poměru mezi cenou a výkonem a také díky přítomnosti mobilních procesorů Intel Atom, které sice z hlediska energetické úspornosti a výkonu nestačily na špičku, ale obsahovaly výkonnou grafiku. Snad právě díky Atomům byla cena Zenfonů vždy tak atraktivní. Intel však s výrobou tabletových a telefonních Atomů skončil, a tak i řada Zenfone dostala procesory ze stáje Snapdragonu. Tato změna přinesla zvýšení ceny, které je ale kompenzováno zajímavou výbavou i povedeným designem. Zenfone 3 je o poznání hezčí a lepší než předchozí verze, ale také výrazně dražší. Přes cenový nárůst přináší Asus v této kategorii vynikající poměr mezi výkonem, výbavou a cenou. Ve srovnání se stejně drahou konkurencí má Zenfone 3 prostornější úložiště, větší operační paměť a moderní výbavu v podobě USB-C portu, čtečky otisků prstů, kvalitního displeje a velmi dobrého fotoaparátu. Zenfone 3 je v současnosti největším konkurentem Honoru 8, což je co říct. Na rozdíl od něj sice nemá dva fotoaparáty, ale zato nabízí hned 64 GB úložného prostoru. Z hlediska celkového výkonu pak díky výkonným procesorům a 4 GB RAM pracují oba stejně rychle a podobnou mají i výdrž na baterii. Prakticky stejně dobře jsou na tom i z hlediska použitých materiálů a kvality zpracování. Velice spokojeni jsme byli s kvalitou 16Mpx hlavního fotoaparátu, který se vyrovná tomu u Honoru 8. Za dobrého světla jsou fotografie téměř bezchybné, večer a v interiéru vykazují jen minimum šumu. Vynikající je i ovládací rozhraní fotoaplikace, s opravdu bohatými možnostmi manuálního nastavení. Telefon dokáže zaznamenávat 4K video, ale pouze při 30 fps. Vynikající je i přední „selfie“ kamera s 8Mpx rozlišením. Zásuvný šuplík má dvě pozice, první pro microSIM kartu, druhou buď pro nanoSIM, nebo pro microSD kartu. Akumulátor by mohl mít o pár set mAh větší kapacitu, nicméně 2 650 mAh s 45% rezervou stačí na jeden náročný den. Hledáte-li telefon s vlastnostmi vlajkových lodí a čtyřcifernou cenou, je Zenfone 3 jednou z mála možností.

Technická data

Mobilní sítě                       GSM, EDGE, UMTS, LTE (cat. 7)

Displej (úhlopříčka / rozlišení)   5,2“ / IPS / 1 080 x 1 920 bodů

CPU / GPU / RAM           Snapdragon 625 (8x 625–2 020 MHz) / Adreno 506 / 4 GB

Výbava                                microSIM, nanoSIM/microSD, Wi-Fi 802.11ac, USB-C, BT, 16+8 Mpx

Uživatelská paměť (int. / ext. / USB OTG)           64 GB (47,25 GB) / microSD / ano

PCMark 1.0 / 2.0                              6 708 / 4 729 bodů / 8:45 h:m

3DMark (ISU) / AnTuTu                               14 008 / 62 416 bodů

Operační systém             Android 6.0.1

Rozměry a hmotnost                    139 x 71 x 8 mm, 146 g

Cena                     9 990 Kč

CHIP výborný (1,3)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení