Menu

Test: Canon ScanFront 400

31.03.2017 13:47 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Canon ScanFront 400

Test: Canon ScanFront 400 | foto: CHIP

Luxusně vybavený samostatný síťový skener, určený pro oboustrannou digitalizaci jednotlivých listů předloh do maximálního formátu A4, nepotřebuje díky dotykovému displeji ke svému provozu počítač, stačí jej připojit do LAN sítě.

Výrobce uvádí maximální rychlost skenování na úrovni 45 stran A4 za minutu, ale záleží na rozlišení, formátu a typu souboru, do kterého se předloha ukládá. V rámci testu jsme 20 jednostranných listů A4 skenovali 51 sekund (do prohledávatelného formátu PDF při 300 dpi). Prvních 10 stran projelo skenerem bez zaváhání, při dalších deseti se skener vždy na několik sekund pozastavil. Oboustrannou předlohu A4 zvládl skener za necelých pět sekund. Kromě papírů s běžnou gramáží (max. 255 g/m2) lze do skeneru vkládat i 1,4mm vizitky, a se speciální vodicí fólií dokonce až6 mmtlustý dokument (např. pas). S 10,1“ dotykovým barevným displejem se pracuje pohodlně jak rukou, tak pomocí myši. Ikony a položky nastavení jsou dostatečně veliké pro ovládání prstem. Zařízení nabízí skenování do e-mailu, síťového adresáře, na USB disk, na FTP nebo přímo do tiskárny či faxu. V nastavení lze volit rozlišení v rozsahu od 100 do 600 dpi, skenování do různých typů soborů (TIFF, PNG, PDF a JPEG), možnost automatického převodu písma pomocí OCR a dlouhou řadu dalšího podrobného nastavení. Skener je určený pro podnikové využití a díky dostupnému SDK lze jeho rozhraní upravit podle specifických potřeb uživatelů.

Technická data

Rozlišení / rychlost skeneru   100–600 dpi / 45 stran A4 za min.

Kapacita ADF                          60 listů A4

Rozhraní                     gigabit LAN (RJ-45), 3x USB 2.0

Displej                        10,1“ / barevný, dotykový

Spotřeba (provoz / stand-by) 12 W / 1,7 W

Rozměry a hmotnost              305 x 282 x230 mm,4,5 kg

Cena               cca 45 000 Kč

CHIP velmi dobrý (1,1)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení